ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2020
cu transport AUTOCAR
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

Odessos Hotel3

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Calitate_pret ok, Odessos

Am plecat din piață Constituției la ora 7 dimineața, și am ajuns la ora ora 13.00 în Nisipurile de Aur. Popas se face de doua ori în Giurgiu și Varna. Am fost îmbarcați în alt autocar la Varna pentru destinația noastră. Am călătorit confortabil, ghidul nostru din autocar foarte amabil ca în fiecare an.

despre SERVICII

Check-inul s_a făcut cam greu, ni s_a luat amprenta digitala pentru camera, deci fără cartela, pe o parte este un lucru bun, ca nu mai grija de cartela, pe cealaltă parte, nu nimerești mereu din prima sa intri. Am luat prânzul de când ne_am cazat, și ni s_au atribuit camerele imediat de cum am ajuns. Angajații, mai ales cei de la lobby bar și restaurant, sunt foarte drăguți și amabili.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele sint foarte mari, spațioase, curate, șifonier imens, baie, am dormit foarte bine, singurul minus fiind balcoanele mici, și foarte aproape de ceilalți clienți cazați, dar suficient cit sa îți întinzi prosoapele și sa fumezi o țigare. Curățenia se face zilnic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mesele sunt destul de variate, mincarea proaspătă, am servit rechin, calamari, înghețată delicioasa, etc. Singurul dezavantaj este ca nu te servești singur, ți se pune în farfurie, și este puțin jenant și consuma timp sa te plimbi de mai multe ori sa guști mai multe feluri sau sa ceri mai multe porții. Restaurantul este curat, se debaraseaza imediat. Prăjiturile sunt majoritatea cu crema, fructe, pepene, prune, piersici. La piscina este un snack bar, slăbuț, cu sandwichuri, și salate, cam gol.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja este la citeva minute de mers pe jos, prin centru, cam aglomerat, noi am venit în jurul orei 11, si nu am m_ai găsit locuri disponibile, poate din cauza faptului ca erau ieftine șezlongurile, 10 leva (2 șezlonguri plus umbrelă). Apa este calda, curata, nisip fin, întrare lina, apa adincă aproape de la întrare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Piscina este ok, însă cam aglomerata, foarte multe familii cu copii, noi am făcut baie la o piscina privata, la Ambasador, foarte mare și foarte liniște. Exista un bar la piscina, și un lobby bar la etaj, sint citeva terase la umbra, nu aglomerate, cocktailurile sunt delicioase, barul este deschis de la 10_00.00. Ca entertaining, seara la 21.30 erau dansuri bulgărești. Cam slăbuț.

Trimis de animaluta25 in 02.08.20 19:49:46
Validat / Publicat: 03.08.20 07:17:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (animaluta25); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 Piscina hotel

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 24.04 EUR pe cameră

webmaster [03.08.20 09:46:26] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.