ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2020

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Vacanta ratata!

Am găsit hotelul pe google. Multe recomandări, insa am ajuns la concluzia ca recomandările nu corespund realității! Drumul destul de bunicel până lângă stațiune.

Pe lângă hotel este o catastrofă, neașteptat, plin de gropi, creștere în care iti zdrobesti masina, riști să rămâi farabaia de ulei!

Intr-un cuvant, îngrozitor!

despre SERVICII

Destul de ospitalieri, dispuși sa-ti ofere ajutor si tot timpul zambăreți!

despre CAMERE & COND. CAZARE

Hotel cochet, camera curata, frumos.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Se face mare economie la mancare, feluri putine, extrem de putine, ptr vegetarieni aproape deloc!

Am mâncat 7 zile salata, orez si cartofi!

Calitatea marcării este extrem de proasta, asta in conditiile in care am platit ptr 7 nopti 1700 Euro!

Băuturi facute din coloranti, nimic suc natural. Pâinea de cea mai proata si mai ieftina calitate

Muștele sunt la ele acasa, se pun pe mancare fara sa fie deranjate!

Nu recomand hotelul!!!

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja mizerabila, plină de mucuri de țigară. Nu s-a făcut curat pe plaja niciodata in 7 zile.

Sezlongurile le găseai asa Cum. le Lasa i seara, împrăștiate peste tot!

Sezlonguri de Cea mai proasta calitate, fara saltele pe ele, toata noaptea aveai dureri de spate de la ele.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Zero, totul. inchis, nada distractie!

Trimis de ux117221 in 28.08.20 07:41:07
Validat / Publicat: 28.08.20 09:05:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4400 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux117221); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[28.08.20 09:04:59]

@ux117221: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

​​​-

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 00857&hid=20882.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux117221 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[28.08.20 23:36:36]

@ux117221:

În caseta tehnică ai declarat un preţ de 1500 euro, inclusiv transport, pentru 3 adulţi şi un copil de 13 ani, considerat adult la acest hotel, astfel că mie nu mi se pare că ai plătit prea mult pentru acest sejur pentru patru suflete încă în plin sezon.

Doar de curiozitate: ce tip de cameră ai avut?​

Poate că lipsa saltelelor este mai indicată în această perioadă, şezlongurile putând fi astfel mai uşor dezinfectate.

Cu nişte prosoape de bună calitate, groase şi pufoase, scăpai de durerile de spate cauzate de şezlong.

ux117221PHONEAUTOR REVIEW
    [29.08.20 07:27:24]

@nicole33:, am platit, ptr 2 adulți și 2 copii,   1500Euro, fara transport!

2. Da a lipsă rețelelor de le sezlonguri a fost luată în contextul pandemiei, este în ordine..., insa tot in acest context era mai important sa se adune sezlongurile, sa se dezinfecteze zilnic, sa se curețe plaja, sa fie puse scrumiere peste tot, etc!

Eu am fost anul trecut in Turcia,   hotel de 5 stele, am. platit cu 300Euro mai mult, insa total alta calitate.   Așteptările mele, ptr suma pe care am platit-o sunt mult mai mari!

P. S. Eu nu stiu daca tu ai fost la Sunny Castle, însă ti-o spun cu simplitate și certitudine

Sunny Castle este un hotel frumos, într-un sat aproape parasit, cu o plajă sub orice asteptare si cu mâncare ieftina,   nediversificata si reciclata. Cea mai ieftina pâine de pe piata (Toast) !!

[29.08.20 10:47:42]

@ux117221:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului - „SCRIE REVIEW”

[29.08.20 11:11:29]

@ux117221:

am platit, ptr 2 adulți și 2 copii,   1500Euro, fara transport!

Am avut apartament 2+2, adică un par dublu si o canapea extensibilă pe care te-aș invita sa dormi o noapte sa vezi cum este! ​

Bănuiam că ai avut apartament, singura variantă în care era permisă cazarea a patru persoane. Tu ai mers cu doi copii, dar conform politicii hotelului, cei doi copii au fost consideraţi adulţi şi au plătit ca atare. Preţul mediu de 53 euro de persoană pe zi, repet, este unul mediu pentru un hotel de 4* cu all inclusive în plin sezon., astfel că şi aşteptările tale trebuiau să fie pe măsura preţului plătit.

Iti recomand sa mergi in Turcia, locația Kusadasi, hotelul Palm Wings Ephesus... apoi sa ti dai cu. parerea! ​

Este greşit şi nerelevant să compari Bulgaria cu Turcia sub aspectul preţului, ştiut fiind că în sezon Bulgaria este mai scumpă decât Turcia. ​ La fel de nerelevantă ar fi fost şi comparaţia cu litoralul românesc, unde preţurile sunt şi mai mari, iar serviciile ... mai bine mă abţin să comentez.

Mulţumesc pentru recomandare Am fost de mai multe ori în Kuşadasi, la hoteluri peste fostul Surmeli, astfel că îmi pot "da cu părerea" în deplină cunoştinţă de cauză . Cunosc bine şi plaja din Pamucak, care mie personal nu prea mi-a plăcut. Nisipul era curat, dar avea o culoare mai ciudată.

​Între timp, pretenţiile mele au crescut, concomitent cu preţul plătit, iar Kuşadasi nu-mi mai poate demult oferi un hotel pe gustul meu. ​

Eu nu stiu daca tu ai fost la Sunny Castle​

Nu am fost la acest hotel şi nici nu intenţionez. Spre deosebire de tine, eu ştiam​ de mulţi ani că Kranevo este doar un sat amărât, care mai are mult până să devină o adevărată staţiune, aşa cum este Albena vecină.

​Pentru mine Kranevo este doar un sat aflat între Albena şi Nisipuri, pe care l-am reţinut doar pentru a şti să reduc mereu viteza , deoarece de fiecare dată am prins radar la Kranevo, nicidecum să încerc să mă cazez la vreun hotel de acolo.

cu o plajă sub orice asteptare si cu mâncare ieftina,   nediversificata si reciclata. Cea mai ieftina pâine de pe piata​

Din mersul maşinii, mie plaja nu mi s-a părut aşa îngrozitoare, dar te cred pe cuvânt.

La orice all inclusive, inclusiv turcesc, se practică reciclarea mâncării, doar gradul de reciclare este diferit în funcţie de nivelul hotelului, iar nivelul este dat de preţ.

Pâine nu consum pentru că mi-ar creşte glicemia, aşa că nu am studiat acest aspect nicăieri pe unde am fost.

=​

Un sfat: nu te mai crampona de toate nimicurile, asumă-ţi alegerea făcută şi bucură-te de vacanţă​​​​!

ux117221PHONEAUTOR REVIEW
    [29.08.20 11:35:17]

@nicole33: , doamna,   este conjectural ceea ce afirmați dumneavoastra!

Asta ma face sa cred ca sunteti ignoranta!

Minusurile nu le pot considera nimicuri ​​...

[29.08.20 12:26:42]

@ux117221:

Asta ma face sa cred ca sunteti ignoranta! ​

Este, desigur, doar opinia ta, însă după o singură experienţă bulgărească şi o singură experienţă turcească, nu-mi prea pari în măsură de a emite observaţii pertinente. ​

Minusurile nu le pot considera nimicuri ​​... ​

Cu excepţia mâncării de slabă calitate şi reciclate, care te obligă să faci eforturi serioase pentru a găsi ceva comestibil, restul sunt doar detalii.

Ai făcut o alegere nepotrivită, se mai întâmplă, dar normal ar fi să-ţi asumi alegerea greşită şi să încerci să te concentrezi pe părţile bune ale​​ acestei vacanţe, salvând ceea ce se mai poat salva. De exemplu, dacă nu-ţi place plaja hotelului, te poţi urca în maşină şi poţi merge în staţiunile vecine, şi Albena şi Nisipurile având plaje deosebit de frumoase. Nu-ţi plac şezlongurile, îi pui pe angajaţi să le dezinfecteze în faţa ta sau faci chiar tu această operaţiune, sănătatea familiei tale fiind mult mai importantă.

Vacanţele mai sunt şi cum dorim noi să fie.

=

Dacă tu consideri această vacanţă ca fiind una ratată, vezi titlul articolului, cei ale căror planuri de vacanţă au fost spulberate de pandemie ce ar mai putea spune? ​​​

ux117221
    Alte impresii din această RUBRICĂSunny Castle Hotel: