ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2020
Familie
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 10
REZONABIL

Extrem de nemulțumit

Statiunea Orsova - dezamagitor!!!

Am vazut multe poze si multe laude despre Cazanele Dunarii si ne-am propos cu sotul sa aducem copii intr-un mediu nou si de neuitat!

Am ales Orasul Orsova si de cum am intrat dezamagirile au inceput sa apara: - drum neasfaltat, mizerie la tot pasul, cladiri nearanjate si mizere, oameni ce habar nu au ce inseamna sa faci turism.

Si asta doar din vina autoritatilor care se pare ca nu vor sa dezvolte zona sub nici o forma, care lasa sa plece oamenii in Serbia unde locatiile si Dunarea este respectata cum merita!

Zona este superba si merita nota 1000 insa omul strica ce a lasa Dumnzeu!

Locatiile si terasele cu iesire la dunare nu au bunavointa sa isi curete mizeria din apa, sunt neprimitori majoritatea si nu stiu sa te faca sa te simti in vacanta in conditiile in care preturile sunt exagerate!

RUSINE AUTORITATILOR DAR SI OAMENILOR CARE TRAIESC IN ASEMENEA LOC SI CU O ASA MIZERIE SI NEPASARE!

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Este o zona de vis si imprejurimile si cadrul natural! merita vizitat!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Nu ai ce face 3 zile aici in afara de o plimbare pana la manastirea SF ANA sau cu barcuta pe Dunare!

Trimis de ux116357 in 28.07.20 09:36:36
Validat / Publicat: 28.07.20 10:19:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ORȘOVA

VIZUALIZĂRI: 1547 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux116357); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Sa vizitam ORSOVA...pe langa frumusetea Deltei avem si frumusetea construita de mana omului...

[28.07.20 10:18:44]

@ux116357: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux116357 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

abancor CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[28.07.20 14:09:19]

Din păcate Orșova este un oraș sărac, te lovești aici și de viața de zi cu zi a mii de locuitori care se ocupă cu altceva decît turismul. Nici nu se poate ocupa tot orașul cu turismul.

Cea mai bună alegere pentru cazare în zonă este Dubova, acolo e zonă turistică, predomină pensiunile, peisajul este mult mai spectaculos și obiectivele turistice mai aproape. ​​

anamaria86PHONE
[13.08.20 11:57:38]

@abancor:  Buna ziua, imi puteti recomanda o cazare? Ma intereseaza sa respecte normele de siguranță, eventual sa aiba piscină. De asemenea, unde se mananca bine, nu doar peste, ci si mancaruri mai clasice (pentru copii)? Mulțumesc anticipat!

anamaria86
Alte impresii din această RUBRICĂO zi în zona Orșova: