ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.03.2021
REZONABIL

Către satisfăcător

la PMM* = 89 USD

Hotel Hurgada Sunrise Garden Beach Resort & Spa

Deci am ajuns in Hurgada pe 21.02.2021 si cu intoarcere in 28.02.2021.

Am ales hotelul Sunrise Garden Beach resort & spa, 5 *, all inclusive.

Hotelul la exterior/gradini/piscine arata bine, la interior este undeva de 3 stele, serviciile la fel, mancarea de 2 stele... Bautura are un gust si un miros ciudat, whisky in sticla de plastic... ce asteptari sa ai. Noroc de vacantele optionale altfel regretam in fiecare zi...

Mancarea comestibila, buna sa zic asa, dar nimic extraordinar, nimic delicios, nu ma asteptam la 5* sa fie asa, dar probabil trebuia sa corelez cu pretul... eu nu am mai fost la all inclusive pana acum si am avut asteptari.

Apoape in fiecare zi am mancat acelasi lucru la micul dejun, o omleta, salata, iaurt si o cafea, altceva nu prea imi placea.

La pranz gaseai diverse chestii, dar pestele la fel e ciudat, foarte moale, probabil e ceva congelat, carnea de pui e buna, la snack barul de pe plaja am mancat pizza buna.

Seara la fel... mancam niste cartofi cu ceva din pui sau vita. Intr-o seara am ales restaurantul a la cart cel spaniol, era atat de proasta mancarea ca le-am cerut cartofi prajiti cu ketchup, dar imi pare rau ca nu m-am dus acolo la international adica de unde iti alegi ce vrei din vitrina.

La restaurant te servesc ei, pun destul de putin in farfurie, si tu le spui, mai pune, mai pune, parca iti este si rusine ???????????? pun cate o felie de rosie pe rand, o portie de cartofi la cuptor la ei inseamna 4-5 bucati de cartofi... iti pun foarte putin dar poti sa le spui sa iti puna cat vrei chiar daca esete enervant ????

Prosoapele din camera ti le schimba doar daca le zici sau undeva la 3 zile cam asa le schimba ei, produsele de toaleta, gel de dus, sapun si altele, nu sunt de calitate, in mini bar ai 3 doze de suc si nu iti mai aduc pana la finalul excursiei, prietenii mei au dat bani celui care facea curatenie si lor le-a adus in fiecare zi bautura in mini bar, apa iti pun cate 2 sticle zilnic.

Noi am fost la supermarket atunci cand am fost la duti free si ne-am luat suc si bere, apropo am luat 16 beri foarte entuziasmati, cand am ajuns la hotel am vazut ca erau fara alcool ????, la ei in supermarket nu gasesti alcool.

Am luat si sucuri cola, fanta, preturi bune, am dar 26 de dolari pe 3 sacose, dar aici la super market se plateste doar in lire egiptene sau cu cardul.

La plaja in resort am stat doar 1 zi si atunci am stat mai mult la bar, snack bar, deci nu ne-a bronzat prea tare...

Toate bauturile de la bar le primesti in niste pahare mici de plastic, la fel, te plictisesti sa le tot ceri... dar daca te asezi langa bar e mai usor ????, noi nu am baut alcool de la ei, doar am incercat si nu era ok, berea era buna, vinul avea un gust ciudatel, sa zicem acceptabil.

Am fost si la spa, sauna si masaj, la sauna am dat 5 euro intrarea, la masaj am dat 13 euro si puteai sa stai dupa si la sauna. Aici am platit in euro, si rest nu iti mai dau, iti spun ca iti fac o masca pe fata sau ceva masaj facial. Nu pot descrie ce servicii proaste, masajul a fost o mangaiere cu un ulei de proasta calitate, pe fata nu am mai vrut nimic de frica sa nu ppatesc ceva... masajul nu se merita, pierdere de timp si bani, o mana mi-a masat-o si pe cealalta nu, doar sauna o recomand, 5 euro si stai cat vrei, totiul e ok, e temperatura care trebuie in sauna ????

Hotelul trebuie ales cu mare grija, noi am mers asa pentru ca niste prieteni alesese deja si ne-am dus toti in acelasi loc.

Recomand ca moneda sa aveti dolari deoarece 1 dolar sau 1 euro e acelasi pret in 90% din cazuri.

Sa aveti bani marunti la voi, 1 dolar cat mai multi sau sa schimbati de acolo, noi am schimbat in Cairo, sunt destul de insistenti sa cumperi ceva si e bine sa ai la indemana 1 dolar ca sa scapi de ei si sa iei ceva (magnet, bratara, etc)

La hotel sa verificati cu atentie...

Excursiile cu Medo sunt un must!!! ???? Agentia despre care o sa va vorbesc este Bon Voyage Tours Hurgada asa ii gasiti pe Facebook, acolo il gasiti pe Medo Fateem [... ] nr din Egipt dar puteti vorbi cu el pe whatsapp. Vreau sa va zic ca a fost ca un cadou faptul ca l-am intalnit pe el, ttul a decurs extraordinar, o sa va povestesc. Pentru el mi-am facut cont aici si scriu acest review, bine si pentru toti ceilalti care au nevoie de un sfat, pentru ca si eu am citat aici cateva sfaturi bune si mai ales si despre Medo.

Am si un alt review despre excursiile optionale cu Medo - vezi impresii.

Sa aveti la voi lotiuni hidratante si balsam de buze, vantul si apa de acolo iti usuca pielea.

Toata lumea te face sa te simti in siguranta.

Trimis de Luminita Art in 01.03.21 13:30:01
Validat / Publicat: 01.03.21 14:00:17
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 8730 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Luminita Art); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 89.25 USD pe cameră

[01.03.21 13:44:23]

@Luminita Art: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... d=102598&hid=37.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​

[01.03.21 13:45:47]

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

webmasterPHONE
    [01.03.21 16:00:13]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

dnipPHONE
    [10.04.22 09:47:22]

Buna. Te rog spune-mi apa marii cum este? Am vazut pe youtube ca nu se retrage. E curata? Pe poton ai acces la corali? Cum ti s-a parut plaja? Mie mi se pare inghesuiala. Multumesc frumos.

dnip
    Alte impresii din această RUBRICĂSunrise Garden Beach Resort & Spa: