ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2020

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Când vacanta de vara este in Romania...

Rezervare făcută prin site dedicat vacantelor online. Am găsit o oferta mai buna decât pe booking.com, dar si prin booking poți găsi avantajos, pt ca hotelul ofera preturi mai mici decât la recepție.

Am mai petrecut un sejur aici în anul 2015, am petrecut bine atunci, și am zis ca e ocazia perfecta sa ne bucuram de evoluția celor 5 ani! ????

O piscina mica construita, nu am intrat in ea, nici copilul nu a fost interesat. Era f. curata, nu mi. ar fi fost teama sa o folosesc! Doar ca era prea micuta fata de ce ne asteptam noi. In pozele de prezentare părea mare (marketingul ????).

despre SERVICII

Personalul este tânăr și neexperimentat, de aceea accept minusurile privind acest aspect. M-a deranjat faptul ca ma contraziceau fara sa aiba rabdarea de a asculta pana la sfârșit ce aveam de comunicat.

Dacă ajungi la recepție și pui o întrebare, iar tu ca personal nu știi ce sa răspunzi, nu este nici o problema în a spune ca te interesezi si apoi comunici clientului. Noroc ca a apărut o doamna care a preluat problema, s. a interesat (pt ca nici dânsa nu stia), am avut răbdare și am primit răspunsul.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera a fost conform rezervarii primite în descrierea ofertei. Este conforma unui hotel de 3 stele. Am apreciat salteaua.

Se respecta masurile de protecție Covid.

Deși am vazut dezinfectantul, nu înțeleg de ce pe mese existau plasticele decolorate, care lăsau impresia de murdărie...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Am plătit demipensiune, am regretat aceasta decizie! Ciorbele erau gustoase, dar carnea din ele lipsea: din ciorba radauteana, din ciorba de perișoare. Supa de găluște fara găluște... Din gama de garnituri (3 la nr) se puteau servi doar cartofii prăjiți care si aceștia erau reci... Piureul facut din fulgi... Am avut o zi cu grătar (pulpe) care apărea pe meniu... doar ca nu am mai apucat! Bieții copii care serveau masa clientilor, tot spuneau sa asteptam, ca se aduc... După insistenta de a ne transmite un răspuns sincer din bucătărie, am aflat ca nu mai sunt și apoi au fost șterse din meniu. Nu am vrut sa ne stricam concediul și sa ne cerem drepturile de client...

Greșeală noastra ca am acceptat cazare cu demipensiune, recomand sa se achiziționeze cazare cu mic dejun, pt ca masa servita la restaurant este diferita și gustoasa. Din păcate, o bătaie de joc pt clienții care au achitat în avans dejunul... Cu diferenta de bani, poți manca liniștit dejunul fara a fi limitat doar la mâncăruri ieftine de cantina. Servești ce îți place din meniu, pt ca dejunul bufet este extrem de sarac, atât prin calitate, cât și prin diversitate!

Micul dejun f. sarac, dar cred ca e acceptabil pt un hotel de 3 stele. Mie mi. au lipsit prăjiturile gen chec, erau doar fursecuri. Ma asteptam la 2-3 variante de dulce pt mic dejun. Noi nu am găsit decât fursecuri intr. un colt, abia dacă se observau, probabil sa nu se ceara. S. au speriat degeaba, nu exista cerere pt ele! ????

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja privata în fata hotelului, in administrarea unui concesionar. Nu se emit bonuri fiscale pt sezlonguri, saltele și sezlonguri folosite de cel puțin 3-4 ani. Obligatorie consumația de la barul plajei concesionate, fara sa aduci nimic din afara. Doar pretentii, clientul sa se conformeze!!! Mare noroc pe ei, cu Covidul!

Erau persoane care consumau si din afara, mi se pare anormal și aberant sa obligi sa comanzi doar de la ei, după ce ca plăteai șezlongurile uzate de ani... Romanii sunt cei mai smecheri in a oferi servicii proaste la bani mulți. Din pacate, nu ai alternative. Specula este peste tot în Mamaia.

Pe plaja se plătește cash... ca evaziunea trebuie sa meargă mai departe...

Există și un magazin la intrarea pe plaja. Are preturi de bar! Cred ca acestia mai plătesc ceva taxe, pt ca se poate plăti cu card! ????

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Pt ca am fost grup mare si am fost nevoiți sa petrecem concediul în tara noastră, am ales sa trecem cat putem de mult cu vederea... Preturile sunt f mari, de la cazare, la masa, plaja... orice! S. au gândit cei de la Pirates Resort sa facă seara greceasca cu taxa de intrare, nu câștigau destul din consumație cat sa își plătească artiștii angajați! Nici pt cei cazați in hotelul lor nu au putut sa renunțe la taxa. Cum fac ei business pe spatele clienților care din lipsa de alternative plătesc și iar platesc...

Noua ne. a plăcut masa de seara la hotel Apollo (din apropiere), iar la hotel Siret atmosfera de cina este întreținută de o formație care canta f bine.

Trimis de ciumpor in 25.07.20 16:24:16
Validat / Publicat: 25.07.20 18:19:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Tot la Pirates Resorts in 2015.

VIZUALIZĂRI: 907 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciumpor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[25.07.20 18:19:21]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 00128&hid=17149.

• Alte impresii din această RUBRICĂBicaz Pirates Resort Hotel: