ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.01.2021
RĂU

Către satisfăcător

la PMM* = 52 USD

încărcat de pe telefon!

Cu siguranță Nu voi reveni!

Am fost de revelion. Nu recomand. Nu este un hotel de 5 stele. Este la nivelul unui hotel de 3 stele din Turcia.

despre SERVICII

Slabut. În comparație cu alte hoteluri

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cat de cat ok.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncarea putin diversificata! Pe terasa erau multe vrăbii. Acestea erau prezente și în restaurant

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Erau șezlonguri pe nisip

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu prea erau

Trimis de ux118337 in 12.01.21 19:03:29
Validat / Publicat: 13.01.21 07:38:47
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 4528 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux118337); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 52.46 USD pe cameră

[12.01.21 22:00:30]

@ux118337: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului (şi timp de 30 de minute după publicare). Completări se pot aduce şi ulterior — prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- completările pot detalia condițiile de cazare întâlnite; gradul de mulțumire referitor la servicii, amabilitatea personalului; detalii referitoare la masă (dacă e cazul); cadrul natural; posibilități de acces în zonă șamd.

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux118337 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

cata2106
    [13.01.21 09:43:56]

Foarte diferit review-ul fata de ce am experiementat eu cu o saptamana in urma, in perioada Craciunului (vezi impresii).

​Mi-ar fi placut sa dai mai multe detalii, sunt curios daca s-a schimbat ceva intr-o saptamana sau perceptia noastra a fost diferita.

[13.01.21 10:01:20]

@cata2106au fost la un ALT HOTEL față de cel la care ați fost voi... -- scuze, am confundat cu un alt review, postat și el recent = cel de la Aqua Magic vezi impresii

[13.01.21 10:07:48]

@ux118337:  în opinia mea, e destul de probabil să fi încărcat impresiile într-o rubrică greșită

Sigur ați fost la Steigenberger Al Dau Beach Hotel — sau ați fost, poate, la Steigenberger Aqua Magic Hotel (fost Al Dau Club) ? amfostacolo.ro/hotel9.php ... sul&id=5248

Suspendat, temporar, până la clarificare

[13.01.21 10:24:50]

@webmasterX:  da am fost la Al dau

[13.01.21 12:02:52]

@ux118337:  AI putea încărca câteva fotografii de pe acolo?

amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 3&rid=102311​

[13.01.21 15:28:09]

@ux118337:  Mulțumuri de poza încărcată.

Statusul review-ului a fost restaurat în „Normal”

Yoda
    [15.01.21 13:26:17]

@cata2106:

Foarte diferit review-ul fata de ce am experiementat eu cu o saptamana in urma, in perioada Craciunului.

Exact asta voiam sa intreb si eu. Aici pe AFA sunt numai review-uri pozitive, cu note foarte mari si aprecieri la superlativ. Pe booking are nota 9.1 din 1560 de review-uri, pe tripadvisor are 5.0 (lucru rar) din 5980 de review-uri. Si e totusi un hotel prost?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [15.01.21 13:50:11]

@Yoda:  pai... De revelion ne au promis spectacol, cina festiva, artificii dar și șampanie la 12 noaptea. Toate acestea fiind plătite. Nu am avut nimic. A fost o simpla cina cu masa stil bufet. Nimic  deosebit.

​În  cursul zilei dacă voiai sa mănânci la terasa restaurantului aveai companie. Vrăbii.   Iar pe deasupra ciori. Pisicile erau bonus. Vrabiile erau prezante si în restaurant.

​Eu am spus ca nu voi reveni. Cine vrea sa meargă Drum bun!

​Sfat. Nu va înfoliati valizele la hotel. În aeroport poate aveți ghinionul sa va puneți sa scoateți folia pentru a le controla. Asa cum a pățit tot grupul nostru.

​După ce au văzut ca totul este ok. Ne-au trimis iar la infoliat. 5€ pentru bagaj este taxa.

cata2106
    [15.01.21 14:14:43]

@ux118337:  Probabil ar fi fost bine sa faci un review complet. Eu am fost cu o saptamana inaintea ta, si am avut cu totul alta impresie despre acest hotel.

​Cu privire la pasari, pot sa confirm ca am vazut si eu vrabiute care se "infruptau" din resturile lasate de turisti pe terasa, dar asta nu as trece la un asa mare minus. Ciori si pisici, nu am vazut, desi mi-ar fi placut sa vad macar o pisica

In legatura cu cina de revelion, daca ai citit review-ul meu, ai vazut ca si noi am avut o cina de Craciun foarte bine pusa la punct, insa era nevoie de o rezervare prealabila la desk-ul de Customer Service, cu un numar limitat de participanti pe baza "primul venit, primul servit", nu am fost anuntati in prealabil ca s-ar tine, doar am vazut un mic flyer la receptie. Poate nu v-ati informat despre aceasta cina sau despre rezervarile la resturantele a la care care se puteau face sau au fost informatii incomplete din partea tour-operatorului cu privirea la asteptari/realitate.

Fiecare dintre noi probabil are asteptari si standarde diferite, nu ma consider un expert in evaluarea hotelurilor de 5* sau cu servicii de AI, probabil pot numara pe degete cazarile in astfel de hoteluri

​Oricum, o recenzie completa si punctata pe tipul de servicii asteptari/realitate ar fi binevenita si din perspectiva ta.

​Iar experienta de la aeroport nu cred ca are legatura cu hotelul

[15.01.21 16:39:13]

@cata2106:  cina de revelion a fost organizata la fel pentru toată lumea.   Afara în fata restaurantului. Pot sa spun ca a fost destul de rece. Au amenajat și o scena. Care a rămas goala toată seara.

Cea cu aeroportul a fost un sfat. Sa nu infoliati valiza la hotel pentru ca puteți pati ca noi.

cata2106, ux118337, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂSteigenberger Al Dau Beach Hotel: