ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.06.2021
DEZASTRU

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Cea mai Horror vacanta, ever????????

Buna ziua!

tocmai ne-am intors dintr-un sejur in Sharm Ell Sheikk, cu compania aeriana Tarom.

Totul a decurs ok, pana am ajuns la hotel! Am asteptat cazarea circa 3 ore, cu doi copilasi de 1 si 3 ani, intre timp cuiva i s-a facut mila de noi si ne-au trimis la pranz, neavand inca bratarelele de all inclusive.

Hotelul era arhi plin de rusi, oameni fara mila si fara cei "sapte ani de acasa"...

Mancarea era servita de niste oameni plictisiti si fara chef de munca, iar majoritatea persoanelor de acolo nu vorbeau engleza (Horror!!!).

Tot complexul era pavat cu o gresie ieftina pe care alunecai fffff tare si trebuia sa stam ffff atenti si noi si copii.

Am iesit la cina cu copii, iar la restaurantul frantuzesc am asteptat circa 1,5 h primul fel de mancare, dupa care ne-am ridicat si am plecat... !

Am ales acest lant hotelier noi mai fiind plecati, tot in Egipt in Steigenberger Aldau in Hurghada in acest an, unde totul a fost ffff frumos si mancarea si servirea impecabila!!!

Nu recomand sub nicio forma acest hotel din Sharm si nici nu ma voi intoarce aici vreodata!

despre SERVICII

Personal nu foarte amabil, nu erau vorbitori de limba engleza, fara chef de munca!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera mare, cu piscina la usa (singura chestie faina din tot sejurul!).

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Restaurantele nu erau gestite corespunzator, doar la Limoni am mancat bine si destul de repede... ! La cel frantuzesc am asteptam 1,5 ore si abia am mancat un fel de mancare!

La restaurantul all inclusive unele feluri de mancare erau stricate (spre ex sushi) iar altele erau puse de la pranz la cina...

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Erau intradevar niste mascote ptr copii pe acolo, care mai faceau jocuri ptr copilasi...

Trimis de CristinaD88 in 07.06.21 15:21:05
Validat / Publicat: 07.06.21 16:46:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Hurghada, Steigenberger Aldau, tot 5 stele, foarte frumos curat si cu personal ffff ok!

VIZUALIZĂRI: 1955 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CristinaD88); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [07.06.21 16:43:45] »

@CristinaD88: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 03257&hid=26774.

webmasterX [07.06.21 16:44:18] »

nicole33 [07.06.21 19:36:16] »

@CristinaD88:

Totul a decurs ok, pana am ajuns la hotel! Am asteptat cazarea circa 3 ore, ...

Şi eu am fost în Sharm El Sheikh tot cu Tarom şi avionul a aterizat la destinaţie la ora 9,10. Transferul până în Nabq Bay durează mai puţin de o oră, astfel că la ora 10 maxim 10,30 erai în resort. Dacă hotelul era arhiplin cum declari, poate că nu au avut o cameră liberă şi igienizată atât de devreme, check out-ul fiind abia la 12.00.

La acea oră puteai lăsa bagajele la intrarea în hotel şi puteai merge să iei şi late breakfast, nu să aştepţi până la prânz, pentru că sigur le era foame micuţilor.

=

Cum este plaja şi intrarea în mare la acest hotel?

webmasterX [08.06.21 08:01:52] »

@CristinaD88: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

CristinaD88