ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2010

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Se poate muult mai bine. E numai numele de ei. Piscinele si plaja singurele aspecte pozitive.

Incredibil, dar adevarat.

Tocmai am revenit de cateva zile din Antalia, de la faimosul hotel Titanic din Antalia.

Va scriu doar ca sa recunosc faptul ca inainte de a alege hotelul vacantei din aceasta vara am citit parerile voastre despre Titanic si... nu am crezut.

Sincer va spun ca am considerat ca sunteti voi cei care ati scris niste mofturosi si ca nu poate fi atat de rau cum era descris pe net. si am mers la Titanic. in timpul vacantei... m-am gandit la voi si la ceea ce am citit la parerile voastre si mi-am promis ca odata ajunsa acasa o sa scriu si eu cateva pareri despre vacanta mea, desi nu am mai facut asta niciodata.

asadar pentru cei care se pregatesc sa plece in vacanta, le pot transmite ca pot linistiti sa citeasca si sa creada ceea ce este scris despre Titanic, este foarte adevarat. Puteti, cu aceeasi bani sa gasiti conditii si ospitalitate muuuuuult mai bune ca pe Titanic. Cititi si credeti parerile negative despre mancare, ospitalitate, inganfarea celor de acolo, despre galagia infernala care se face seara cu muzica data mult prea tare.

Credeti-ma am mai fost in Antalia, dar experienta Titanic este singura unde nu imi doresc sa revin. Desi noi mergem de cativa ani in Antalia este prima data cand nu am regretat ca am plecat si este primul hotel care nu mi-a trezit dorinta de a reveni. as scrie mai multe dar este atat de bine redata atmosfera si realitatea de pe Titanic de parerile celorlalti incat eu spun doar atat.

INCREDIBIL DE PROST, DAR ADEVARAT. LA POMUL LAUDAT...

Trimis de dianavyi in 01.07.10 01:15:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: belek si lara, hoteluri siam elegance, delphin palace, kervansaray kundu, titanic, si miracle

VIZUALIZĂRI: 5725 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dianavyi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 73.50 EUR pe cameră

ionela [01.07.10 11:34:37] »

noi am fost anul trecut la miracle, si am stat de vorba cu o turcoaica stabilita in germania, care ne-a zis ca divertismentul la titanic este mult mai bun ca la miracle, mincare, una peste alta cam tot.

anul asta ma batea gindul sa mergem la titanic, dar din motive financiare (este cu mult mai scump ca la miracle) am renuntat si vom merge luna aceasta tot la miracle. asta pentru anul trecut am fost fff multumiti.

sa-nteleg ca nu trebuie sa regret nici macar o secunda faptul ca nu am avut disponibila diferenta de pret?

CCRRIISSYY [01.07.10 14:52:11] »

Anul trecut am platit la o agentie sejur de 10 zile la Titanic, dar printr-o intamplare "nefericita" (atunci), am fost anuntati in aeroportul din Instanbul ca plecam la Adora Golf Resort, datorita conditiilor "naspa" care sunt la Titanic. Atunci am regretat cumplit schimbarea destinatiei, dar acum cred ca a fost o alegere f buna. Sa ai concedii frumoase, fara regrete.....

presario [01.07.10 17:03:58] »

Interesant - acum 4-5 ani era in top, il laudau toate agentiile, dar intre timp se pare ca s-a cam "scufundat"

Admin [01.07.10 17:06:18] »

ei, nu-i chiar asa... a ramas in continuare un hotel bun.

Doar ca nu reuseste sa multumeascas chiar pe toata lumea - depinde de asteptarile cu care mergi acolo (date, printre altele si de termenii de comparatie pe care ii ai si de ajustarea lor - sau nu! - la raportul pretului platit)

presario [01.07.10 17:15:18] »

webmaster - ca hotel, ca arhitectura, ca piscine, etc - Titanicu' era printre preferatele mele .

In 2007 am fost la un pas sa ajung la el, in final am ajuns la Concorde.

Adevarul e ca e foarte greu cu Turcia asta, in sensul ca e greu sa alegi, pt ai de unde.

Admin [01.07.10 17:19:33] »

stiu cum e - si daca mai ai si "nenorocul" sa fi fost in anii anteriorii la hoteluri bune si foarte bune, iti faci probleme sa nu nimeresti "dedesubt"

Insa pretul va poate fi un indiciu important - poate cel mai sigur. Daca vreti cel putin egal cu anii trecuti, alegeti ORICE hotel (din aceeasi zona, atentie!) cu pretul cel putin egal cu al hotelului la care ati fost anul trecut.

Daca in conditiile crizei decideti sa reduceti bugetul, atunci fiti realisti, reduceti-va si pretentiile proportional si va garantez ca veti avea o vacanta la fel de placuta precum anii anteriori!

Admin [01.07.10 17:24:11] »

In inchiere o constatare pe post de veste buna pentru cei care se decid mai greu - in opinia mea, in Antalya e FOARTE greu sa ai o vacanta nereusita daca esti un om echilibrat si realist!

"Axioma" de mai sus e valabila pentru ABSOLUT ORICE hotel de 5 stele din Antalya

explicitez: date fiind concurenta si investitiile, ambele masive, in turismul din zona, toate hotelurile sunt bune si foarte bune. Aici nu vei gasi, de exemplu, hoteluri foarte vechi, foarte uzate, insalubre sau servicii indolente precum in unele cazuri in Kusadasi -- nici macar la cele mai ieftine hoteluri de 5 stele! Nivelul serviciilor poate fi mai jos (in cazul hotelurilor mai ieftine), dar niciodata sub o anumita limita, limita care este undeva sus de tot comparativ cu alte zone turistice din Turcia si din lume!

presario [01.07.10 17:27:51] »

foarte bine punctat - webmaster.

Orice Eur platit in plus (sau in minus) pe camera se va "reflecta" in ceea ce primesti efectiv acolo.

Unele hoteluri au piscine de 4. 000 mp. Altele au piscine de 12. 000 mp, iar asta costa in plus, samd.

dianavyi [03.07.10 22:50:38] »

Revin cu o precizare. Vacanta noastra nu a fost nereusita, a fost frumos, dar repet pe banii pe care ii dai la Titanic poti merge la alt hotel mai bun decat faima Titanicului...

Am avut sansa ca intre 24 mai - 31 mai 2010 sa mergem la Delfin palace, si am platit aceeaiasi bani exact aceeasi suma la Titanic unde ne-am dus din 24 iunie. adica la 3 saptamani distanta. Trebuie sa recunoastem ca intre Delfin si Titanic nu exista termen de comparatie. Desi cei de pe Titanic se autodenumesc "elite hotel". Cel putin la ospitalitate si felul de a se comporta al turcilor... titanicii lasa de dorit...

Si masa [la fel]. Mancarea nu a fost buna. Eu nu mananc sosuri si nici cartofi prajiti. La Titanic aveai 2 variante orez cu sosuri facute la repezeala, sau cartofi prafiti. Nu salate, nu multe. Nu am mancat nici macar o singura data peste la Titanic si nu vorbesc de file de peste. Vorbim de peste facut la gratar, sau gatit altfel.

Nu sunt o fitoasa, dar Titanicul nu si-a meritat banii din punctul de vedere al comportamentului lor (credeti-ma erau toti cu nasul pe sus, si nu ti-ar fi zambit pentru nimik in lume, parca te serveau de la ei de acasa) si al mancarii.

Asta e parerea mea. Miracle a fost mai bun ca Titanicul din multe puncte de vedere. Dar ca sa nu se supere nimeni ce sa zic? Si eu am citit pareri negative despre Titanic, n-am crezut si am mers. Mergeti si voi si veti crede. Pentru banii pe care ii cer... sunt oferte de hoteluri mai bune. Trebuie sa recunoastem toti ca Titanicul nu este un hotel ieftin sau nici dintre cele mai ieftine. Daca am scris ceva care v-a suparat imi cer scuze. Si va doresc vacante frumoase. Oricum Antalia ramane preferata familiei mele pentru concedii si locul unde vom reveni mereu cu drag pentru ca ne odihnim, ne relaxam si ne simtim minunat. Restul sunt doar mici inconveniente, peste care trecem cu toti. Am vrut doar sa va impartasesc putin din experienta mea.

CCRRIISSYY, dianavyi, ionela, presario
    Alte impresii din această RUBRICĂTitanic Beach & Resort Hotel [Lara]: