ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2010
ÎNSCRIS: 22.06.10
JUN-2010

Către satisfăcător
Sub orice critică

Va rog din suflet sa nu mergeti cu all inclusive

Salutare, probabil va sperie titlul dar asa si trebuie. regretam enorm ca am mers la planeta 5 stele (era totusi ciudat pt ca pe usile de la intrare a-5-a stea era goala doar conturul) nu pt ca am avea pretentii de 5 stele doar ca nu am mai gasit locuri la hrizantema, imperial, trakia plaza.

deci sa incepem: camerele mari curate, restaurantul la fel dar ajungem la mancare - credetima cand spun ca nu credeam asa ceva. anul trecut am mers la nisipuri la hotel slavei 4*-super, e aici jalnic!!! dimineata un singur fel de branza si aia feta care nu disparea dupa masa pana seara, niste mezeluri foarte dubioase, cafeaua daca nu trageam cana afara inainte sa se termine toata apa mai bine stateam fara.

sa trecem la pranz -ciorbele oribile, de fasole apa chioara nici un gust, ciorba de linte sau miel, de pui ce ramanea de la pulpele ramase de seara sau porc la fel. chiftelele si carnatii (cu un gust dubios de altfel) cred ca nu au lipsit de la nici o masa. niste pulpe de porc gatite intregi cu sorici la cuptor zaceau cate 2 zile pe masa inclusiv dimineata. frigarui din grasime de porc. salatele la fel zaceau pana incepeau sa miroasa. cartofi la cuptor erau cruzi si uleiosi si sa nu uit nelipsitele paste 3 feluri la numar doar fierte.

seara la fel jalnic ne era sila sa mai mergem la masa si credeti-ma nu suntem pretentiosi la mancare.

fructe, da erau in baza asta puteti fi linistiti.

prajituri si alea jalnice un blat de chec cu un varf de frisca

am incercat intr-o seara sa mancam afara la rest castel o friptura (care avea aceleasi cond cu chiftelele planeta) o pizza (asa si asa) si 2 sucuri 39.50 leva.

asadar planeta este varza si am aflat si de ce: in ultima zi a aparut "the owner" ne-a spus un picolo si acesta este bulgar.

statiunea este ok cam ca nisipuri dar mai mare, nessebarul in schimb este super merita vizitat.

Trimis de anacosmin in 24.06.10 14:49:25

VIZUALIZĂRI: 3178 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anacosmin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

VIO [24.06.10 15:59:57] »

buna,

e... ce v-am spus eu... din pacate... se adevereste faptul ca unele hoteluri au schimbat managementul si proprietarul,acest aspect l-am punctat eu...in alte ecouri..... imi pare rau sa citesc randurile de mai sus... si daca am prognozat anul acesta un 45%... comentarii negative... se cam apropie... sincer de asta-mi era frica si asta se intampla, intuitia mea este ff buna... asa am intuit si cu DUNI RESORT... ca se va intampla anul asta si asa s-a intamplat... of... trebuia sa ma fac ghicitoare frateeeee... poate mai fac si eu un ban suplimentar... pacat...

Sper din suflet , sa se schimbe ceva din toata nemultumirea asta... pt ca multi romani au ales si anul asta BULGARIA, inclusiv yo... sper sa nu ajung sa scriu si eu un review... negativ... pt ca pana in momentul de fata nu am postat asa ceva...

Inca ceva... oameni buni, problema asta se intampla de la PASTI... cu ofertele la bulgari... acum cum ne-o fi norocul... asta e...

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [24.06.10 17:54:12] »

Oricum Planeta avea review-uri negative si inainte de criza, nu l-as fi ales sub nici o forma.

mirelutza [24.06.10 21:54:59] »

are dreptate ionescunic; am citit si eu ca masa sub orice critica, dar si restaurantul si cladirea la general nu sunt asa cum ni le prezinta agentiile ; iti iau ochii mobila dar cam atat; apoi, am inteles ca a fost declasificat de la 5 la 4 stele; cunosc hotelul din vedere, l-am zarit anul trecut, chiar am trecut de cateva ori pe linga el si parea bun...; cand ma gandesc ca atunci oftam ca nu m-am cazat acolo... !!!

sbacau [26.06.10 11:57:41] »

multe informatii utile dar greu de citit...poate la urmatorul ai mai mult timp liber, sa nu ne mai chinuim sa vedem unde se termina si unde incepe propozitia.

Puncte pentru informatii.

ionescunic, mirelutza, sbacau, VIO