ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2020
Prieteni
10 AD. + 30 COPII -- v: 6-15 ani
DEZASTRU

încărcat de pe telefon!

I-ar trebui ridicată licență de turism acestei pensiuni! Sau proprietarii ar trebui sa se lase de acest business!!!

Tabăra pentru copii (6-15 ani)

In a doua parte a lunii iulie 2020 am participat la o tabără de copii, organizată în aceasta locație, pentru 10 zile. A fost prima dată când am ajuns la Păltiniș deși vila Romantic nu este chiar în Păltiniș ci la câțiva km de stațiune.

Drumul până la locație este ușor accesibil.

N-aș putea contura o "Prima impresie" deoarece la sosire am fost preocupată de copii și mai puțin de locația taberei. Este adevărat că, anterior plecării am lecturat păreri contradictorii despre locație dar, optimista din fire, nu le-am dat gir ci am ales sa trag concluzii exclusiv prin filtrul personal.

Din nefericire, realitatea personală a depășit negativ așteptările mele.

A rezultat o tabără de copii exceptionala, umbrită, pentru mine personal, doar de comportamentul gazdelor.

Le-am fost recunoscătoare copiilor pentru exemplul lor de a "nu-și lasă bucuria alterată de factorii de mediu"! Ei au fost minunați! Semn că bucuria și veselia copiilor poate fi găsită oriunde, chiar și acolo unde adulții se încrâncenează in micisme!

despre SERVICII

Nu pot vorbi despre "amabilitate sau ospitalitate" la dresa unor indivizi care sunt restanți la "umanitate"!!! Gazdele n-au ce căuta în turism! S-au purtat mizerabil cu toți copiii veniți la ei în tabără!! De ce accepta tabere daca detestă copiii?? La finalul sejurului s-au "țigănit" cu copiii dintr-o camera pentru un capac de toaleta, rupt!!! Nu doar că i-a obligat la plata dar i-a și amenințat cu poliția... (Copiii în cauză având între 6-7 ani!!!) No comment!!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Curățenie 0. Gunoiul s-a schimbat de 2 ori în 10 zile, prosoapele -o singura data iar lenjeria de pat - niciodată!!! In 10 zile!! Inimaginabil!!!

N-am dat 0 puncte pentru că mobilierul camerei era de calitate și estetic. Dar cui ii trebuie așa ceva într-o vilă care se vrea a fi pentru vacante de ski sau tabere?!?

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Lacto-vegetariană și cu regim fără carbohidrați, a trebuit să solicit iar și iar meniu separat de grup. Am trecut prin sentimente, de la umilință la batjocoră, pentru că "am indraznit sa cer altceva decât era prestabilit in meniu"!!! Dincolo de faptul că toate meniurile erau sărăcăcioase nutritiv, erau și servite " in scârbă"! Daca adaug și faptul că, majoritatea copiilor din grupul nostru nu se săturau iar a doua porție "nu se accepta" decât excepțional, consider că mai rău decât atât nu se poate!!! O conduită care ne face de râs în toată lumea, având în vedere câți turiști străini vin in zona Sibiului!!!

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Belvederea a fost singurul beneficiu in acest sejur. Altfel, locația este departe de "civilizație", lipsa magazine de orice fel.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Datorita conduitei gazdelor, a fost imposibil să mă gândesc la "distracție sau relaxare".

Trimis de ux117357 in 01.09.20 13:20:07
Validat / Publicat: 01.09.20 13:55:26
  • A fost prima sa vizită/vacanță în PĂLTINIȘ [SB]

VIZUALIZĂRI: 660 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux117357); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[01.09.20 13:47:17]

@ux117357: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Conform regulamentului art. 14, secț. B

Articolele care descriu nunţi, botezuri, banchete, tabere, zile onomastice, revelioane, alte evenimente private — organizate, evident, în condiţii cu totul particulare — nu sunt acceptate în concurs = se publică fără PMA. În plus, articolele se publică FĂRĂ NOTE (notele nu sunt relevante pentru condiţii de cazare sau de servire a mesei etc din postura unui turist)

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux117357 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020” ) - folosind butonul schimbă username de aici

NBK
[09.02.21 10:41:44]

Buna ziua, De curand am avut o experianta foarte urata cu aceasta locatie . Am facut o rezervare in data de 5 Ianuarie 2021 pentru periuoada de vacanta a copiilor din Feb., am primit confirmarea pe mail pentru 4 nopti si mi-a specificat sa vin cu cash , ceea ce pare din prima destul de dubios.

Am plecat de la Bucuresti pe la 7 dimineata sa ajungem macar la pranz si la Rm. Valcea am sunat sa vedem daca ne cazeaza mai devreme de ora 15.00... supriza!! , nu aveam cazare! , m-a zis ca ne-a anuntat ca din cauze de Cicid a a nulat tot cu 2 sapt naiante si ca mi-a dat pe mail. Am oprit masina si am cautat mail-ul de anulare, bine inteles ca nu am gasit nimic, am intrebat pe ce adresa de mail mi-a trimis si nu stia ce sa zica ... Pur si simplu au dat camera la altcineva si ne-au anulat-o pe a noastra fara sa anunte.

Total neseriosi, NU recomand!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

ux117357