ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.11.2020
AUG-2020
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 11 si 16 ani
BUN

Super vacanta de familie in pandemie

Am plecat cu masina din Bucuresti spre Saturn Palace Resort, Antalya. initial nu am fost foarte incantat de resort pentru ca mi se parea ingust dar m-am inselat exista destul spatiu.

Dupa lunga Bulgarie am ajuns la vama turceasca care aproape au terminat-o de renovat.

In seara intermediara am avut cazare la Garden Kale Termal Hotel din Afyon, un hotel cam zgomotos (parerea noastra) in rest ok.

Am ajuns la Saturn Palace Resort pe data de 28 august si am iesit pe 7 septembrie. Am fost neliniștiti cu privire la Covid, dar de îndată ce ne-am cazat a fost ok chiar super ok. Totul este distanțat, dezinfectat și aranjat pentru distanțarea socială.

Personalul este foarte atent la detalii si nu am vazut angajat care sa nu poarte masca corespunzator. Dealtfel, cred ca personalul contribuie in proportie de 90% in nota hotelului, totul este aranjat pentru bunastarea ospetilor. Hotelul avea ocupatie de 50%, totul pentru o distantare sociala cat mai buna.

Am avut apartament de familie la etajul 1 cu vedere partiala la mare. Curatenia se facea zilnic, Cearceafuri schimbate la 2 zile, barul din camera (foarte bogat) completat zilnic, prosoapele de baie schimbate la cerere (daca erau lasate pe jos), produse de igiena ambalate individual, etc.

Marea la sfarsitul lui august a fost foarte calda, plaja cu nisip, berea rece, cocteilurile ok, piscina curata si calda.

Mancarea a fost foarte buna, fructe de mare in ficare zi, clnerii foarte atenti mai ales unul Halil care s-a lipit de noi efectiv dupa prima zi, astfel ca n-a mai trebuit sa comand bauturile pentru toata familia pana la sfarsitul sejurului (venea el cum ne asezam la masa).

Intre mese existau gustarile (pentru cine mai putea) de la pizza, hamburgheri, placinte, gozleme, sucuri, sampanie, etc.

Inghetata se sevea intre orele 10.00 si 18.00 parca, jumatate de zi era la cupa, iar cealalta jumatate ambalata. Alergau baietii cu bicicletele prin resort toata ziua cu inghetata, snaksuri, cartofi prajiti cu snitele, sucuri.

Exista si un parc de distractii in fata hotelului, gratuit care a facut deliciul meu si al copiilor in fiecare seara, ne bateam efectiv pe masinute. Muzica live in fiecare seara si spectacole (mai rarute din cauza distantarii sociale).

Ca rezumat un Resort foarte bun pentru familiile cu copii si nu numai, pe care il recomand cu caldura tuturor si unde m-as mai intoarce

despre SERVICII

Personal foarte amabil, atent, daca aveai ceva de reclamat se rezolva, veneau managerii imediat.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Curatenie zilnic, Aer conditionat functional, barul din camera reumplut zilnic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

mancare buna, fructe de mare zilnic, poate nu prea variata. Inghetata 10 -18, Snaksuri, pizza, gozleme intre mese

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

plaja cu nisip, mare calda, piscine curate, berea rece

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

parc de distractii gratuit, muzica live zilnic, spectacole (mai rarute din cauza distantarii)

Trimis de yancu in 29.11.20 16:36:37
Validat / Publicat: 29.11.20 19:42:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Side, Manafgat, Bodrum, Kusadasi

VIZUALIZĂRI: 1764 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yancu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20000 PMA (din 20 voturi)

[29.11.20 17:23:17]

Bunicel review de debut, merită remarcat (ca debut)

@yancu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Review nefinalizat - rog folosește linkul EDIT IMPRESII pentru a completa datele „tehnice” lipsă (nr nopții, transport, preț/calitate etc

Suspendat până la conformitate

​​

​​

[29.11.20 19:40:56]

Mulțumiri pentru completări

Impresiile vor fi publicate în foarte scurt timp ​

Dan&EmaPHONE
    [30.11.20 08:58:45]

Felicitari pentru debut! Numai bine! ????

[30.11.20 14:29:55]

@yancu:  Bun venit si succes mai departe! Felicitari, votat cu drag.

yancuAUTOR REVIEW
    [30.11.20 19:49:14]