ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.06.2021
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE:
BUN

Ladonia Adakule Hotel (ex Alkoclar) [Bayraklidede]5

NB: Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii din anul curent sau anul trecut ; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Ok, la bani putini

Hotelul se cheama acum Ladonia Adakule Hotel, este fostul Adakule kusadasi am luat acest hotel pt ultima parte a vacantei, respectiv pt 2 zile datorita pretului.

despre SERVICII

Hotelul era extrem de aglomerat, putini straini, romani, ucrainieni, bulgari, multi turci

despre CAMERE & COND. CAZARE

Hotelul este obosit, baia este ok, cabina de dus miderna, camera mare, dsr cam invechita am stat in corpul de vile, avantaj avea balcon mare, in cladirea centrala nu au, dezavantaj nu se inchidea usa la balcon, dar avand in vedere ca am stat doar 2 zile...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Erau 2 feluri principale cu carne, micul dejun era cam slabut, ceaiul si cafeaua dezastru. Un pic cam aglomerat se facea coada, dar daca mergeai spre finalul programului nu mai era coada in scb nu prea gaseai masa in aer liber.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

E un v intre munti, ponton, dar ok

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul cam plin era un pic murdar, in special la piscina.

[fb]
Trimis de cosmin radu in 18.06.21 18:49:12
Validat / Publicat: 18.06.21 19:55:22
VIZUALIZĂRI: 1902INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Cam peste tot

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P02 Intrarea in club

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [18.06.21 19:54:49] »

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

cosmin raduscris / TELEFON [18.06.21 20:07:18] »

@webmasterX: da este ok, inainte se inta din strada principala acum acolo e ramada de 4 stele, construit cred in fosta gradina a lui Adakule.

webmaster [18.06.21 22:16:49] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.06.21 11:01:01] »

@cosmin radu:

Şi eu aş fi ales tot vilele pentru avantajul incontestabil al balconului, chiar dacă de obicei prefer cazarea în main building.

"Gurile rele" spuneau în urmă cu mai mulţi ani despre acest hotel că este o fostă puşcărie şi din acest motiv camerele nu au balcoane. Privind pozele eu am avut impresia că totuşi ar exista balcoane dar doar la ultimul etaj. Aşa este?

cosmin raduscris / TELEFON [19.06.21 11:15:34] »

@nicole33: la ultimul etaj este restaurantul de la miezul noptii, inainte era discoteca, nu cred ca sunt balcoane in cladirea principala, pe lift in orice caz nu figurau camere la ultimul etaj, parca etajul 11

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [19.06.21 12:41:04] »

@cosmin radu:

Mulţumesc pentru precizări