ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.01.2020
ÎNSCRIS: 25.07.09
AUG-2019

Recomand

Am hotarat sa luam un sejur la mare..., in urma cautarilor in Romania am gasit 1400 ron lei o pers cu mic dejun 5 nopti la Saturn. Mult... Cautam Bulgaria... apare o oferta pe targul de primavara, Februarie 2019, Plata in 24 ore cu transport (autocar) gratuit... doi adl. Am rezervat, am achitat.

Plecare ora 8, de la Coloane Gara de Nord. Am ajuns cu transfer microbuz la ora 13 in Hotel, ne-au cazat imediat (am dat o atentie), ni s-a repartizat o camera dbl superioara cu vedere la mare etaj 5 (aveam pe voucher vedere la gradina). Eu am tinut legatura pe mail mereu cu receptia(se vorbeste engleza), deoarece am vrut sa ii fac surpriza sotului la implinirea a 50 Ani. Am comandat un tort am dorit mousse de ciocolata, nu a avut cine sa ni-l faca nici la comanda...

Mi-au oferit varianta din partea Hotelului o farfurie de fructe, o Sampanie la frapiera cu gheata, o felicitare cu urarile LMA, ciocolata, alune, Toate cadou din partea staff ului. (fara plata) altfel erau 40 leva.

Camera mare, curata, pat matrimonial imens, prosoape schimbate zilnic, o canapea extensibila pe care nu am folosit-o, prosoape curate, gel dus, sampon. Baia cu cada, se putea folosi ca jacuzzi..., Balcon cu masuta si doua scaune. Totul foarte curat. Dulap cu usi glisante, tv Lcd. Hotelul are acum si un lift nou mai incapator.

Restaurant elegant inauntru, afara mese si scaune plastic, curat, ospatarii erau foarte atenti debarasau imediat.

Mancarea nu foarte diversificata insa aveai ce manca, se putea si mai bine la 4*.Doua sortimente de ciorba si la pranz si seara foarte gustoase!

Cafeaua buna facuta pe loc, Bauturi nu din gama Savoy. (taria)

Capitolul fructe, dulciuri nu la nivelul asteptarilor. Aici am inteles de ce nu ne-au facut tort... pentru ca ei.. nu cred ca au cofetar si in nici o zi nu au avut Tort sau prajituri gata preparate de ei.

Distanta pana la plaja cam 15 min mers lent, apa curata valuri mari, ne-am simtit extraordinar la mare.

Piscina una mai mare jos si una mai mica, fara tobogane. Un bar deservea piscina si pe cei care doreau sa bea in afara orelor de masa din Restaurant. Barul din lobby cu masute de sticla, scaune din rachita, spatiu frumos amenajat cu bun gust unde puteai servi oricand o cafea, sau o bautura. Sampania nu era in Allinclusiv ciudat la 4*...

Cazino la etaj 1 unde urcai pe scari insa treceai printr-un filtru ca pe Otopeni te uitai in camera video care te si inregistra. Trebuia sa iti faci o legitimatie pe baza Cartii de Identitate. Am fost sa vizitam insa foto nu e permis. Intr-o seara au avut invitat un cantaret in Cazino, muzica live a inceput dupa orele 23.

Animatie nu au nimic, nu se danseaza, Exista un Disco la subsolul hotelului insa nu am fost.

A fost un sejur frumos, cu bani mai putini decat in Romania, Eu am reusit sa -mi surprind sotul de ziua lui, am ramas cu amintiri frumoase.

Recomand hotelul pentru curatenie, chiar daca mancarea nu e f diversificata nimeni nu se ridica flamand.

Dimineata fac si clatite, omlete afara pe terasa unde' s mesele de plastic. se fumeaza afara.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie

Trimis de marival in 25.01.20 16:10:04
Validat / Publicat: 25.01.20 16:46:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2974 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marival); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Tortul Eco

webmaster45 [25.01.20 16:42:58] »

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [25.01.20 17:40:40] »

@marival:

Nu am prea înţeles ce anume era gratuit în oferta menţionată. Analizând preţurile pentru perioada respectivă, nu prea văd nimic gratis

Nu ştiu cât a fost " atenţia" oferită şi nici nu mă interesează, dar dacă voiai musai să vezi marea din balcon puteai plăti suplimentul de sea view de vreo 3 euro pe zi de persoană şi nu trebuia să mai " cumperi" amabilitatea celor de la recepţie .

Asta spune multe despre nivelul bucătăriei hotelului şi nu tocmai de bine...

Bauturi nu din gama Savoy. (taria)

Fiind vorba de un simplu all inclusive sunt chiar curioasă ce marcă erau băuturile incluse.

Util de precizat ar fi şi faptul că hotelul NU oferă niciun serviciu la plajă, nici bar, nici şezlong, nici umbrelă, toate aceste facilităţi fiind disponibile doar contra cost pe plaja publică a staţiunii.

webmaster [25.01.20 17:53:41] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

marival [25.01.20 19:38:36] »

@nicole33: Adevărat nu oferă nici un altfel de serviciu la plajă, nu este UAI. Am dat tips deoarece mi-au raspuns mereu la conversațiile pe e mail. Gratuit am avut platoul de fructe, Șampania, ciocolată, etc... Ele ar fi fost contra cost in jur de 50 leva...

Le-au oferit pentru aniversarea soțului. Noi nu am plătit transportul.

Băuturi locale, nu stiu marca.

Din ce am auzit comparând cu Hotel Berlin Golden Beach 4* este mult mai ok Havana ,macar ai ce sa manânci

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [26.01.20 10:16:06] »

@marival:

Adevărat nu oferă nici un altfel de serviciu la plajă, nu este UAI.

Nu are NICIO legătură conceptul all inclusive şi nu ultra all al hotelului cu oferirea de şezlonguri+umbrelă+beach bar. Îţi pot da numeroase exemple de hoteluri doar cu AI care oferă servicii la plajă.

Am dat tips deoarece mi-au raspuns mereu la conversațiile pe e mail.

Eu nu aş fi recompensat un gest firesc, de bun simţ, acela de a-ţi răspunde la maiuri, dar dacă a fost plăcerea ta...

Le-au oferit pentru aniversarea soțului.

Multe hoteluri oferă un mic cadou cu ocazia aniversării, dacă acest eveniment survine pe durata sejurului. Un gest frumos, de apreciat. Nu m-aş fi gândit vreodată să cuantific valoarea cadoului. Să-ţi trăiască soţul!

Noi nu am plătit transportul.

Din păcate, această informaţie nu corespunde realităţii şi poate genera confuzii. Tu ai cumpărat sejurul pe perioada TTR-ului, iar agenţia respectivă a încercat să-ţi facă o ofertă " mai atractivă" pentru a te convinge să cumperi de la ei. Până nu compari preţul aceluiaşi sejur FĂRĂ transport cu preţul CU transport cu autocar, nu poţi afirma cu atâta certitudine că transportul a fost gratis.

Din ce am auzit comparând cu Hotel Berlin Golden Beach 4* este mult mai ok Havana, macar ai ce sa manânci

Într-adevăr, contează enorm termenii de comparaţie avuţi.

petrus66 [26.01.20 22:36:51] »

@marival: Am citit cu atentie relatarea dvs. deoarece in iunie 2020 mi-am facut o rezervare aici in regm all inclusive. Sper sa fie acceptabil. Dvs. ati avut tot acest regim de masa? Daca aveti si alte recomandari-va multumesc anticipat. Cu respect, Petru- Deva

mishu [21.03.20 21:15:28] »

@marival: O surpriza aniversara minunata, o minivacanta reusita. Felicitari, votat cu mare drag.

marival, mishu, petrus66
    Alte impresii din această RUBRICĂHavana Casino Hotel: