ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2020
SEP-2020
Prieteni
PREȚ 700
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

'Opționale' cu plecare din regiunea Hurghada

Experiență unică

Experiența mea în Egipt a fost una deosebită, am trăit emoții intense, pline de relaxare, dar și adrenalină, începând de la mâncare, cazare și excursiile opționale. Am reușit să descopăr și să aflu cât mai multe despre cultura locuitorilor.

Ca excursie opțională am apelat la o agenție locală de turism, care mi-a fost recomandată din România de către un prieten care a vizitat Hurghada anul trecut. Am optat pentru excursia Safari Jeep, agenția Shahin Tour Hurghada.

Totul a fost foarte frumos, experiență de neuitat: plimbare cu atv-ul, cu buggie car, plimbare cu jeepul până în munți, unde locuia o familie de beduini, care ne-au servit cu ceai si ne-au pus la dispoziție cămilele lor pentru o scurta plimbare. După care a urmat un spectacol.

Vizita in zona Hurghadei, vizitarea principalelor obiective turistice, precum și discuțiile cu locuitorii au făcut această experiență de neuitat, făcându-mă să îmi doresc să mă reîntorc.

Trimis de ux117707 in 26.09.20 15:05:33
Validat / Publicat: 26.09.20 15:47:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux117707); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [26.09.20 15:24:41] »

@ux117707: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "'Opționale' cu plecare din regiunea Hurghada, #EXCURSII şi CĂLĂTORII - HURGHADA [regiunea]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 101467&hid=3529.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

​​​​​

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux117707 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

fb117780 [09.10.20 07:59:45] »

Vacanța de vis

Buna ziua, in urma cu 2 zile am încheiat vacanța de 7 zile din Hurghada. Vreau sa va împărtășesc experiența mea, care a fost una foarte plăcută. Toate excursiile optionale le-am achiziționat prin intermediul agenției lui Amir Gheni. Am fost la safari, diving, Luxor, snokrkeling și orange bay. Amir este un tip foarte de treaba, totul a decurs in mod profesional, iar la final am primit și un mic discount pentru tot pachetul de excursii. In concluzie, recomand tuturor celor ce ajung in Hurghada sa meargă in excursii optionale și mai ales sa apeleze la serviciile lui Amir cu toată încrederea.

BY WEBM: Text trimis spre publicare ca review. Neîndeplinind condițiile impuse de Regulament pentru publicarea ca articol distinct, a fost mutat de echipa tehnică aici, ca ecou.

ux117707

pagină generată în 0.0531678199768 sec