ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2020
    EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Rai la Olimp!

Buna ziua, tuturor!

Anul 2020, asa cum bine stim, a fost unul foarte dificil pentru toata lumea care a dorit sa se recreeze intr-un loc sigur si curat.

Am cautat ceva pe litoralul nostru, care sa ne ofere ce ne doream.

Recunosc, datorita fiului meu cel mare, care e la curent cu tot ce e nou in turismul romanesc, fiind un pasionat si un impatimit irevocabil, am bagat la cap, ca dupa ani intregi de abandon, minunata perla a litoralului romanesc resortul Belvedere-Amfiteatru-Panoramic a fost scoasa la lumina si redata romanilor, de catre cunoscutul om de afaceri Muhammad Murad, omul care„a adus saorma pe masa romanilor in 1992", odata deschiderea Spring Time si a primului restaurant din Victoriei.

I vazusem pe dl. Murad M. doar la TV si fusesem profund impresionata de curajul de a ajuta in afaceri tineri, care au atata nevoie de oameni experimentati si bine intentionati.

Acolo, unde alti investitori se retrageau, dl. Murad investea incredere si bani... un om deosebit si rar, probabil.

De aceea...

Mai mult sau mai putin, ma legau nesfarsitele drumuri spre minunatele salate de acolo, gravida fiind cu fiul cel mare, nu ma puteam abtine sa nu cobor din orice mijloc de transport as fi fost, pentru a le manca????

Avand aceasta experienta vie si atat de placuta, am fost foarte curioasa sa vad ce a iesit din mana unei echipe asa experimentate, asa cum e cea a„leilor lui Murad", convinsa fiind ca experienta si caracterul acestui minunat om, dl. Murad Muhammad, va fi o piatra grea in ce voi vedea.

Am de an, am batut Olimpul cu durerea ca nu vom mai revedea aceste hoteluri.

Recunosc, curiozitatea si dorinta de a vedea ceva nemaivazut m-a acaparat.

In iulie, am mers o zi la niste prieteni cazati in 2 Mai si i-am zis sotului meu ca vreau sa fac o jumatate de zi plaja in Olimp si sa mancam la autoservirea Spring Time.

Acesta m-a adus in minunatul Olimp, insa oricat am incercat sa trag cu ochiul la frumusetea ce urma sa apara, nu am reusit, caci lucrul era in toi, si foarte serios.

Intorcandu-ma acasa, am pus mana pe telefon si am trimis zeci de mailuri, facandu-mi prieteni pe toti cei care raspundeau si solicitand 3 camere, deoarece aveam si copiii majori si o cumnata cu care doream sa ne petrecem vacanta.

Erau atatea facilitati, iar pretul final, desi marisor, imi facea cu ochiul si ma atragea ca un magnet.

Am vazut pe Youtube si alte mijloace video munca depusa de echipa si chiar de dl. Murad, mereu in inima celor 3 hoteluri, de parca acolo ar fi fost o a doua casa a lui.

Toti au muncit pe rupte, intr-un timp asa scurt sa slefuiesti o relicva, lasata la mana conditiilor meteo si timpului...

Am facut rezervarea, am platit si am ajuns pe 7 august, avand o perioada de 8 nopti rezervate, pana in 15 august.

Primii au ajuns la minunata locatie, baietii mei, de 16 si 20 ani, care m-au sunat si apoi mi-au trimis cateva poze, spunand ca e„Raiul"...

Curiozitatea era si mai mare, dar aproape de momentul adevarului...

Am patruns la cateva minute dupa baietii mei in acest minunat resort, care, din pacate, datorita reclamei facute, avea o parcare neincapatoare.

Totusi, cu dorinta de a fi totulbine, am trecut peste aceasta problema, convinsi ca situatia se va remedia, cand se va termina si renovarea hotelului Amfiteatru, la anul.

Nu trebuie sa iti faci o parere proasta din cauza unui lucru, mai ales cand exista circumstante atenuante... si bine am facut!!!

Am trait una din cele mai minunate vacanta de pana atunci!!!

Totul era curat si binepus in valoare inca de la intrarea in hotel.

Baietii angajati de la bagaje, de culoare sau nu, s-au ridicat la inaltimea asteptarilor cum nici nu am gandit.

Bun gust, rafinament, totul decorat in stil asiatic, turcesc si chiar frantuzesc.

Receptia era condusa de tineri destoicini, cu vorba calda si educata, ce mai, stiai ca ai ajuns pe maini bune... si asta nu e tot!!!

Cum am facut check-in-ul am fugit sa vedem camerele... nu sunt cuvinte... spatioase, confortabile, totul nou, colorate, aranjate cu mult bun gust, baia moderna, mare si utilata, inclusiv cu buton de panica, ceea ce nu mai vazusem nicaieri, obiectele de ingrijire variate, prosoapele de un alb imaculat, nou-noute.

Decorul camerei, utilitatile puse la dispozitie, obiectele de decoratiune, asternuturile de o mare calitate, asa cum nu am mai intalnit nicaieri, ne-au fermecat si ne-au castigat pe deplin.

Nu in ultimul rand, balconul cu masuta si cele 2 fotolii, indreptat spre mare, o panorama fara egal!!!

Vestitul hotel Panoramic renascuse, mai frumos, mai sic, mai bine gandit pentru noi toti.

Si asta pentru ca orice se poate, daca se vrea.

Muncitorii aumuncit cot la cot cu bucatarii si evident, in ochii dlui Murad, preocupat de lucrulfacut perfect si dedicat total cauzei.

A fost peste toate asteptarile, recomandam cu toata inima, tinerilor, familiilor si oricarei varste, prin facilitatile incluse, nu are egal!!!

Suma platita per camera de 944 euro cu mic-dejun si pranz, plus facilitati... parcare, piscine (4 la numar), de o curatenie desavarsita, cu prosoape ds plaja incluse, sali de spectacol gen terase, umplute seara de seara de noi si artisti renumiti, plaja privata, umbrele, sezlong, activitati recreative, pentru copii, cursuri de dans, bar fantani artezene, etc..., a fost bine incadrata in multitudinea facilitatilor ofetite si pe masura serviciilor!!!

Nu in ultimul rand am lasat deoparte oferta mesei, care a fost cireasa de pe tort.

Asa ceva nu am intalnit nicaieri!!!

Abundenta, varietatea, rafinamentul produselor culinare oferite, gatite cu atat de mult bun gust (recunosc am luat la dublu tot ce am putut manca????, intrucat mancarurile au fost pe toate gusturile si la o calitate de 5 stele... ciorbe, supe, creme, zeci de sortimente de felul doi, incluzand gratare, mancare gatita, peste, fructe de mare, garnituri, salate... chiar nu cred ca a lipsit ceva, nu avea cum!!!

Totdeauna era cineva acolo care te ajuta, inclusiv seful administrator, un baiat tanar, pe nume Razvan, (sper sa nu gresesc) care a mobilizat toate fortele im cazul oricarei mici problema sparuta.

Deserturile erau atat cu prajituri fine, dar si traditionale, cu placinte de casa, de toate felurile... branza, mere, dovleac, nuca (baclava) „apoi inghetate cremoase si fructe pe toate gusturile si poftele... seminte, fructe uscate, confiate, cafea si ceai original de marca recunoscuta, ma fac sa va spun ca acest hotel va ajunge curand la 5 stele si ca este inferior clasat conform ofertei sale.

Bauturile au fost, de asemenea, imbuteliate, vinul rosu, alb sau rose, bere, suc, nectar, apa plata si minerala, etc.

Intr-un cuvant, Raiul gastromomic!!!

De Sf. Maria, in ziua plecarii, surprizele au continuat cu gratar de peste marin, saramura de crap cu mamaliguta si berbec la protap, acestea fiind atasate deja ofertei existente... si multe, multe altele... famfara marina si cadouri pentru cei mici care terminau sejurul, odata cu noi...

La toate acestea se adauga si mancarea libaneza, aromata, gatita pe loc, zilnic, la pirostrii, ceva apetisant si inovant.

Sper sa nu fi uitat ceva, ar fi pacat, sa nu ridicam la adevarata valoare minunile facute de oameni, care au avut curajul sa investeasca propria avere in litoralul romanesc, aducandu-l acolo unde ii e locul, prin peisajele pe care le detinem.

Sa nu uit sa va spun si de minunatul restaurant Mandaloon, cu specific libanez, unde bucatarii si personalul va asteapta seara de seara cu programare.

Totul este curat, aranjat, bine intrretinut, sarmant, orchestra si cantaret propriu si un colectiv de oameni de nora 10!!!

Dansatoare, atmosfera, mancare denota 100!!!

Angajati dedicati, muncitori, serviabili, be rugam sa fim sanatosi caci nu voi rata la anul o noua cazare!!!

Fiul meu a decis sa acceseze echipa Phoenicia pentru o eventuala angajare asta inseamna incredere si motivatie, deci daca a reusit s-a reusit sa se aduca totul la un asa nivel in 8 luni, ma gandesc sa fim sanatosi sa mergem si la anul!!!

Sunt convinsa ca vom gasi tot ce nu s-a putut finaliza anul acesta.

Si totul mai adaptat si orientat spre multumirea oamenilot, a romanilor, in speta!

Stiti de ce?

Pentru ca aici s-a muncit, se munceste si se va munci mereu!!

Ii multumesc fiului meu pemtru asa o sclipire... nu voi uita concediul 2020!!!

A fost un concediu de vis, cu o panorama si o organizare de exceptie.

Multumim celor care au mumcit atara intr-un an foarte greu si au si reusit.

Ii dorim dl. Murad multa putere, sanatate, si asa cum l-am vazut zilnic preocupat de calitatea serviciilir si angajatilor sa ramana la fel, apropiat de oameni si realizarile lui!!!

Si poate si preturile, in concordanta cu fluctuatiile economice, macar pentru cei care stim sa apreciem munca depusa acolo, de o mare echipa!

Sa traiti dl. Murad si sa ne asteptati cu aceeasi dorinta si buna dispozitie si la anul, ca in 2020!!!

Nu vom uita niciodata abundenta, linistea, siguranta, garantia si minunata locatie slefuita acum sub numele, Phoenicia Blue View-h. Panoramic!!!

Asteptam cu nerabdare si h. Amfiteatru la anul si bineinteles si o cazare in H. Belvedere!!!

Dar H. Panoramic ramane in sufletul nostru pentru totdeauna, gratie unor oameni implicati!

Vom reveni mereu... multumim!!!

Ati facut din acest an un an al vacantei perfecte, multor romani!

Cinste dvs si speram sa ne revedem sanatosi si din ce in ce mai incantati!!!

Carmen T. - Bucuresti

Trimis de Carmen Buc* in 23.08.20 20:22:57
    Validat / Publicat: 23.08.20 21:12:53
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: H. Majestic, Pam Beach

VIZUALIZĂRI: 5914 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Carmen Buc*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P14 Plaja privata de la H.Panoramic!

[23.08.20 21:12:18]

@Carmen Buc: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Tudor123
    [01.09.20 08:52:37]

Recenzia lui asta miroasa a peste. Mi-a amintit de odele aduse lui ceauseasca

Tudor123
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Blue View Hotel (ex Panoramic-Amfiteatru-Belvedere) [Olimp]: