ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.06.2021
RĂU

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Aveți grijă să nu luați foc

Nu ai multe variante in zonă și nu știam că o să fiu obligat sa stau 3 saptamani, dar sigur după experiența avută nu o să mă opresc mai mult decât trebuie in zonă

despre SERVICII

O parte din personal amabil și ospital, dar până la profesionalism mai e cale lunga.

Haos și debandada in organizarea evenimentelor, schimbări în cursul sejurului, patronul foarte invaziv și logoreic, familie cu copii care locuiește intr o cameră a pensiunii, bătăi în parcare și câte și mai câte...

despre CAMERE & COND. CAZARE

Balcon și baie acceptabile, dar patul dezastru. Mă trezeam cu arcurile imprimate pe spate, covorul murdar, lucrurile vechi, totul scârțâie și mârâie.

Toate cablurile electrice, trase pe lemn, fara izolații corespunzătoare, aparate electrice, tip veioza, in scurt, mare risc de incendiu, totul aranjat fara pic de gust.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

3 săptămâni, ca garnitura, numai cartofi, prăjiți, piure sau natur, dar doar cartofi. Meniu foarte sărac și neadaptat unei pensiuni,

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Un loc cat se poate de izolat, încotro te îndrepți pe picioare, [... ], rudari, câmpuri interminabile de gunoaie și fără mijloace de transport. Păcat de zona care, îngrijită ar fi superbă

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu am găsit nimic interesant in zona, doar daca pleci cu mașina, in rest nu exista nimic.

Nu găsești un restaurant pe o raza de mai bine de la 10km, te poți bucura de biserica, care este vis a vis și de cimitirul aferent, daca îți plac petrecerile satanice.

Trimis de ux120175 in 15.06.21 14:53:45
Validat / Publicat: 15.06.21 15:37:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CÂMPULUNG-MUSCEL

VIZUALIZĂRI: 576 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux120175); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [15.06.21 15:08:26] »

@ux120175: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 03349&hid=24969.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux120175 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

Leosoare [28.11.21 13:02:55] »

DREPT LA REPLICĂ

Anonimul ux120175 (depistat ușor de noi), autorul acestui articol dubios, nu a locuit decat foarte putin in spatiul clasificat al pensiunii (a se vedea fotografiile si recenziile din booking.com si alte portaluri cum arată camerele, interiorul si exteriorul). A fost transferat intr-o anexa in terasa cu camere din lemn aflata in extindere (nu aveau unde dormi in zonă, mai multe saptamani) din motivele de mai jos.

A fost o echipa de 2 electricieni care au lucrat zilnic intr-o comunitate numai de romi din vecinatate (noi nu avem in sat locuitori de etnie romă) unde au introdus curent electric la vreo 70- 80 de case printr-un proiect finantat...

Pentru ca ne-au umplut zilnic pensiunea de pureci adusi din casele acestora, plus mirosuri insuportabile si riscul de infectare cu covid pentru ceilalti turisti, nu i-am mai lăsat sa ocupe camerele clasificate ale pensiunii cu 3 margarete.

S-au razbunat prin acest articol pe portalul amfostacolo, pentru a ne creea o imagine negativă dupa plecarea de la noi si folosesc expresii jignitoare la adresa localitatii, locatiei, administratorului si personalului.

Noi ne-am purtat corect i-am ajutat cu depozitarea materialelor si le-am oferit meniul zilei la un pret f mic nu au avut nici o nemultumire aici!!! A se vedea recenziile turistilor pe acest portal sau booking.com, nota 9.1 si altele, pentru restaurantul a la carte foarte apreciat si confortul camerelor, oaspetii de seama care au stat la noi si fotografiile.

Va rugam sa analizati d-stra, administratorii portalului pe care-l apreciem, daca postarea acestui asa zis anonim merită sa fie luată in seama, prin incercarea de manipulare si dezinformare cu rea credinta a unor viitori oaspeti ai nostri, mai ales ca in timpul pandemiei toti din HORECA avem dificultati in activitate.

In concluzie, a se folosi de catre autorul anonim numele Pensiunii Piscul Soarelui care are un spatiu strict determinat in cladire este o mare eroare. Clasificarea pensiunii de catre Ministerul Turismului din 2017 poate confirma acest lucru... Gânduri bune! Leonard Soare - proprietarul Pensiunii Piscul Soarelui

NB Leosoare este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Boby Zen [08.12.21 09:35:36] »

Tot ce a-ti scris este izvorat din rautate si ranchiuna, nu din profesionalismul unui turist experimentat in a folosi unitati de cazare ce au ca baza agroturismul. De asemena daca orintarea dvs. religiosa este Satanica va informezca este pedepsita prin lege si ori ce manifestare in acesta directie este prevazuta si pedepsita de legea penala din Romania. Drept pentru care va rog sa va consumati rautatea in a va reorienta catre locuri precum Dubai unde se ridica la nivelul pretentiilor dvs. Nu in zona Arges, Muscel unde nu s-au pregatit temeinic sa cazeze distinsa dvs. persoana.

ux120175scris / TELEFON [08.02.22 23:06:05] »

@Leosoare: Eu mă întreb, când oare a-ți avut ultimul control temeinic la pensiunea dvs? Ce am scris eu, se poate vedea, este sub ochiul oricui. Tupeul dvs, când aveați 2 clienți pe săptămână să rugați oameni să și pericliteze statul și munca, făcând lucruri pentru dvs pentru care nu aveați permis, pentru un pahar de țuică. Chiar vreți să explic despre ce este vorba? Cred că nu are rost sa continuam.

A luat foc un prelungitor de la un mixer pe terasa restaurantului? S a luat curentul le tot etajul echipei mele din cauza unei veioze in scurt?

A-ți încălcat toate rugile impuse în acel moment, cu un botez peste limita admisă de persoane, a venit de 2 ori poliția? Sau luat la bătaie in parcare, care nici macar nu e parcare, e lungul strazi?

Aveți toate cablurile și firele electrice, trase direct pe lemn, fixate în cuie(am fotografii, defect profesional, dacă vreți le postez)?

Când ai 2 clienți toată săptămâna, daca ești profesionist, nu le dai cartofi la fiecare masă, cu tot prețul bun pe care îl faci, au cheltuit acolo cat nu ai reușit să câștigi în toată săptămâna de la ceilalți clienți.

Infirmați cele spuse de mine, dar chiar dacă aveți 2 camere mai pricopsite, asta nu va da dreptul să spuneți că nu e adevărat ce spun eu. Oricine poate vedea cât de rudimentar e făcut totul, daca nu e adevărat ce zic, postați câteva fotografii. Faceți o sesizare la organele abilitate care să facă un control și să infirmați oficial cele spuse de mine, chiar, va rog.

Pentru 3 lei in plus, vă puneți clienții în pericol.

Aveți o zona superbă împrejur, am făcut zeci de fotografii, as prefera o Dubaiului, îmi place muntele, îmi plac zonele linistite, dar nu îmi persoanele puțin oneste, care se ascund în spatele pozelor puse pe pereți și al onorurilor primite de la funcționari corupți. Bunul simt e o calitate.

Data viitoare veniți cu un atestat recent care va permite sa funcționati, redactat de persoane competente și o să mă aveți client fix, aducând scuzele de rigoare. Daca erați un om așa cum doriți să păreți, macar după mesajul meu, începeați să schimbați ceva pentru a primi clienti in siguranță. In afara de omenia personalului dumneavoastră și interesul in ava mulțumi clienți cu mici favoruri sperând să treacă cu vederea toate celelalte, nu aveți nimic din ceea ce se numește pensiune. Știu că a fost o perioadă grea pentru toți, dar asta nu va da dreptul să puneți oameni în pericol. Cu mâna pe conștiință va spun, as fi bucuros sa trec pe acolo și să văd ca v ați pus la punct pensiunea, mi as cere scuze public și aș fi fericit, că cineva a luat măsuri, pentru a oferi liniște și relaxare, Intr un loc, unde aranjat și pregătit, ar fi chiar o perla, Intr un ambient superb. Va salut și încă o dată sper sa schimbați atitudinea si modul de a gândi.

P. S. Daca Albano a dormit la pensiunea dvs, eu sunt ăla căruia Arnold Schwarzenegger ii ia cizmele, hainele și motocicleta in Terminator. Fiți om serios și corect, nu cazați oi și capre, cazați familii cu copii, cupluri de tineri... Intr un ambient periculos și foarte puțin confortabil, chiar și faptul de a caza persoane in afara camerelor cotate că pensiune e foarte puțin onest. De ce nu puneți câteva fotografii dumneavoastră cu lateralul presiunii sau câteva din grădină?

Va salut cu respect și să o incheiem aici. Salutați l și pe Boby zen din partea mea

ux120175scris / TELEFON [08.02.22 23:42:22] »

@Boby Zen: Aberațiile dvs nu merita un răspuns. Sunt ateu, nu satanist, dar în același timp și un profesionist în ceea ce fac. Și am pus punct, dat fiind că gramatica acestei limbi nu este opțională, sper să înțelegeți ce am scris

webmasterX [09.02.22 08:42:31] »

@Leosoare: ecou (intervenție) eliminat/ă -- contravine regulamentului (atac la persoană)

AVERTISMENT

Boby Zenscris / TELEFON [09.02.22 09:01:34] »

@ux120175: Va rog să-mi dați definiția„Ateului" deoarece nu o cunosc în profunzime, m-ar ajuta să înțeleg acest concept.

Leosoarescris / TELEFON [09.02.22 09:47:00] »

Asa este când nu se verifica informațiile care apar public! Orice individ poate scrie liniștit tot ce-i trece prin minte! Booking.com nu ar permite asa ceva...

NB Leosoare este (sau a fost) reprezentant al unității

Boby Zen, Leosoare, ux120175