ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2021
ÎNSCRIS: 17.07.14
JUN-2021
Prieteni
EXCELENT

Pizza și burgeri pentru cei pofticioși

INTRO/ LOCAȚIE

După o lungă pauză de ieșit pe la restaurante și terase, am profitat din plin de o ieșire cu colegii, cu ocazia zilei onomastice a unuia dintre ei.

Locația aleasă a fost Pizza Hut Romană, vis a vis de ASE, lângă hotel Sheraton. Am putut sta afară la terasa special amenajată. Terasa este acoperită! Zona era bine aerisită, mesele nu erau deloc înghesuite iar personalul era foarte amabil și săritor.

Pentru iubitorii de meciuri (mai ales că astăzi a început oficial Euro 2020), pe terasă era montat un proiector iar în capătul meselor era un ecran pentru proiecție. Când am fost noi nu era proiectat nimic dar eu așa cred că aveau în plan. Tot pe terasă mai erau și televizoare unde rula un canal de muzică.

CE COMANDĂM?

Fiind o locație specializată în pizza, atunci pizza să fie! Am comandat mai multe feluri, printre care Quattro Stagioni, Quattro Formaggi dar și o California. Să vă spun ce conțineau...

Pizza Quattro Stagioni = sos roșii, brânză Mozzarella, șuncă, salam Pepperoni, ciuperi și ardei gras

Pizza Qauttro Formaggi = Brânză Mozzarella, Emmentaler, Cheddar, brânză cu mucegai, oregano

Pizza California = sos de roșii, brânză Mozzarella, piept de pui, porumb și ardei gras

Am ales blat Cheesy Bites (conține o margine umplută cu Mozzarella, tăiată în 24 bucăți detașabile, asezoante cu usturoi

Se pot comanda și cu blat clasic sau blat PAN (pufos interior, crocant exterior) ori blat italian. Prețul este de 22-24 lei pentru varianta mică, 32-39 de lei pentru varianta medie sau 40-48 de lei pentru varianta mare.

Oferta mai cuprindea și Burgeri. Doar 4 în ofertă. Asta nu e neapărat rău pentru că te decizi mai ușor. Aceștia erau:

-Classic Burger la 28 lei

-Cheesburger la 30 lei

-Bacon Cheesburger la 32 lei

... sau

-Spicy Cheesburger cu sos Samourai și jalapenos la 30 lei, semnalat ca NOU în ofertă

RĂCORITOARE

Coca cola 300 ml 6.5 lei

Cola, fanta, sprite 250 ml la 8 lei

Cappy 300 ml la 9.5 lei sau Energizant la 16 lei

Noi am ales limonade clasice care erau 15.5 lei la 450 ML dar aveau și la 1000 ml cu 24.50 lei

De-asemenea vom încerca și limonada cu fructul pasiunii care se regăsește doar la 450 ML și costă 17.5 lei. Același preț și gramaj pentru limonada cu cireșe amare sau cu căpșuni.

BERE / CAFEA

Noi nu am comandat dar aveau în ofertă (printre altele) Tuborg la 9 lei, Carlsberg la 10 lei sau Ursus la 9.5 lei. Pentru cei ce preferă băuturile calde, se putea comanda un Espresso la 9 lei sau un Caffe Latte la 12 lei

OFERTE

În meniu se regăsesc mai multe oferte, unele valabile în orice zi, altele doar în zile specifice. Menționez doar câteva. -Marțea orice pizza pică la 10.90 în loc de 22

-Miercurea 1+50% reducere la al doilea burger sau...

-Oferta zilnică cu 2 pizze Margherita mici cu 2 toppinguri la alegere + 2 răcoritoare la 24 lei.

FINAL

Prețurile sunt foarte bune luând în calcul preparatele care au fost calde și proaspete. Mi-a plăcut că farfuriile erau aduse calde, lucru care ajută evident la menținerea temperaturii după ce transferi feliile de pizza de pe blatul de lemn pe farfurie. Cu siguranță voi reveni în acest loc cu familia.

Poftă bună!

Trimis de ⭐ValentinB_88⭐ in 11.06.21 19:33:58
Validat / Publicat: 11.06.21 20:24:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: