ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.09.2020
SEP-2020
Familie
EXCELENT

Pensiunea Poarta Apusenilor 3*,  com. Moldovenești, jud. Cluj

Pensiunea Poarta Apusenilor se află în comuna Moldovenești, pe strada Principală, nr. 215bis, jud. Cluj

Pensiunea este amplasată în mijlocul naturii, cu multă liniște, verdeață, curte mare, frumos amenajată pentru relaxarea turiștilor, cu foișor, mese și bănci din lemn dar și cu loc de joacă pentru copii cu leagăne, tobogan la umbra pomilor.

Unitatea are parcare mare, gratuită, acoperită și păzită.

Pensiunea are bar și restaurant.

Noi am rezervat telefonic o cameră triplă cu balcon, fara avans.

Personalul este foarte amabil, totul este ordonat, nou și curat, pensiunea fiind renovată recent, în anul 2019 cu fonduri europene. Camerele toate au balcon, sunt izolate fonic, au plase pentru țânțari. Mâncarea este delicioasă.

Pensiunea are restaurant dar și terasă unde se poate servi mâncarea. Mâncarea se poate comanda sau prepara de fiecare, după cum se dorește, persoanele cazate au acces la bucătărie utilată. Există grătar în curte. Noi am măncat mâncarea pregătită acolo și ne-a plăcut. Am savurat cașcaval panee, snițele, ceafă la grătar, cartofi prăjiți, etc.

Camera

Camera este mare ca dimensiune, cu parchet pe jos, mobilată modern cu mobilier nou, baie în cameră, televizor cu ecran plat și canale prin cablu, Wi-Fi.

Holul este mobilat cu un șifonier, un cuier cu oglindă și cu suport pentru bagaje.

Camera este mobilată cu doua paturi, unul matrimonial și unul single, cu suport pentru bagaje, un dulăpior pe care este așezat televizorul. Draperiile sunt de culoare roșie.

Saltele și așternuturile sunt de calitate.

Baia este mare, în culorile alb – roșu, cu geam mare pentru aerisire, suporturi pentru prosoape, chiuvetă cu oglindă, cu consumabile, cu duș parțial închis cu un perete transparent.

Am avut prosoape albe de calitate.

Holul pensiunii este frumos decorat cu tablouri, plante ornamentale cu spațiu de relaxare, canapea și fotolii și este cu mochetă pe jos.

În pensiune este interzis fumatul.

Micul dejun este inclus în preț și este diversificat, gustos, servit sub formă de bufet suedez.

Recomandarea

Noi am stat două nopți la această pensiune și ne-am simțit foarte bine.

La Pensiune este un Saint Bernard foarte blând și frumos.

Trimis de Dana2008 in 29.09.20 19:22:58
Validat / Publicat: 30.09.20 07:35:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MOLDOVENEȘTI [CJ].

VIZUALIZĂRI: 554 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P21 Pensiunea Poarta Apusenilor3* com. Moldovenești, jud. Cluj

[30.09.20 09:01:18]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Mika
    [30.09.20 09:40:15]

@Dana2008:  Frumoasă pensiunea! Se pare că se poartă roșu de la o vreme, parcă tot voi ați stat intr-o pensiune cu lenjerie roșie? După gustul meu este cam mult roșu in baie, dar merge. Cred că proprietarul este dinamovist .

[30.09.20 11:54:01]

@webmaster:  Mulțumesc frumos!

[30.09.20 11:58:03]

@Mika:  Mika ai dreptate, am avut lenjerie roșie adică cuvertura, pernele dar și prosoapele, acum două săptămâni la Sâmbăta de Sus. Decoruri pe bază de roșu am avut  la mai multe locații, dar mie îmi place foarte mult culoarea, nu mă deranjează deloc.

Mulțumesc frumos pentru vizită, ecou și aprecieri!

Călătorii plăcute!

Sănătate! Numai bine!

Te pup! ????

nrs †
    [30.09.20 12:06:45]

@Mika:

am stat intr-o camera mult mai rosie la Bistrita

[30.09.20 21:03:34]

@Dana2008, ma gandeam sa nu par rautacioasa daca comentez inca o data culoarea rosie, dar sper sa ma ierti, mie mi se pare un rosu cam tare, de data asta insa a fost si ceva alb, asa ca trecem peste.

Se vede ca proprietarii chiar vor ca lucrurile sa mearga bine si acorda atentie si detaliilor.

În pensiune este interzis fumatul. ​

aici lovesti o multime de useri fumatori, insa e pe gustul meu.

Felicitari, votat cu mare drag. ​

[30.09.20 22:18:41]

@mishu:  Treaba cu fumatul cred că ține de protejarea investiției, suma a fost foarte mare.

În rest nu comentez, fiecare face ce dorește la el în curte... corect?

Mulțumesc frumos pentru vizită, ecou și aprecieri​!

Călătorii plăcute!

Sănătate! Numai bine Mishulica!

????????​​

​​