ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2020
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 9 ani
EXCELENT

Un concediu reusit

Am ales acest hotel in urma recomandarilor din partea unor cunostinte care cu 2 saptamani s-au intors de la acest hotel. Fiind si destul de aproape de Timisoara am zis sa incercam.

Drumul l-am facut pe din doua, ne-am oprit la Targoviste iar a doua zi de dimineata am plecat catre Giurgiu, pe unde am trecut vama. Din cei 820 km aprox 350Km i-am parcurs pe autostrada (Timisoara - Obzor).

Am plecat sambata de dimineata si nu am prins coada la vama. Cred ca timpul asteptat a fost de 15min. Nu s-a cerut nici un test covid, decat buletine, talon masina si asigurare carte verde. Vinieta pe Bulgaria am platit-o online si a costat 107 lei deoarece am luat pe o luna de zile. Trecere a podului la romani costa 14 lei iar la intoarcere in Bulgaria costa 2euro.

despre SERVICII

Pe scurt va pot spune ca nu am ce sa reprosez, angajatii hotelului si-au facut datoria pe deplin. Conditii ca-n Turcia.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Pfff, camera a fost una foarte generoasa, mai mare decat cele din Turcia, mai elegante si mai moderne. Asta pentru ca hotelul este unul nou din 2020.

Camera cred ca avea in jur de 40mp, o baie mare si o terasa la fel de imensa. Am primit o camera la parter, hotelul avand 4 etaje. Aer conditionat, Tv, wifi toate au fost la dispozitie. Curatenia se facea in fiecare zi, la fel si aprovizionarea minibarului. Prosoape aproape noi daca nu chiar noi, shampoane foarte bune.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Legat de macare, ce pot sa spun, gusturile nu se discuta dar cred ca si cel mai pretentios nu moare de foame.

Sistemul este unul ca in Turcia, cu mancaruri diverse, care se mai repeta, dulciuri si fructe cam aceleasi.

In schimb am avut bauturi originale, bauturi alcoolice de calitate iar dimineata se oferea suc natural stors de portocale si grapfuit.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

fiind Marea Neagra, am ramas surprins ca nu erau alge. Intrarea in apa una lina, nisip curat in 95% din plaja, dar asta se datoreaza din cauza turistilor romani care erau in proportie de 90%. Mi-a placut ca nu te deranja nimeni cu i-a porumbu, uite papagalul... etc.

Cred ca se putea pune mai multe vase pentru gunoi, dar cum am mai spus am fost multumiti 95% de plaja. Plaja era privata cu multe sezlonguri si umbrele.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Fiind in pandemie, nu prea au fost activitati. Cu toate astea pe zi, se tinea zumba, gimnastica in piscine, volei iar spre seara un fel de miniclib pt copii in aer liber. Cu siguranta daca nu era aceasta pandemie lucrurile stateau mai bine la acest capitol.

Trimis de adi@simo in 05.09.20 16:28:53
Validat / Publicat: 05.09.20 18:12:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1928 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adi@simo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Lumea meaPHONE
[04.07.21 17:07:43]

Buna! Pe site-ul lor apare faptul ca piscinele sunt incalzite. As vrea sa stiu daca e adevarat. Multumesc.

Lumea mea
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Reina del Mar Hotel: