ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2020
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

Descoperă Melnik

Un orasel de poveste!!

TIPĂREȘTE URM de aici

Melnik!! Un orasel superb!!

Am ajuns acolo pentru piramidele de lut si vestitul vin de Melnic. Este cel mai mic oras din Bulgaria, dar are atatea de oferit!

Un oras cochet, care aminteste de oraselele din Provence, cu case pitoresti, stradute inguste cu nenumarate magazine traditionale.

Piramidele de lut se gasesc la capatul satului, nu departe, foarte interesante! Piesa de rezistenta, micile crame, fiecare cu degustari de 3, sau 5 vinuri locale.

Pret intrare la crame intre 3 si 5 leva.

Oameni minunati si primitori!

Nu uitati sa scoateti bani din alt orasel, pentru ca noi ne-am trezit ca singurul bancomat din Melnik nu mergea😁

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Orasul are o clima foarte calda, relief interesant!

Drumul pana acolo este foarte pitoresc!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu ratati degustarile de vinuri!! Nici terasele pitoresti care te imbie cu mancaruri traditionale la preturi modice.

Hotel deosebit de frumos, ca recomandare Hotel Zlaten Rozhen! Este fix in centru cu o terasa si restaurant superbe!!

Trimis de strejear in 17.08.20 16:37:57
Validat / Publicat: 17.08.20 18:06:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (strejear); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 La intrare pe strada principala!

webmasterX [17.08.20 18:06:43] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 00576&hid=25201.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

webmasterX [26.08.20 11:37:08] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

pagină generată în 0.165316820145 sec