• RUBRICĂ de CAZARE

DIT Club Evrika (ex Riu Evrika) / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]

DIT Club Evrika (ex Riu Evrika) / SUNNY BEACH [Slanchev Briag] - impresii și recomandări [pag 4 / 11]

Vezi Întreb. & Răsp. [5]
[159] Impresii de la turiști
Grad satisf.:
97.00%
RECOMANDĂ
  • APRILIE, 2014
  • trimis de: RelyaV PREMIUM — în 05.05.14
  • VIZUALIZĂRI: 1471

Paste 2014 la Club Evrika Beach

Am avut un sejur de 3 nopti in perioada 19-22 Aprilie cu All Inclusive. Am ajuns la hotel in jurul orei 13. Era putin aglomerat la receptie dar totusi cazarea s-a facut destul de repede. Era o domnisoara draguta care de punea bratarile la mana pentru a grabii formalitatile. Am primit camera in corpul A etajul 3. Aici am putin de comentat pentru ca nu exista lift si ne-a fost destul de greu sa mergem cu bagajele pe scari. Nu este vorba doar de urcatul celor 3 etaje ci si de faptul ca ajunsi la [...] — vezi review
[de ARHIVAT]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • trimis de: AndreeaTi JUNIOR — în 05.03.14
  • VIZUALIZĂRI: 2588

Revenire la Club Evrika

Am fost in septembrie 2013 la acest hotel, pe care l-am ales si cu un an in urma in aceeasi perioada. Desigur, intre timp pana sa plecam am citit aici review-uri, am auzit in ultimii ani de schimbari de manageri la varii hoteluri si astfel de schimbari la nivelul serviciilor oferite. Sincer, m-am "ingrozit" aproape citit fel si fel de review-uri pe aici scris despre cum totul s-a stricat comparativ cu un an inainte. Ne-am dus cu inima stransa, intr-o perioada anuntata a fi ploioasa, din care [...] — vezi review
[de ARHIVAT]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • trimis de: ema.1 SILVER — în 16.09.13
  • VIZUALIZĂRI: 2908

Club Evrika, o surpriza placuta!

Am petrecut cu cativa prieteni un week-end la acest hotel, prinzand o oferta speciala deoarece in timpul verii mi se parea extrem de scump pentru litoralul bulgaresc. Dupa ce am facur rezervarile am citit impresiile foarte proaste postate de o clienta si sincer, am plecat cu frica in san de toate grozaviile descrise acolo. Nu aveam de gand sa scriu despre o vacanta atat de scurta dar trebuie sa aduc la cunostinta doritorilor si parerea mea. Inca de la intrare am fost intampinati cu [...] — vezi review [+8 poze]
Grad satisf.:
54.50%
NU RECOMANDĂ
  • AUGUST, 2013
  • trimis de: CRISTIA ADA UCENIC — în 05.08.13
  • VIZUALIZĂRI: 5791

Nu mergeti acolo

Am fost acolo in perioada 01-03.2013 minivacanta trebuia sa fie pana in data de 5 De la inceput vreau sa mentionez ca mi-am facut cont pe AFA special ca sa va relatez experienta mea din aceasta unitate de cazare Am ales acest hotel in urma recenziilor pozitive de pe acest site asa ca mi am facut rezervare direct la hotel pentru ca la agentiile de la mine din oras nu mai erau locuri In iunie am mai fost la hotelul Grand Victoria tot din Sunny Beach unde am ramas placut impresionat asa ca [...] — vezi review
Grad satisf.:
96.00%
RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: daniel_72 GOLD — în 30.08.13
  • VIZUALIZĂRI: 2676

Si totusi... EVRIKA

Am revenit la Evrika si in 2013 dupa experienta placuta avuta aici in vara anului 2012. Si, dupa parerea mea, bine am facut. Drumul arhi-binecunoscut: Bucuresti – Giurgiu – Russe – Varna – Sunny Beach parcurs in aproximativ 5 ore, mergand legal. Si de aceasta data, aglomeratie lipsa, ceva mai multe masini intre Varna si Sunny Beach. Se pare ca bulgarilor le merge mintea ceva mai repede decat noua romanilor, deoarece au inteles ca drumurile reprezinta un factor importatnt in [...] — vezi review [+19 poze]
Grad satisf.:
100.00%
RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: catalin382 CHIBIȚ — în 14.08.13
  • VIZUALIZĂRI: 2201

Recomand 100%

Am ales Club Evrika Beach datorită impresiilor pozitive... si nu mi-a parut rau: – Parcare mare, păzită şi gratuită, am văzut că e o problemă mare pe litoralul bulgăresc. -Piscine pentru toate vârstele (luminate foarte frumos noaptea!), tobogane pentru copii şi adulţi, miniclub pt copii ,,amfiteatru pt spectacole. -Restaurant principal cu mâncare diversificată, restaurante tematice bune (am mâncat la asiatic şi bulgăresc fără probleme dar pt italian trebuie [...] — vezi review
[de ARHIVAT]
  • IULIE, 2013
  • trimis de: marocanu21 PRETOR — în 02.08.13
  • VIZUALIZĂRI: 3279

Cel mai căutat hotel din Sunny Beach

După mulţi ani de Turcia, dintre care ultimii cu UAI, am ales anul acesta litoralul bulgaresc unde am înţeles că a fost implementat cu succes conceptul de all-inclusive iar datorită faptului că în urmă cu 6-8 ani am avut sejururi în Albena (hotel Gergana-mic dejun) şi Nisipurile de Aur (hotel Admiral-demipensiune) de data aceasta am ales Sunny Beach, cea mai mare staţiune bulgărească. Am ales Club Evrika Beach datorită impresiilor pozitive în general de pe AFA (mulţumesc în [...] — vezi review [+35 poze]
Grad satisf.:
97.00%
RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: raducondurache SENATOR — în 30.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 2193

Evrika!!!

Servus! Ce sa mai scrii cand aceasta destinatie are deja 121 reviw-uri si 932 de poze! Just for the record... Am pornit la drum duminica 21 iulie dimineata la ora 5.00 pe ruta Sfantu Gheorghe (Covasna) -Brasov-centura Ploiesti-Autostrada A3-Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Varna-Sunny Beach ora 13.00. Parcare gratuita. Check-in la ora 14.00, personal foarte amabil si prompt atat la receptie cat si pe parcursul intregului sejur, barmani prietenosi, barmanite dragute, animatoare si [...] — vezi review [+23 poze]
Grad satisf.:
95.00%
RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: mristi GOLD — în 23.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 1637

Aproape incantator

Avand in vedere ca am citit review-uri foarte detaliate si bine scrise ma voi rezuma la o lista de plusuri si minusuri care, sper eu, sa conduca la concluzia alegerii acestui Hotel/Club. Plusuri in ordinea desoperirii lor: Zona/peisajul/imprejurimile superbe; Parcarea incapatoare si pazita; Holul si lobby-ul superbe, decorate deosebit; Receptia zambitoare, profesionista, eficienta, rapida, ofera gratuit cheie de rezerva pentru camera, fier de calcat etc. ; Camerele curate, decente ca marime [...] — vezi review
[de ARHIVAT]
  • IULIE, 2013
  • trimis de: best_m GOLD — în 21.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 1712

Vacanta frumoasa, putin sub asteptari...

De la inceput tin sa precizez ca acest complex Evrika, este foarte aglomerat, mult prea aglomerat pentru gusturile noastre. Stiam asta, auzisem de la prieteni, dar nu credeam ca va fi chiar asa de aglomerat, mai cu seama ca mai experimentasem Bulgaria (Obzor - Miramar acum 3 ani). In plus, am comparat si cu Turcia. Probabil ca este vorba si de perioada mai aglomerata a anului, nu stiu ce sa zic. In orice caz, am mai fost la all inclusive si aprox in aceeasi perioada, dar nu se compara cu [...] — vezi review
[de ARHIVAT]
  • IULIE, 2013
  • trimis de: Victoras GOLD — în 11.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 4023

Mamaliga, manele...

... Acestea sunt cuvintele pe care le stie seful echipei de animatori despre Romania, cuvinte latrate si auzite de mine de doua ori, la statia de amplificare de la piscina (cu ocazia unor jocuri stupide). Poate ca are dreptate - anul acesta invazia de plozi, gen Nicolas (melteanul nu-si mai boteaza copilul Nicolae, Niculae, Nicu sau Nicusor) care urinau langa scara de la piscina sau lingeau lingura cu care se serveste inghetata, a fost mai mare ca niciodata... Dar sa nu anticipam. Am fost a [...] — vezi review [+31 poze]
Grad satisf.:
97.00%
RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: gogeamitu JUNIOR — în 09.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 1655

Plusuri mari, minusuri mici. Un sejur placut

Trebuie sa precizez de la inceput ca Evrika a fost prima noastra experienta All inclusive si am ales acesta varianta pentru ca am fost cu copilul (2 ani si 8 luni) si ne-am gandit ca astfel e mai comoda hranirea iepurasului duracell decat sa umblam din restaurant in restaurant. Si am avut dreptate. In ceea ce priveste hotelul: cazarea - am intampinat o mica problema la check-in - in loc de camera cu garden view pe care o rezervasem am primit o camera cu pool view ("with compliments from the [...] — vezi review
Grad satisf.:
56.00%
NU RECOMANDĂ
  • IULIE, 2013
  • trimis de: crazymann UCENIC — în 08.07.13
  • VIZUALIZĂRI: 2666

Probleme de sănătate provocate de mâncare la Evrika Club

Sub asteptari. Se fac diferente uriase intre turistii romani (90%) si cei straini: curatenie in camere, calitatea prosoapelor din camere, calitatea prosoapelor de plaja, primirea la hotel, caratul bagajelor, tratarea de catre personalul hotelului, etc. De exemplu turistii germani aveau voie sa mearga cu mancare la sezlong in timp ce cei romani erau opriti, in fata turistilor germani personalul hotelului (resortului) faceau plecaciuni, etc. Cel mai rau a fost cand majoritatea turistilor a [...] — vezi review
Grad satisf.:
93.00%
RECOMANDĂ
  • IUNIE, 2013
  • trimis de: zuzu2006 JUNIOR — în 04.01.14
  • VIZUALIZĂRI: 1298

Frumos, dar nu 2 ani la rand

Buna tuturor. Deoarece deja sunt foarte multe review-uri detaliate ale hotelului, voi scrie doar elementele importante pt noi. Per total am fost incantati de acest hotel, doar ca am fost 2 ani la rand (2012 si 2013) si nu recomand nimanui sa faca acest lucru deoarece al doilea an devine plictisitor. Camerele sunt ok, curate, spatioase (am stat in 2012 in corpul A, spre piscina - foarte zgomotos, iar in 2013 in corpul C - linistit cu mobila noua). Ca un minus, AC-ul functiona bine, dar nu [...] — vezi review
Grad satisf.:
85.00%
NU RECOMANDĂ
  • IUNIE, 2013
  • trimis de: silvia tudoran SENATOR — în 01.11.13
  • VIZUALIZĂRI: 2087

Club Evrika... Păcat!

Da, cum mă aşteptam… S-a scris şi de bine şi de rău. Acum, mergând acolo, înţeleg poziţia fiecăruia. Noi am fost un grup de români cu copii (36 de persoane) şi ne-am dus să ne simţim bine, copiii să fie împreună şi să zburde în voie, să n-avem griji referitoare la masă, etc… La fel ca noi au gândit şi alţi compatrioţi, astfel încât hotelul era ocupat în proporţie de 80% (!!!) de români. N-o spun peiorativ, ci doar ca o informare -ai noştri fiind mult mai [...] — vezi review [+24 poze]

AmFostAcolo fără reclame?

  • Utilizatoriii LOGAȚI văd o versiune cu mai puține reclame

Vrei să vezi cum arată AFA cu mult mai puține reclame? LOGHEAZĂ-TE sau crează CONT NOU
  • După ce ți-ai creat și activat contul, poți accesa AFA fără reclame devenind membru afaFanClub
  • Aifostacolo — DIT Club Evrika (ex Riu Evrika) ? SCRIE IMPRESII » ÎNCARCĂ FOTO
  • Afișate impresii [46 - 60] din total 158 impresii DIT Club Evrika (ex Riu Evrika)
    + 1 EVALUĂRI » ce înseamnă «EVALUĂRI»? » arată/ascunde
    + 23 impresii arhivate

      SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.05095100402832 sec
    ecranul dvs: 1 x 1