ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2021
Prieteni
PREȚ 2000
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
9 AD. + 3 COPII -- v: 4,10,13,

Opționale cu plecare din regiunea Hurghada

Vacanta in Hurghanda

Am fost de Revelion 2020-2021 impreuna cu alte doua familii si copiii nostri in Hurghanda! A fost prima data cand vizitam Egiptul!

Am plecat din tara prin [... ] si am fost multumiti, asistenta turistica, cazare - noi am fost cazati la Steingenberger Aldau Beach, un hotel minunat din toate punctele de vedere!

Si cum tot am ajuns in Egipt am zis sa vizitam ce e mai important de vazut si am contactat din tara, in urma rewievurilor de pe internet, pe Amir Gemy de la o agentie locala de turism din Hurghanda., si bine am facut ca am luat excursiile optionale de la el, intrucat preturile oferite de agentiile de la hotel erau mult mai mari. L-am contactat din tara pe facebook si sincer va spun nu ma asteptam la atata promptitudine, imediat ne-a raspuns si ne-a si sugerat avand in vedere cate zile stam (7 zile) ce putem sa vizitam mai important.

Zis si facut, cum am ajuns la hotel, seara a venit la noi la hotel si am plecat la agentia lui, Shahin Tours Hurghanda, cu transportul oferit de el pt a stabili cum plecam in excursii!

Am fost foarte incantati de ce am vazut, mai putin saracia clasica de exista peste tot la ei, obiectivele turistice merita vazute si efortul cu trezitul de noapte pt a pleca la Cairo si Luxor! Ne-a oferit si un minibus privat pt Luxor ca eram 12 in grup si sa nu mai depindem de altii, ne-a oferit securitate, translator si foarte, foarte atent la protectia noastra si confortul nostru. Mereu ne intreba insotitorii daca suntem bine si daca ne lipseste ceva! Datorita acestui ghid Amir Gemy, am reusit sa ne avem o vacanta minunata si intr-un timp scurt sa putem vizita atatea locuri minunate: Cairo, Luxor, Nilul, Banana Island, submarinul, Safari in desert si satul cu beduini...

Minunat, merita vazut si nu luati agentii din hotel pt ca el vine si va ia cu masina de la hotel! Va ofera toate informatiile de care aveti nevoie, comunica foarte bine cu turistii, noi nu am stat decat o zi la plaja la hotel, restul am colindat cu agentia lui!

Trimis de Marinela PTC in 17.01.21 19:00:30
Validat / Publicat: 17.01.21 19:53:04
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marinela PTC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 Sedinta foto cu delfinii by Amir Gemy

webmasterX [17.01.21 19:47:14] »

@Marinela PTC: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "'Opționale' cu plecare din regiunea Hurghada, #EXCURSII şi CĂLĂTORII - HURGHADA [regiunea]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: Vacanța în Hurghada]

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

Marinela PTC