ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2020
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 13, 14
RĂU

Extrem de nemulțumit

Cum am plecat noi dezamagiti de la Catunu lui Victor (Sura lui Victor)

Totul a inceput cu zgomotele produse de proprietari in timp ce lucreaza la o cladire noua pe proprietate. Avea o echipa de electricieni care au dat gauri 4 zile la rand, mai ales seara dupa ora 19:00 si intins pana la ora 22:00 in unele zile.

Am sunat sa ii rugam sa faca liniste seara, doamna Sanda, sotia proprietarului, nu a zis nici scuze, nici nimic, doar pe un tot rece si indiferent "Ok, am sa ii spun sotului". Florin, properietarul (sotul) si-a cerut scuze a doua zi si ne-a explicat ca sunt in urma cu lucrarile si ca urmeaza sa aibe ceva inspectie dar ca au terminat si ca nu o sa mai fie galagie.

Am zis ca intelegem si in ziua urmatoare am avut liniste, dupa care a inceput iar nebunia cu barait de bormasina si hahait de constructori.

Am pus aici doua filmari cu acele zgomote care practic durau cateva ore cu mici intreruperi, aproape in fiecare seara. youtu.be/SwOl18XVuH0, youtu.be/yIx77b4wHpo

Am discutat cu ei si le-am spus ca nu vrem sa le facem rau punand review-uri dar ar trebui sa returneze o parte din bani. Au zis ca ok, o sa ne returneze o suma de bani, sa dam contul doamnei Sanda, sotia proprietarului.

Dupa ce am plecat de la cazare si am intrebat prin SMS sa ne anunte cand face plata, nu am primit raspuns.

Ce ne-a deranjat cel mai mult si mai mult a fost lipsa totala de comunicare si de initiativa in a comunica din partea lor.

Tot noi am fost cei care a trebuit sa ii rugam sa nu faca galagie si tot noi am fost aia care parca eram cei ce gresesc, in viziunea lor. Si desi am discutat cu proprietarul Florin un lucru, am ajuns acasa si am descoperit ca ce am discutat e egal cu zero. Am fost directionat de doamna Sanda catre pagina de conditii de la Airbnb care preciza ca orice probleme se pot rezolva doar in timpul sejurului, lucru pe care noi nu il stiam, vina noastra.

Insa la discutia initiala avuta cu ei in care au zis ca ok, ne vor returna o parte din bani, nu au mentionat nimic de acesta procedura Airbnb :) lucru care ma irita si mai mult si imi demonstreaza faptul ca au fost oameni falsi, fara interes fata de noi sau cum ne simtim noi in timp ce suntem cazati la ei, pe bani.

Este pacat de munca si tot efortul depus de Florin pentru restaurarea acelor case. Ne-a placut foarte mult tot ce am vazut si am gasit acolor dar toata partea de zgomot de constructie si lispa de respect si dialog din parea proprietarilor ne-a lasat un gust amar. Sigur nu vom reveni si e pacat, dovada ca degeaba investeti in multe lucruri daca nu investesti si in cumunicare si in felul in care iti primesti oaspetii.

despre SERVICII

Lispa totala de comunicare. Pe langa problemele de zgomot cauzate de lucru la constructia noua, nu prea au venit sa intrebe daca avem nevoie de ceva.

Ne-am cumparat singuri hartie igienica si de gunoi a trebuit sa intrebam noi unde putem lasa gunoiul adunat dupa cateva zile.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Este la 150m de un drum european E60 care produce practic zgomot zi si noapte. De exemplu, sotia a plecat de acasa cu saltea de yoga cu gandul ca face yoga dimineata :) nu a fost posibil din cauza zgomotului cauzat de tirurile care trec din minut in minut.

Aste este practic singurul minus legat de locatie insa este unul destul de important daca nu chiar vital daca cauti un loc linistit :)

Trimis de calatorescu in 27.08.20 15:10:38
Validat / Publicat: 27.08.20 15:44:00
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ALEȘD [BH]

VIZUALIZĂRI: 4222 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calatorescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [27.08.20 15:32:42] »

@ux117211: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Șura lui Victor (guesthouse) [Groși], ALEȘD [BH]" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 00844&hid=26510.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​​​​​

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux117211 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

calatorescu [28.08.20 00:03:32] »

@webmasterX:  Salutam, pozitia de pe harta este cea care trebuie. Mersi

calatorescu
Alte impresii din această RUBRICĂȘura lui Victor (guesthouse) [Groși]: