ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.11.2020
    Cuplu
    EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Mini vacanta la Miss Istanbul Hotel & Spa

Pornind de la ideea de a mai face o mica escapadă în acest sfârșit de an pentru ca nu știm ce va urma în perioada următoare am ales Istanbul pentru 2 nopți și Edirne o noapte.

Pot spune ca as merge în fiecare lună dacă as putea. O vizita în faimosul Istanbul și numai în general în Turcia de 2... 3 zile îmi da un alt tonus ma încarcă mult pozitiv! Agitația din oraș ospitalitatea lor preturile foarte mici te fac mereu sa revii cu drag în această țară. Istanbul este întotdeauna special și asa va rămâne mereu!

Cazarea am ales o în urma unei recomandări venite din partea unui prieten ce a stat acum 2 ani aici. Prețul evident adaptat la zilele noastre la mentalitatea și ospitalitatea turcească. Unul foarte mic eu asa îl consider. 132 euro 2 duble pentru 4 adulți 2 nopți cu mic dejun. Având în vedere poziția hotelului și faptul ca este catalogat la 4 stele cred ca este mai mult decât ok.

Ei ospitalieri de cum am ajuns ne au luat mașina au parcat o ne au invitat la o cafea sau un ceai pana se ocupau de actele cazării.

În prima zi Istanbulul a ???? după Izmir și victimele sale. A ☔ foarte mult pana seara târziu.

despre SERVICII

Vorbesc foarte bine engleza mi au trimis mesaj pe telefon cu 2 zile înainte dacă avem nevoie de ceva sa le comunic.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele twin cu un pat dublu și un single. Nu sunt foarte spațioase dar curate și cu tot ce ai nevoie. S-a făcut curat după prima noapte s au schimbat prosoape și aranjat paturile!

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Având mic dejun care se servea la subsol hotelul este dotat cu un restaurant destul de încăpător.

Mesele erau poziționate la distanta suficientă. Se aducea o farfurie foarte consistenta și mai puteai comanda omleta cartofi prăjiți, cârnăciori, lapte cu cereale dulciuri și fructe. Cafea, ceai cu autoservire. Ptr un mic dejun ???? era suficient raportat la zilele noastre.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Poziționat la 50 metrii de stația ???? Gulhane.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Deține o piscina interioara destul de spațioasă dar nu am fost. Mai are și o mica piscina exterioara în curtea din spate.

Plus o terasa interioara!

Trimis de M'Liviu in 04.11.20 21:56:05
    Validat / Publicat: 05.11.20 07:39:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 952 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (M'Liviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P20 Plecând spre Edirne!

[05.11.20 07:37:36]

Bună și această recomandare

Mutat în rubrica "Miss Istanbul Hotel & Spa, ISTANBUL" (nou-creată pe sait)

​​​

hanibalbogdanPHONE
    [05.11.20 08:27:47]

Nu-i rau deloc hotelel. Bravo. Avea si parcare?

webmasterPHONE
    [05.11.20 09:34:24]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

nrs †
    [05.11.20 10:03:57]

voi putea sa te urmaresc din nou?

[05.11.20 10:23:49]

@hanibalbogdan:  Da are parcare peste strada la 20 metrii de hotel 100 lire 2 nopți nu este a lor dar este folosita de toți cazați aici.

[05.11.20 10:28:51]

@nrs:  Ti as recomanda din tot sufletul dacă ai timp merită.   La Edirne am stat la Alan Suites 42 euro 4 adulți un apartament cu mic dejun bufet suedez foarte bogat.

[05.11.20 10:46:06]

@webmasterX:  Ok poziția!

Madalina84PHONE
    [13.07.23 13:12:53]

Bună ziua! Dupa ce am facut o rezervare pentru Miss Istanbul Old City, am vazut ca pe Agoda apar 2 hoteluri pe aceeași adresa: Miss Istanbul Hotel&Spa (4*) si Miss Istanbul Old City (3*). Aveti idee dacă este vorba de același hotel? Mulțumesc!

hanibalbogdan, M'Liviu, Madalina84