Vacan╚Ťa ├«n MULHOUSE / FRAN╚ÜA - impresii, p─âreri, recomand─âri

• AUGUST, 2017
  • de: mprofeanu [24.10.17]
  • RECOMAND─é

Muzeul Peugeot (Sochaux), de la pânze de ferăstraie, la automobile de Formula 1

├Än excursia din Fran╚Ťa-Elve╚Ťia din aceast─â var─â c├ónd am fost caza╚Ťi ├«n Sochaux, ora╚Ö aflat ├«n estul Fran╚Ťei, ├«n apropierea grani╚Ťei cu Elve╚Ťia, de unde am f─âcut mai multe excursii ├«n zon─â, vezi impresii, dar ne-am plimbat ╚Öi prin ora╚Öul gazd─â, una din plimb─âri fiind la Muzeul Peugeot aflat la 700 metri de cazarea noastr─â, la care am ajuns, venind din Belfort, cu autoturismul. Sochaux este un ora╚Ö mic situat la aproape 500 kilometri sud-est de Paris, are circa 4.200 [...] ÔÇö vezi review [+60 poze]
Descopera Mulhouse și împrejurimile

O scurtă plimbare în orașul alsacian Mulhouse

A treia zi de ╚Öedere ├«n ora╚Öul Basel o programasem pentru c├óteva drume╚Ťii ├«n mun╚Ťii Jura, ├«ns─â din cauza timpului nefavorabil (ploaie) am schimbat programul ╚Öi ne-am orientat la c├óteva ora╚Öe din nord-estul Fran╚Ťei, Alsacia. Primul dintre ele a fost ora╚Öul Mulhouse, aflat la cca 37 km distan╚Ť─â de grani╚Ťa cu Elve╚Ťia. La ie╚Öirea din Basel am fost opri╚Ťi la un punct de control de c─âtre vame╚Öii francezi. Ne-au ├«ntrebat cu ce ocazie ├«n Fran╚Ťa ╚Öi dup─â ce le-am spus c─â [...] ÔÇö vezi review [+9 poze]
  • SEPTEMBRIE, 2011
  • de: Cristian_h [12.09.11]
  • RECOMAND─é

Cite de L'Automobile Colection Schlumpf

O masina cu un motor cu 16 cilindrii care dezvolta o putere de 738kw (1001 cai/putere), care poate atinge 400km /ora si care este o minune a tehnologieiÔÇŽ!!! Nu credeam ca voi avea ocazia sa vad asa ceva... dar stiti vorba aceea... Never say neverÔÇŽ. !!! Exista un muzeu care expune un asemenea exemplar in orasul alsacian Mulhouse, anume Cite de LÔÇÖAutomobile Colection Schlumpf, iar masina in cauza este un Bugatti Veyron si acum dupa ce am vazut acest muzeu pot sa spun ca este asa precum [...] ÔÇö vezi review [+45 poze]
  • Ai fost ╚Öi tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs