ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.02.2021

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Așa NU!

As vrea sa va împărtășesc experiența cu cabana Nicula din Muntele Baisorii. Cabana personală a proprietarei Pensiunii Andreea. https://www.facebook.com/CabanaNicula/, cabana pe care am avut NEplacerea de a o închiria in acest Weekend.

Grup de 5 familii, cu copil mic de 2 ani, am vrut confort și calitate. Amuzant!

Având in vedere experiența din trecut cu multe cabane frumoase, in aceleași preț (2000 lei pe Weekend), așteptarea noastra erau pe măsura prețului.

Trebuia sa îmi dau seama când am văzut ca nu sunt poze cu băile și proprietara evita întrebările mele, dar nu mi-am imaginat așa ceva.

Cabana se încălzește cu un șemineu, pe care trebuie sa îl alimentezi constant dacă vrei caldura și in fiecare camera se afla câte o teracota, unde trebuie sa faci tu personal foc cu lemne.

Evident ca nu mi-a spus asta la telefon (mi-i s-a spus ca trebuia sa întreb eu).

Băile sunt jenant de murdare, nu ai cum sa te speli fără sa îți faci griji ca iei ceva bacterian de acolo, bucătăria o poți folosi dacă faci foc cu lemne in soba improvizata, iar vesela se afla in niște dulapuri in care vasele pe care le-am spălat personal, sa le pot folosi, s-au murdărit din dulap. Oalele care se afla in cămara improvizata, unde ploua și se plimba șoarecii, iar majoritatea erau sparte. Fără gluma.

Frigiderul foarte mic se afla in șopru cu lemne, unde sunt șoareci. Ne-au atacat șoarecii mâncarea.

Proprietara susține ca nu are de unde știi cata mancare aduce lumea (cata mancare post aduce 10 pers pe 2 nopți?!) și ce poate ea sa facă pentru șoareci, deci nu e vina ei ca ne-a fost atacata mâncarea. (Menționez ca cabana are 16 locuri, oare cata mancare își pot aduce 16 pers pe 2 zile? Sau pe o săptămâna?)

Orice plângere am avut avea o explicație din punctul de vedere al proprietarei, asta in condițiile in care am expus problemele pe care le avem, după ce am plătit integral cabana și totuși și-a permis sa ne dea afara.

Evident ca nu am plecat sâmbătă seara la 20, am decis sa rămânem in ciuda atitudinii țărănești, lipsită de respect sau orice forma de diplomatie necesară cuiva care se presupune ca face turism. (Plus ca un buletin de identitate era reținut de ea)

Nesimțire, mizerie de nedescris și tupeu jegos. Asta e descrierea mea pentru aceasta cabana și proprietarii ei.

Nu o recomand, nu mergeți acolo!

(I-am spus ca fiecare are dreptul sa ceara cât dorește pentru ce servicii oferă, dar nu merita cabana nici 1200 pe Weekend.

După discuții ne-a făcut reducere 10% ????????????- la cât am curățat eu personal cabana și am lăsat-o mai curata decât am găsit-o, 10% e mai puțin decât merita munca mea depusă acolo).

Așa ca dacă nu vreți un Weekend intr-o cabana scumpa și jegoasa, va recomand sa închiriați și sa cereți poze cu fiecare detaliu, de la orice alta cabana.

Va atașez pozele cu pânzele de păianjeni din baie, sistemul de încălzire in living care după spusele unui instalator, e bomba cu ceas prost improvizata, tava cu antigel scurs din sistemul de încălzire, blatul din Bucătărie cu mancare uitată veche de câteva luni, vesela murdărita cu mizeria din dulap, după ce le-am spălat și băile despre care nu mai am cuvinte.

Mai are sens sa zic ca ne-au lăsat un scaun cu 3 picioare și o masa la care ii cădea blatul, pe terasa, cu care oricare ne puteam accidenta. Evident ca nu am observat asta pana când nu s-au vărsat toate de pe masa și era sa ne accidentam.

Așa fac unii turism in România. Jenat!

Cabana ‘Nicula’ Baisoara

despre SERVICII

Atitudinea proprietarei cand i-am spus nemulțumirile noastre a fost de reacție verbala agresiva- a încercat sa ne dea afara- in condițiile in care am plătit integral și aveam un buletin de indentitate "confiscat"

despre CAMERE & COND. CAZARE

Nu sunt 100% convinsă ca așternuturile erau schimbate, prosoapele aduse de ea, arătau groaznic, camerele se încălzesc cu teracota individuală, pe baza de lemne.

Trimis de Crisan_diana in 10.02.21 13:24:04
Validat / Publicat: 10.02.21 14:00:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BĂIȘOARA [CJ]

VIZUALIZĂRI: 431 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Crisan_diana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.02.21 13:58:26]

@ux118647: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Cabana La Nicula, BĂIȘOARA [CJ]" (nou-creată pe sait)

​​​​

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux118647 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[10.02.21 15:39:43]

@Crisan_diana:  Mulțumiri pentru schimbarea username.

webmasterPHONE
[10.02.21 16:06:46]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Daisy Petal
[11.02.21 14:50:46]

Pe lângă mizeria care domnea peste tot acolo, am văzut multe improvizații în pozele prezentate. Chiar mă întreb cum s-o fi obținut autorizatiile de la pompieri, DSP, autoritatea în turism (bănuiesc că ar trebui să existe așa ceva, dar nu știu cum se numește) etc. La câtă mizerie era acolo, mare minune că ați plecat sănătoși de acolo.

Vă doresc toate cele bune!

Daisy Petal