ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.05.2021
REZONABIL

Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Nu discriminarii

Am fost azi, 08 mai 2021 la acest restaurant pe care in trecut l-am vizitat de nenumarate ori. Am comandat din preparatele expuse apoi am luat loc la o masa, sotia a mers sa se spele pe maini la fel si eu. Din toaleta doamnelor venea un miros foarte puternic de clor, acesta raspandundu-se in toata sala de mese.

Dupa ce am apucat sa mancam felul 1, respectiv ciorba, datorita faptului ca in sala de mese mirosul de clor era foarte persistent sotia a mers la doamna de la casierie si a solicitat sa aeriseasca cumva, pentru ca avand un astm alergic este deranjata de mirosul de clor, fiindu-i rau.

In acest moment, in discutie a intervenit bucatarul, care nu avea ce cauta in primul rand in zona de servire a clientilor, foarte VIOLENT in limbaj, spunandu-i sotiei ca DATA VIiTOARE CAND VA INTRA INLOCATIE, NU VA MAI FI SERVITA.

Personajul care a facut aceasta afirmatie se numeste P. L., care nu stie ca intr-o locatie deschisa serviciilor publice nu poti face astfel de afirmatii deoarece aceasta atitudine se numeste DISCRIMINARE. Atunci cand spui ca iti selectezi clientela, vorbim de faptul ca nu pot fi primite in astfel de locatii persoane care sunt sub influenta bauturilor alcoolice, au obiectele de vestimentatie intr-o stare avansata de murdarie nicidecum ca reclama ca in zona destinata servirii mesei miroase foarte puternic a clor.

De remarcat ca patronul sosit intre timp la fata locului a ascultat pasiv modul in care angajatul sau sublinia faptul ca nu voi mai fi primit in restaurant. La fel si tonul lui nu a fost deloc prietenos fiind deranjat ca am avut pretentia sa se aeriseasca. zona de servire a mesei. Acesti oameni nu inteleg ca datorita noua umililor lor clienti care intram sa le cumparam produsele ei isi pot dezvolta afacerea. Este rusinos acest fapt.

Am reclamat la Politia Sinaia, care in urma sesizarii a intocmit un proces-verbal. In continutul acestuia bucatarul a sustinut faptul ca nu voi mai fi primit in acea locatie. E scandalos. Mai bine patronul ar fi remarcat ca painea sta neacoperita in plina pandemie, ca nu are aerisiri corespunzatoare la zonele de toaleta, si ca persoanele care deservesc casieria si linia de autoservire fac si curatenie la grupurile sanitare.

Pe scurt consider ca aceasta locatie are multe probleme privind partea de igiena, Dar asta e alta poveste... Oricum remarca prin care acest domn imi sugereaza sa invat sa scriu, contine o greseala de punctuatie, iar comportamentul meu si a tuturor clientilor care vor respect, evident platind pentru acest lucru, deranjeaza. Acest lucru se poate constata din raspunsurile pe care le da tuturor clientilor nemultumiti. Se poate verifica

despre SERVICII

Atitudinea bucatarului, poate fi catalogata "DISCRIMINARE".

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Nu mai are gustul de acum cateva luni, au fost zile cand veneam special pentru Ardeii umpluti preparati acolo.

Trimis de cezar G in 19.05.21 12:35:00
Validat / Publicat: 19.05.21 13:02:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 4804 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cezar G); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Este fotografia bonului fiscal, dovada ca am luat masa in aceasta locatie.

webmasterX [19.05.21 13:02:32] »

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor de tip date personale (nume, numere de telefon, adrese de mail etc) — sunt interzise, de ceva timp, și de lege. Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (click pe „pliculeț”).

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?: