ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2020

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Dezamagitor

Cazarea este o mare problema. Am stat 2 ore la check în într-un spațiu închis, cu oameni care nu purtau masca, în plina epidemie de Co-vid. Când i-am spus managerului de la recepție ca sunt riscuri de îmbolnăvirea, mi-a spus ca îmi asum acest lucru din moment ce sunt acolo.

E al 3-lea an, cazarea nu a durat mai mult de 10 min anii trecuți.

despre SERVICII

Sa începem cu superiorii care nu sunt interesați de clienți, protejarea angajaților e făcută sa fie bifata - au panouri de protecție la receptie, dar protejează monitoarele, nu angajații. Angajații poarta masca sub nas. În 8 zile cât am stat acolo, un singur barman refuza sa servească clienții fără masca.

Sunt atât de speriați sa le spună clienților sa păstreze distanta sau sa poarte masca, incat clienții se îmbulzesc, nu se respecta distanta.

La piscina e aglomerat, mai ales la cea de copii. Nu am prins locuri la șezlongurile de la piscina. Am stat pe scaunele de la terasa.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele sunt. mici, anul acesta am stat la vile, peisajul e frumos acolo. Dar din 7 nopți, au schimbat asternul în noaptea a cincea, deși se vedea ca e murdar. In baie, am găsit par de la vechii oaspeți lângă chiuveta și pe gresie.

Alergam în fiecare zi doamnele de la curățenie sa schimbe prosoapele de plaja. Mereu îmi spuneau ca nu au suficiente...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncarea proasta, aceeași la micul dejun, semipreparate. Diversitate scăzută, multa prajeala. Au avut midii în mai multe seri și peste. În rest, foarte slab. (cei care servesc țin masca sub nas!!!)

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja e depărtată, dar e curata și sunt doar turiștii de la Mera

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Faptul ca regulile sunt respectate pe hârtie, nu ajuta. Se servește masa și în interior, care e pe hârtie, terasa. Însă imbulzeala de la zona de unde te servesc cu mâncarea lângă oameni care stau la masa și mănânca fără masca... Nu au fluxuri, permit ca oaspeții sa se imbulzeasca. În 8 zile nu am văzut pe nimeni sa stea sa fluidizeze traficul.

Trimis de Laura Bz in 24.08.20 15:59:21
Validat / Publicat: 24.08.20 16:45:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Mera resort 2018,2019

VIZUALIZĂRI: 2311 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laura Bz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.20 16:45:07]

@Laura Bz: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =100758&hid=846.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​

celena2PHONE
    [28.08.20 16:03:43]

Nu prea sunt de acord cu cele mentionate de dvs. Personalul este foarte prompt. In cazul meu cazarea s-a facut pe repede inainte, in conditiile in care am ajuns la ora 13,00 (in mod normal se face la 16,00). Holul de la receptie era absolut liber si nu a fost full in niciuna din zilele in care am stat aici.  Sunt culoare diferite de intrare / iesire„cred ca tine de educatia fiecaruia sa respecte inscriptiile. Dezinfectant au pana si in lift. Tot personalul poarta masca pe fata, corespunzator, nu am vazut pana acum pe cineva din staff sa poarte sub nas masca. Sunt doua serii programate la masa, e adevarat ca uneori, e aglomerat, probabil tot din cauza turistilor care nu respecta programul seriei si vin in alta decat in cea in care au fost programati. Despre mancare, nu stiu ce sa zic, fiecare cu gusturile proprii, la urma urmei este un hotel de 4 stele nu de 5. La micul dejun este adevarat, nu au diversitate, dar au suficient de multe feluri incat sa poti alterna zilnic. La pranz si cina, au 2 tipuri de ciorbe/supe si o supa crema, fripturi cu garnituri, mancaruri cu sos si garniturile aferente, 2/3 tipuri de peste/2 tipuri de paste, 3 tipuri de salate preparate, multiple posibilitati de a-ti prepara singur salata, lactate sub toate formele, 3 tipuri de dulciuri, fructe cat cuprinde (struguri, pere, piersici, prune, mere, etc.), inghetata ambalata 2-3 tipuri, etc. etc. mie una mi s-au parut mai mult decat OK pentru un hotel de 4 stele. Debarasarea si dezinfectarea meselor s-a facut intotdeauna foarte prompt, chiar si la orele de varf. A nu se intelege ca este totul la superlativ, mai sunt aspecte de imbunatatit, dar nu sunt de acord cu cele descrise de dvs. Plaja, da, este cam departe, dar aerisita. Camerele, extrem de mici, dar curate, la noi curatenia a fost intotdeauna gata la ora 12,30 -13,00 in 8 zile au schimbat de 2 ori asternuturile, prosoapele zilnic, prosoapele de plaja 1 data, le-am avut si pe ale noastre, asta e, cu alea am defilat 8 zile, n-a fost un capat de tara.

celena2, Mera
    Alte impresii din această RUBRICĂMera Resort: