ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2008
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 26.08.08
    AUG-2008

Hotel vechi, nerenovat, cu dotari de pe vremea comunistilor

Salutare, am venit de o saptamana din Albena si as vrea sa scriu pentru cei care vor sa-si faca rezervare la hotel Dorostor, deoarece stiu cum e sa cauti informatii despre un anumit hotel.

Sa incep cu drumul: categoric as alege si a doua oara tot varianta Giurgiu - Russe - Varna - Albena. Intre Bucuresti si Albena, in totall 300 km, drumul este foarte lejer, fara nici o groapa, fara faruri, claxoane, injuraturi si toate cele pe traseu (ca in Romania) si fara politie.

Hotelul Dorostor este clasificat 3 stele, de fapt are 2 stele. Arata ca un hotel comunist de pe la noi, acelasi mobilier de 30 de ani (si radioul, televizorul si telefonul au cam aceasi varsta).

Curatenie se face in fiecare zi, enervant era ca veneau sa curate camera numai la pranz cand ai fi vrut sa te odihnesti.

Am fost dezamagiti cand l-am vazut, dar ne-am obisnuit. Partea buna e ca se afla direct pe plaja.

Mancarea la restaurante buna, preturile ca la noi, berea 3-4 leva, supa 4-5 leva, pizza 10-12 leva, spaghete 10 leva, felul doi 10-25 leva, depinde ce comandai. Portiile erau foarte mari si delicioase, peste tot am mancat foarte bine, in special la Poco Loco, Garden Place (salate foarte mari si bune), Slaviansky Kut (specific bulgaresc, decor specific, dansuri populare bulgaresti) si Mobby Dick - in capatul statiunii, dupa hotel Kaliakra (specific pescaresc - oameni super amabili).

Am fost cu vaporasul la Balcik, 25 leva, ne-a placut. Balcicul este foarte frumos; de vizitat neaparat castelul reginei Maria. Gradina botanica mi-a placut si ea foarte mult, e foarte frumoasa.

Atat, cam asta e impresia mea despre statiune, as vrea doar sa mai doresc concediu placut tuturor...

Trimis de piticut* in 26.08.08 01:49:25

VIZUALIZĂRI: 3124 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (piticut*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂDorostor:

• pagină generată în 0.028631925582886 sec