ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2020

încărcat de pe telefon!

Hotel de 5*+ si servicii de 3*

Salutare grup!

Tocmai ce ne-am intors de la Argisht Partez. Va povestesc totul punctual:

Pro:

- hotelul superb dpdv arhitectural. Wow!

- piscine f. frumoase si curate (3 de 1.7m adancime, 2 de 0.6m adancime si 2 de 0.2m adancime)

- spațiul verde

- camerele

- locul de joacă pt copii

- mâncarea gustoasă

- spațiul vast si se respecta distanțarea

- aveai sezlonguri la piscină tot timpul

Contra:

- parcarea se plătește 10lv/zi

- personalul plin de greață

- in 8 zile s-a făcut 1 dată curățenie. Curățenia înseamnă schimbat prosoape, cos gunoi si h. ig.

- mâncarea aceeași dar fix aceeași in fiecare zi la fiecare masa. Puteai fără nici o problema sa-ti iei mâncare cu ochii închiși. (3 tipuri de carne la grătar cu vreo 4-5garnituri, 1 tip de supa si vreo 2 mancarici. Fructe doar pepene verde si galben, mere si nectarine)

- bere, suc, cafea sub orice critica

- personalul nu purta nici măști si nici mănuși

- nu are plaja proprie iar partea de plaja free este f. mica (restul plaje era a altor hoteluri si nu aveau sezlonguri de inchiriat)

- ni s-a cerut o garanție de 20lv in conditiile in care suportul de h. ig era rupt si la fel si oglinda de machiaj.

- lipsa animației. Nu aveau nici măcar o boxa cu muzica... groaznic. Plictiseala maxima.

- nu exista meniuri pt copii

- între 16 si 17 era oră de snack. In restaurant si nu aveai voie să iei de acolo sa manânci in alta parte macar pe un servetel sau in mana (stiu ca nu ai voie să scoți vesela din restaurant) si snackul era format din praji, înghețată si niste produse de patiserie.

(Nu tine de hotel dar e tot un minus) stațiunea full. Oamenii nu poarta măști si nici nu păstrează distanțarea. În Nisipuri nu exista Covid????????‍♀️.

Pretul sejurului este de 850€ iar la banii ăștia nu-l recomand, ba chiar as mai cere din bani inapoi. (Noi am ajuns acolo pt ca hotelul unde rezervasem devenise room only si am ajuns la hotelul asta la un pret mai mic)

despre CAMERE & COND. CAZARE

Hotel wow

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncare gustoasă dar putin diversificata

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Stațiune plina de oameni... suprasaturata

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu exista muzica sau animatie

Trimis de tempesta55 in 02.09.20 17:37:56
Validat / Publicat: 02.09.20 18:23:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Am fost pe litoralul bulgăresc la 11 hoteluri diferite, toate de 4 stele

VIZUALIZĂRI: 3731 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tempesta55); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P21 Vedere de la balcon

[02.09.20 18:00:43]

Review nefinalizat - rog folosește linkul EDIT IMPRESII pentru a-l completa

​Suspendat până la conformitate

[02.09.20 18:04:07]

@webmasterX:  nu se vedea ce am scris... noroc ca salvasem si nu a trebuit să scriu din nou

[02.09.20 18:13:17]

@tempesta55:  mulțumiri pentru completări

[02.09.20 18:15:39]

Mutat în rubrica "Argisht Partez Hotel, NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]" (nou-creată pe sait)

​​

[02.09.20 18:23:14]

hotelul unde rezervasem devenise room only

AI putea detalia / explicita (posibil: corecta)? ​

[02.09.20 18:28:18]

@webmasterX:  rezervasem All inclusive din decembrie la Argisht Palace din Chaika dar din cauza pandemiei acest hotel a început să funcționeze in regim room only iar noi cu All in am fost mutați la Argisht Partez.

P.s. este corecta localizarea pe harta​

[02.09.20 18:30:49]

@tempesta55:  „room only” = doar cazare, fără nicio masă (nici măcar MD)?

[02.09.20 18:31:52]

@webmasterX:  exact. Room only