ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.12.2020
DEC-2020
Familie
EXCELENT

Restaurantul Bello Pizza & Grill, din Sovata, mâncare gustoasă

Plimbarea pe la lacurile din Sovata vezi impresii ne-a făcut o poftă de mâncare... și ce ne-a trecut rapid prin minte, vrem pizza gustoasă de la Restaurantul Bello Pizza & Grill.

Am mai fost la acest restaurant acum trei ani și am fost foarte mulțumiți, iar când am plecat ne-am dorit să revenim.

Localizarea

Adresa restaurantului este pe strada Bradului nr. 15, adică în centrul stațiunii, lângă parc.

Spre deosebire de data trecută, când se intra dinspre parc, acum intrarea este de pe strada de deasupra parcului.

Programul de funcționare este zilnic de la ora 11-21.

Dezinfectanți sunt peste tot, de la ușa de intrare în restaurant, hol, baie. Totul este foarte curat, mesele sunt așezate la distanță regulamentară, conform normelor Covid, chelnerii poartă mască de protecție.

Restaurantul este frumos decorat, în spiritul sărbătorilor de iarnă. La geamuri sunt așezate pe pervaze crenguțe de brad cu conuri, pudrate. Bradul este împodobit frumos. Totul pare nou și îngrijit.

În interior domină lemnul creând o atmosferă caldă, plăcută, relaxantă.

Mâncarea

Mâncarea este preparată după rețete italiene, cu ingrediente de calitate, la prețuri care nu sunt mari.

Noi am comandat Pizza Picante (22 lei), Pizza Italiano (28 lei), Cheeseburger 470g (28 lei), Papanași (15 lei), Limonadă 0,5l (12 lei), sos de roșii (4 lei), fanta 0,25 l (6 lei).

Pizza a avut blatul subțire și fraged, gustos, ingredientele de pe pizza au fost foarte gustoase, nu s-a făcut rabat de la calitate. Cheeseburgerul a fost gustos, a avut separat salată de varză roșie cu maioneză, salată de crudități cu morcovi, varză roșie, țelină, etc., cartofi prăjiți iar burgerul a fost foarte consistent și gustos.

Papanașii cu dulceață de afine și smântână sunt delicioși, nu sunt mari, dar suficienți pentru că porția are două bucăți.

Servirea a fost promptă, deși localul avea multe mese ocupate și amabilă. Pe când am terminat de mâncat pizza, papanașii au fost gata. Totul decurge rapid, sunt mulți chelneri, organizarea activității este foarte bună.

Oferta restaurantului cuprinde – pizza, burgeri, platouri, supe/ciorbe, mic dejun.

Meniul este în limbile română, maghiară și engleză.

Toaleta este foarte curată.

Vă recomand să alegeți acest restaurant dacă vreți să mâncați în Sovata.

Trimis de Dana2008 in 18.12.20 14:26:54
Validat / Publicat: 18.12.20 15:01:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SOVATA [MS].

VIZUALIZĂRI: 3676 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P09 Restaurantul Bello Pizza & Grill, din Sovata Pizza Picante