ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.06.2010
JUN-2010
2 AD. + 2 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Un sejur excelent!!!

Ne-am intors in 19. 06. 10 si noi din concediu ca multi altii dintre voi. Am fost in Albena la hotel Laguna Garden. Un hotel de 4 stele, cu All Inclusiv, piscina exterioara cu sectiune pt. copii cu topogan.

Am prins vreme excelenta. Am avut camera la et. 6 cu vedere spre piscina si mare si ce mai... vedeam rasaritul in fiecare dimineata... superb! Camera era suficient de mare, avind un pat dublu, unul simplu si o canapea, tinind cont ca am fost 2 adulti si 2copii (5 ani-8 ani), am dormit fiecare in patul lui.

Personalul dragut si amabil toata lumea zimbea. Animatorii de la piscina foarte draguti care te antrenau in tot felul de jocuri, fetele noastre s-au imprietenit cu ei mai ales ca aveau un fel de imn al hotelului pe care dansau si pe care bineinteles ca te invitau si pe tine, fetele erau inebunite dupa acest dans.

Mancarea a fost foarte buna, aveai de unde sa iti alegi. Ce am apreciat la ei a fost ca toate resturile se aruncau la gunoi nu selectau nimic chiar daca iti raminea un pachetel de unt intreg sau un ou fiert nespart in farfurie, asta am vazut eu cu ochii mei. (SE INTIMPLA ASTA LA NOI? - le maninca altcineva mai tirziu)

Curatenie desavirsita prosoape shimbate zilnic, asternuturile la 3 zile, piscina curata la fel si plaja.

Aveam 2 sezloange si o umbrela gratuite si la piscina si pe plaja.

Cred ca am scris destule, intr-un cuvint SUPERB!!!

Trimis de lorianissia in 28.06.10 19:18:17

VIZUALIZĂRI: 3150 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lorianissia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 ANIMATORI DE LA PISCINA SEARA LA MINI DISCO

marrtini [28.06.10 20:11:41] »

te rog spunemi hotelul face parte din lantul celor 3: garden, beach si mare?

eu am bilet in aug la laguna beach si sunt curios care sunt conditiile de aici, daca restaurantul, piscina, parcul, locul de joaca, parcarea... etc sunt comune?

multumesc

valimi [28.06.10 21:23:42] »

Bine ai venit pe site cu un review optimist despre un sejur incantator.

Puncte de la mine!

lorianissia [28.06.10 22:53:15] »

Hotelul face parte din cele 3 lagune doar ca Laguna Beach are piscina proprie ca si Garden de altfel, are si o piscina acoperita din cite am vazut eu, cam mica dar o are.

Hotelul este primul de la plaja apoi urmeaza Mare si Garden, sint unite printr-o. superba gradina de trandafiri prin care treceam zilnic la plaja.

Conditiile din hotel nu le cunosc deoarece sint separate ca si masa dealtfel, deci este separat cu totul.

Sper sa aveti vreme frumoasa si conditii bune. Concediu placut!

lorianissia [28.06.10 23:00:07] »

Bine v-am gasit si multumesc pt. puncte. Sper sa le fiu de folos unora dintre voi care pleaca in concediui, cu informatiile date.

Daca mai aveti intrebari va raspund cu drag. Cu bine.

marrtini [28.06.10 23:50:20] »

multumesc pt raspuns(si rapiditate) sper sa ma intorc multumit ca si dumneavoastra

kukla [29.06.10 11:14:32] »

multumim pentru acesta impresii; dar spuneti-mi, ce se intampla cu saltelele pentru sezlonguri?

In nici o poza nu le vad, nici la piscina nici pe plaja...

Anul trecut la hotel de trei stele erau zilnic asezate pe sezlonguri aici nu -mi pot da seama.

Prosoape pt piscina se puteau inchiria contra unei garantii?

Si noi avem bilete la Laguna Garden, am luat apartament, suntem 4 adulti, intre care o persoana mai in varsta pentru care ma interesez de aceste saltele pt sezlonguri...

Cat a durat cazarea, ati asteptat mult la receptie,

cu ce masa ati intrat/iesit, am auzit ca unii taie bratarile in ultima zi inainte de pranz?

Multumesc din nou si puncte de la mine.

lorianissia [29.06.10 12:04:48] »

Buna! Noi am ajuns la hotel in jurul orei 11. Am fost 4 familii, la receptie am bagat 40 E in acte si la 12 aveam bratarile si camerele. Cind primesti cheia primesti si un cartonas unde se mentioneaza orele meselor, pe care trbuie sa il iei cu tine la prima masa sa te inregistreze cu ce masa intri. Daca ai intrat cu prinzul vei iesi cu MD, daca intri cu cina iesi cu prinzul.

Despre saltelele pt. plaja va pot spune ca se inchiriaza la piscina cu 2 LV/zi. Va recomand sa va luati de acasa personale sau prosoape mari de plaja, sa nu intelegeti ca erau infecte dar economisiti niste bani si plus de asta igiena.

Prosoape nu stiu daca sint de inchiriat, noi am avut de acasa.

Noi am intrat cu prinzul si ma iesit cu MD.

Concediu placut!

kukla [29.06.10 12:18:57] »

Multumesc, sunt informatii de care aveam nevoie.

Noi plecam cu autocarul si de la agentie au spus ca ne lasa in "parcarea de autocare din centru".Aveti idee , e departe de hotel?

Multumesc inca o data...

kukla [29.06.10 12:23:11] »

Revin, am uitat sa intreb despre intrarea in apa in mare?

E lina, gen Mamaia, nu e adanca la mal?

lorianissia [29.06.10 12:35:26] »

Parcarea de autocare nu este departe hotelul aflindu[-]se si el prin centru. Din fata terasei hotelului incepe bazarul si se afla si statia pt. trenulet.

Intrarea in apa este lina si nisipoasa.

O zi buna!

lulu-gl [29.06.10 22:15:06] »

ce distanta este pana la plaja? zona cu sezlonguri de pe plaja aferenta hotelului este mare? este semnalizata in vreun fel? cam ce mancare de regula? fructe? dulciuri? mersi anticipat

lorianissia [30.06.10 17:48:35] »

Distanta pina la plaja este de cca. 150m, aleea trecind printr-un superb parc de trandafiri. Pe plaja umbrelele sint galbene si sint dispuse pe 4 rinduri de pe faleza pina jos la apa.

Mincare: sarmale, dovlecei umpluti, carne la gratar, friptura de pui cu sos, friptura de vita cu sos, tocanite, pulpa de porc rotisata, peste la gratar, cirnaciori, mici, chiftele cu sos sau fara, pizza, lasagna cu legume, paste fainoase cu sos, ciulama cu mamaliga, cartofi gratinati, porumb, fasole verde, brocoli gratinat, varza de bruxelle, dovlecel si vinete la gratar, cartofi prajiti, piure de cartofi, ardei gras copt cu sos, cartofi frantuzesti, diferite salate de cruditati, peste marinat, diferite mezeluri, diferite brinzeturi ochiuri, omleta, iaurturi, croasante cu ciocolata, cu vanilie clatite, pateuri cu brinza, cu spanac, lapte diferite cereale lapte cu gris, diferite compoturi, mere, portocale, banane, cirese, pepene, caise, piersici, gref, 5 feluri de prajituri si torturi.

Scuze pt. intirziere, am fost la servici. Concediu placut!

lulu-gl [30.06.10 22:37:10] »

sarut mana .... mersi de informatii :-)

mihaitzav [14.07.10 10:33:31] »

in primul rand bun gasit,

am si eu un sejur la acest hotel la sfarsitul lunii august...in mare m-am edificat din ceea ce a fost postat deja in legatura cu aproape toate punctele la care aveam intrebari...asadar sunt destul de incantat cel putin deocamdata de alegerea facuta in urma celor aflate pana acum de pe acest portal...vom vedea in ce pocent suint satisfacut la sosire...as avea totusi o intrebare legata nu de hotel ci de moneda in care se pot face tranzactii...se pot fce si in euro? cum ar fi mai avantajos in euro sau leva? cum e cursul euro/leva sau leu/leva in albean? merita sa schimbam acolo in albena ceva bani sau poate la vama...? exista vreo casa de schimb dupa trecerea vamii unde cursul sa fie mai bun? ...aa si apropo de drum care ruta credeti ca e mai avantajoasa atat din punct de vedere al timpului dar si din punct de vedere al calitatii pe care pot merge ? pe la Ruse sau pe la Vama Veche? sauce alta ruta imi recomandati? va multumesc...si multe aprecieri pentru cei care isi rup putin din timpul lor si posteaza parerile lor aici , pareri ce sunt de ajutor mie si altor care vor sa calatoreasca

Alinush [20.07.10 21:43:52] »

Salut.Am fost si eu acum 2 ani respectiv acum 3 ani.

Acum 3 ani a fost super frumos.Mancarea foarte buna,aveai de unde alege,se schimba repede daca ramanea platoul gol.Bautura la fel,avea gust...

Acum 2 ani,insa a fost mult mai scazut.Pot spune ca stateai 10 min sa iei niste struguriPot spune ca berea nu puteai sa o bei ca nu era bere,cola nu era cola decat cea de la barul restaurantului.

Concluzia:Neamtul care are cele 3 hoteluri dupa ce a vazut ca merge treaba a lasat sa se ocupe bulgarul(bulgarii) si s-a vazut asta

Alinush [20.07.10 21:44:47] »

Cine se duce cu masina,sa aiba mare grija.Un prieten a avut un Passat,si au incercat sa ii fure de 2 ori masina.Odata i-a rupt manerul de la usa si odata clanta,iala:-? de la camera:|

marrtini [21.07.10 14:26:08] »

plaja este comuna pt toate cele 3 hoteluri sau sezlongurile sunt departajate pe anumite portiuni?agentia spune ca se dau gratis 2 sezlonguri si o umbreluta ,sunt curios daca sunt de ajuns ,daca toti turisti au aceasta gratuitate?turistii de la garden,mare pot merge la piscina sau restaurantul de la l beach si invers( daca tot apartine aceluias lant hotelier ) sau totul e diferentiat prin culoarea bratarii? multumesc

Alinush, domidoc, kukla, lorianissia, lulu-gl, marrtini, mihaitzav, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Garden Hotel: