ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.10.2020
RĂU

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Prima și ultima dată

După câteva zile de munte ne-am dorit lenevire totală cu bălăceală. Mergem de regulă pentru așa ceva la vecinii unguri, dar anul ăsta trecerea de frontieră... știm cu toții cum era și este.

Stațiunea Felix e un fâs mare, și nu pare să se corecteze faptul ăsta, așa că țelul era să fie cât mai multe piscine deschise la locul ales.

despre SERVICII

Turism la grămadă, cu servicii proaste, prețuri mari și un iz de vacanțe de sindicat din vremea lu Ceașcă.

Recepția pentru cele trei unități de cazare se făcea într-un singur loc, dar asta ți s-a semnalat doar când deja ți-ai cărat bagajele în hol.

Parcare ioc. Adică este, dar e full și nici un sistem de rezervare pentru oaspeții hotelului. Ne-am înghesuit cu greu într-un capăt de stradă. De-a lungul parcării pline nu este trotuar, deci te plimbi cu valiza prin trafic până la clădire.

Informațiile sunt la mare preț, așa că personalul pare econom și neprietenos la capitolul ăsta. Asta în caz că-i găsești la postul lor.

Contrar celor comunicate în prealabil acces la spa n-am avut, doar piscinele exterioare funcționau. Tot felul de indicatoare pe holuri, care în perioada de alertă nu corespund realității.

Micul dejun se servește pentru 3 hoteluri (!!!) în același local. Nu te atingi de nimic, ceri ca la tejgheaua de împinge tava și stai la coadă în medie 20 de minute. Așa-i că nu te mai duci după supliment? :D

Ești controlat de mască peste tot, cât timp mulți din personal stau cu ea sub nas sau bărbie.

Restaurantul a la carte e tot în sala unde se servesc oaspeții cu pensiune completă. Bulibășală.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Curățenie executată probabil în câteva minute, mi s-a părut că nici nu este personal suficient pentru asta.

Patul suplimentar pentru a treia persoană (nu mai erau apartamente libere) e un banc. M-am rupt eu prin el, nu mi-aș lăsa copilul să se chinuie în așa ceva.

Baie de design... dar doar design, funcționalitate zero barat. Apa curge afară din cabina de duș, țevile erau descoperite într-o gaură nemascată în perete, chiuveta e o catastrofă.

Nu ai uscător de rufe pentru costume de baie, prosoape, halate. Nimic din dotări nu e întreținut. Începând de la veioze, ferestre, fierbător, uscător de păr șamd., toate sunt deteriorate sau nu funcționează.

Minibarul e pus lângă mobilierul în care ar trebui să stea. 4 stele, prețuri de Acapulco. Lenjerie de pat, halate și prosoape curate și suficiente... cât să ștergi și balta din baie. Patul fotoliu l-am montat noi, la fel și lenjeria pentru ea tot noi am tras-o peste plapumă/pernă.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Servirea lasă de dorit. Personalul este vizibil istovit și sictirit.

Mâncarea a la carte mediocră. Micul dejun variat și gustos, dar până ajungi s-o ai în farfurie, îți piere pofta.

Localul absolut banal, de cantină mai curățică.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

[Amplasament] Incolor, inodor, fără personalitate, la marginea stațiunii. Singurul loc plăcut e părculețul cu lac și bisericuță. Magazine mai departe, în stațiune. Distanța nu e mare, dar nu există trotuar, așa că o aventură să mergi pe jos pe șosea.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscinele sunt în regulă, curate și cam atât. Teoretic au toate apă termală... practic apa miroase a clor și e limpede ca și cea de la robinet.

Cum ziceam mai sus, spa-ul nu funcționa, nici piscinele interioare. Personal în afară de bar și puținele chioșcuri alimentare n-am văzut.

Pentru partea de aquapark vin și oaspeți din afara hotelurilor, nimeni nu-i controlează dacă intră și la piscinele dedicate exclusiv oaspeților din hotel. Lume pestriță, nu este personal pentru a menține ordinea. Toaletele de lângă piscine duhnesc.

Înghețata de la bar și autoservirea de lângă aquapark sunt chiar bune.

Trimis de Mamaligar in 10.10.20 22:14:40
Validat / Publicat: 11.10.20 07:44:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 2330 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mamaligar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Ne vedeți la etajul 3, stanga?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 20 voturi)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂAquaPark President Hotel [Băile Felix]: