ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
2 AD. + 1 de 9 ani COPII

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Nu vreau sa mai merg la Royal

Buna, am venit de la Royal, dupa un sejur de 10 nopti si am plecat de acolo fara sa mai ma uit inapoi, sa ajung cat mai repede in tara. Nu se compara cu Miracle la mancare, la tot ce tine de angajati, unde am fost anul trecut, daca vrei sa vezi, am scris mai demult un review despre hotel si cat de minunat a fost, de ne-am indragostit de Turcia si am dorit sa mai revenim in aceeasi regiune, respectiv Lara.

In primul rand dupa un zbor cu o intarziere de o ora la avion, acolo nu era reprezentatnul agentiei care tb sa ne astepte, vorbeau doar rusa, f. putin romana, f. putina engleza, am auns in jur de ora 22 la hotel. Cu toata spaga de rigoare data la receptie, camera era la etajul 8 la land view, am realizat imediat lucrul asta si am coborat la receptie, le-am cerut sa verifice ce camera aveam platita si ne-au dus intr-una mai mica la etajul 2 al hotelului unde am si ramas fiind spre mare, spre piscina hotelului, DOAR CA AVEAM O CAMERA DE 2 PERSOANE, EXTRA BED-UL ERA UN PAT DE CAMPANIE, PLIANT. Fiind ora 23 am ramas acolo, dar dupa 2 nopti saltea se lasase la podea, copilul meu avand doar 9 ani. Am gasit familii de romani care era la fel de nemultumiti de cum au fost tratati, fiind doar alte nationalitati favorizate, si la recomandarea unora dintre ei, am mers din nou la receptie, le-am spus ca am vorbit in tara, ca stim ca este o diferenta clara de bani, ca pe site-ul hotelului camera cu extra-bed este cum arata cea de la etajul 8, cea initiala, cu land view, plus ca au pe programul 1 si 2 al hotelului imagini si info despre hotel si activitatile de acolo. Singura explicatie a fost ca acea camera ei o dau de obicei la familie cu 4 persoane cu canapeaua aceea in plus. I-am spus ca nu ma intereseaza lucrul acesta, ca patul de campanie s-a lasat si vrem ce am platit. A doua zi noi am plecat in excursie, aveam bagajele deja facute, am plasat cardurile la receptie, iar cand ne-am intors aveam camera la etajul 7, cu sea view. Tin sa precizez ca toate camerele fara sot sunt sea view, cele cu sot sunt land view. Asa ca va puteti da seama cu usurinta cand ajungeti la receptie, ce vi se va da.

O alta nota proasta am dat-o la mancare, nu am gasit carne de pui la gratar, doar facuta HAMBURGER CHICKEN, ori prajit cu susan, ori alt fel de carne, in special peste, dar care predomina la masa de seara, nu o gaseai la pranz. Preferam sa mananc o salata din rosii cu castraveti si rucola. Fructele erau in special la cina, cirese, nectarine, piersici, din cand in cand dimineata, cand aveau pepene rosu, galben, portocale si grapefruit deja taiate. Adica erau variate cand nu prea noi mancam respectiv la cina, nu in timpul zilei. Inghetata nu primeai decat la ora 13-15 si la cina, nu era tot timpoul. Mai aveai sanse la ora 12 cu fructele, la FOOD CORNER, dar doar pana la 15. Tb sa ai notat sa stii la ce ora deschide la Food Corner, si intervalul lor de timp, de 2 ore, altfel nu mai gaseai. Sa stii tot timpul unde poti gasi ce ai nevoie, in ce loc, si nu prea erau aproape unele de altele

Ca sa nu ma mai lungesc, nu mi-a placut deloc, curatenia lasa de dorit, geamurile din hol, de la lifturi sunt nespalate, ce a fost frumos acolo, au fost activitatile din timpul zilei, echipa de animatori, si spectacolul de la arena, de la ora 21.30.

Asta au facut toti banii, si cele 2 excursii de la Aqualand cu spectacolul de delfini, foci si cel de 600 kg, si excursia facuta la Rafting, dupa alte 2 zile.

Acolo nu ai voie cu nimic in barca, doar tu, vesta, casca, vasla, cu crema de soare dat inainte de a pleca, cu tricou pe tine si sandale, nu papuci sau cum am avut noi adidasi, ca esti und din cap pana in picioare si aruncat in apa. Este o experienta in viata, ceva ce nu faci tot timpul dar si acolo tb bani, platesti bauturile, noi stiam lucrul asta si am plecat cu rucsacul plin, cand am coborat din barci, am mancat si apoi l-am devorat, am platit dvd, pozele facute de ei, tu nu aveai nimic la tine, doat un pachet de tigari intr-o sticla de plastic era in barca, ca te uda rau si nu aveai unde sa le tii.

Sper ca nu am fost cam plictisitoare, am si poze, promit ca le voi adauga la comentariu. Daca mai doriti amanunte va stau la dispozitie. O seara buna.

Trimis de Vali+Mih+Mar in 23.06.10 23:54:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara, Miracle Resort

VIZUALIZĂRI: 4122 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vali+Mih+Mar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Este poza facuta din balconul camerei de la etajul 2.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

[24.06.10 00:14:10]

te cred sincer ca esti nemultumita si ca nu v-ati simtit bine, insa cred eu ca totul se datoreaza problemelor neplacute avute cu camera/camerele, probleme care intr-adevar pot arunca o "lumina neagra" asupra intregului sejur.

Insa stiu bine hotelul si daca la capitolul servicii nu te pot contrazice - m-ai convins ca asa le-ai perceput tu, ca "extrem de nemultumitoare", la celelalte capitole notele mi se par nedrept de aspre. Camerele - sunt departe de a fi "foarte nemultumit" de ele. Bucataria - sub orice critica??? Plaja si marea - doar satsifacator? Plaja din Lara e cea mai buna plaja din Turcia...

Sa nu te superi pe mine, aprecierile mele sunt desigur personale si tu ai tot dreptul la parerea ta, insa cred eu supararea de la "Servicii" s-a extins nejustificat si asupra celorlalte capitole. Si consider de datoria mea sa avertizez utilizatorii asupra acestui lucru.

[24.06.10 00:45:22]

Sincer oricat m-as stradui , 0 % pentru bucatarie si masa nu pot sa cred si nici sa inteleg.

Te cred ca ai avut anumite nemultumiri si poate ai scazut din cauza lor notarea hotelului dar chiar 0% ?

Pentru numele lui Dumnezeu putin echilibru in scrierea impresiilor nu strica.

presario
    [24.06.10 09:20:01]

Da, sunt putin cam "exagerate" notele. Acum cativa ani, cand am stat la Concorde, am dat o tura si la hotelurile invecinate, inclusiv la Royal Wings si mi s-a parut a fi Ok.

vali_tulcea
    [24.06.10 09:23:58]

Imi pare rau sa aud ca nu ati fost multumiti de acest hotel. Eu am fost anul trecut in toamna si acest hotel a ramas un etalon pt mine in ceea ce priveste serviciile si preparatele culinare.

In cazul nostru, cazarea s-a facut imediat in camera sea-view la etajul 8 pe partea dreapta spre Sherwood.

Curatenie in fiecare zi, se completa minibarul daca era de completat etc. Cred ca la lift ai prins un moment nefericit de erau murdare geamurile... or fi pus mainile copii cine stie, ca eu ii vedeam robotind mereu pe cei care se ocupau de curatenie.

Personalul mi s-a parut f amabil si vesnic plin de buna-dispozitie de parca astia nu aveau niciodata vreo zi mai proasta sau vreo problema in familie…

De mancare ce sa zic au fost 7 zile de festin culinar, mi-au placut la nebunie tocanitele lor, preparatele pe baza de vinete si legumele in general, pestele care in fiecare zi aveau vreo 5 feluri iar bacalavalele erau dementiale…. nu am mai mancat nicaieri baclavale ca acolo. Am avut rezervare la restaurantul turcesc, unde a fost super iar bucataria turceasca este intr-adevar cea mai tare, dupa parerea mea (poate am sange de turc ceva, ca imi place la nebunie cum gatesc ei).

Mi-au placut si toboganele din fata hotelului, mai ales cele 2 tobogane cu colace, super fiind cel verde care era acoperit si nu mai vedeai nimic la un moment dat, era super senzatia, mai ales ca iti pierdeai si orientarea (eu mi-am pierdut-o si am ramas blocat pe acolo ca am cazut de pe colac si nu imi alunecau boxeri ). La fel de placut era si piscina cu valuri si mini-rauletul unde puteai face canoe intr-un cadru natural de vis. Mi-a placut la nebunie si parasailing-ul de la hotel.

Pe mine nu m-a deranjat faptul ca chioscurile aveau program…Poate ca este un minus dar la vremea aia nu m-a deranjat…aveam programul de la receptie si stiam perioada de functionare .

Piscina, de fapt forma piscinei cu podurile aferente, cu vegetatia de pe insulele din mijloc mi s-a parut una dintre cele mai faine mult mai de efect decat o piscina clasica dreptunghiulara….

Iar plaja era intr-adevar f buna cu nisip fin …Bine apa nu era ca in grecia dar nici ca in romania…

Pe de alta parte nu este un hotel chiar ieftin si imi pare rau ca raportul pret-calitate nu a fost multumitor pt tine.

In cazul meu insa, nu mai am eu bani ca pe vremuri, dar mi-ar placea sa revin la acest hotel, asta daca s-ar fi pastrat abundenta de anu trecut bineinteles.

[26.06.10 15:05:17]

Sincer astept de 2 ani sa merg la RW - vom pleca pe 14 iulie.

Dupa 2 ani la Delphin Palace am zis sa RW si acum sa citesc asemenea pareri... nu stiu ce sa zic dar cred ca e EXAGERARE poate la anul incerci MARDAN PALACE

Vali+Mih+MarAUTOR REVIEW
    [26.06.10 15:57:12]

De ce crezi ca am axagerat, cand incepi cu stangul la aeroport, cand ajungi terminat la receptie si se uita la tine parca ai fi ultimul om, daca esti altceva decat roman iti zambesc, cand te duci la micul dejun si sunt mezelurile vinete pe margine, cand la pranz mancarea lasa de dorit, cand ai in camera panze de paianjeni, cand lasi in fiecare zi cate 2 euro pt a-ti aschimba prosoapele si 2 euro pt minibar si te intorci de la plaja si vezi ca nu ti-a lasat nici un prosop curat, ca te stergi cu cele dinainte cu o zi, ce nu intelegeti oameni buni ca nu exagerez, cand totul parca e sters, e uzat si nu are deloc din faima si renumele care i se face?

Asta e parerea mea si nu mi-o poate schimba nimeni. Nu mai e nimic din ce era cu anul trecut si anii ceilalti.

Mi s-a spus de la agentie, din tara, ca serviciile lasa de dorit, dar am zis ca sa incercam macar anul asta cand am copilul de 9 ani de la anul platesc pt el ca pt al treilea adult, avand 10 ani, cam in jur de 800 euro.

Asta e. Sa-mi dati raspuns dupa ce veti vedea si voi cum e. Dar foarte corecta aprecierea, va rog.

[26.06.10 16:06:06]

Cu siguranta am sa ti raspund, sper sa nu am surprize asa cum nu am avet nici la Delphin Palace si nici in Egipt si tot cu acelasi touroperator merg.

[26.06.10 16:06:12]

Daca 0% grad de satisfactie pentru bucatarie si masa nu inseamna exagerare atunci pot spune ca esti corect in apreciere.

Dar cum stiu foarte bine ce ofera acest hotel da-mi voie sa ma indoiesc de corectitudinea aprecierilor tale.

[26.06.10 16:11:59]

stie cineva family room unde este, la etajul 10? sunt niste balcoane mari pe colt acolo ce sunt camere sau family room?

[26.06.10 16:21:56]

Family room sunt dublex pe 2 nivele (la fiecare nivel este un dormitor) cu 2 bai, amplasate la etajul 9 (cu balcon) si et. 10 (a doua camera fara balcon).

Si mi se pare ca a 2-a camera nu are nici tv.

Suprafata lor este de 48 m2.

Junior suite are 2 balcoane.

[26.06.10 16:24:19]

ms mult pt informatii si voi revenii cu impresii dupa concediu si va doresc sa aveti concediu placut!

sheryll
    [28.06.10 10:38:51]

Maimerg - te rog sa spui impresii de la Royal Wings si te rog sa-mi spui unde e mai bine comparativ cu Delphin Palace, ca eu intre ele doua ma gandesc pt la anul.

sheryll
    [28.06.10 10:38:57]

[28.06.10 11:44:51]

cu siguranta o sa pun impresii

vali_tulcea
    [28.06.10 11:48:40]

Am sa incerc sa iti raspund si eu, desi "maimerg" avand sejur anul asta va fi mai in masura sa isi exprime opiniile... insa din ce am vazut eu Delphin Palace castiga la capitolul lux. Este mult mai opulent, camerele mai luxoase, mancare poate mai diversificata ca si bautura de altfel, show-rile poate mai de calitate, dar acest lucru este relativ si depinde de la persoana la persoana. De asemenea la Delphin este bar chiar pe ponton in timp ce la Royal-Wings nu. Mi-a placut si gradina acestui hotel care cred ca este peste cea de la Royal Wings.

Royal Wings castiga dupa parerea la capitolul piscina care mie mi se pare ca arata f bine in comparatia cu piscina de la Delphin care este clasica. De asemenea mini-aquaparcul de la Royal este peste cel de la Delphin.

Ca o concluzie, daca ai copii eu cred ca mai bine alegi RW (mie mi s-a parut ca pt copii RW se preteaza mai bine) iar daca sunteti fara copii mai bine alegi Delphin, pt a te simti rasfatat si inconjurat de lux.

[28.06.10 12:19:24]

NU STIU CUM O SA FIE LA R W DAR SINCER PT GRADINA SI PT TOPOGANE AM ALES ACEST HOTEL, ORICAND M-AS INTOARCE LA DELPHIN PALACE SAU ORICARE DIN LANTUL LOR

webmasterXY*
    [28.06.10 12:22:23]

@maimerg, te rugam sa renunti la scrierea exclusiva cu litere MARI.

Multumim!

[28.06.10 12:38:33]

scuze webmaster99 a ramas activat

lidiadanaila
    [10.07.10 13:22:22]

Intr-adevar delphinul este mai luxos, iar personalul de acolo fabulos!!!... am citit ca au ramas la fel de amabili... si ca delphinul este" comandament militar" cum scria un strain pe tripadvisor... si ca la restaurant sunt ca "albinele in stup"...

la royal sunt buni dar fara zvic, si zimbet, dar este un hotel bun unde puteti merge cu incredere.

Pentru cei care au fost intii la delphin, s-ar putea sa nu le placa suta la suta cum mi s-a intimplat si mie... DAR SA VII DE LA MIRACLE SI SA AI ATITEA NEMULTUMIRI... este prea exagerat... hai sa fim seriosi!!

cryss_nico
    [26.02.11 13:10:09]

Buna tuturor,

Anul acesta vom merge la HOTELUL MIRACLE si as dori sa stiu cam cat costa excursiile optionale, eventual un jeep safari, o excursie in Antalya etc?

Vrem sa stim cam cati banuti mai luam la noi.

Multumesc

chelie_d, cryss_nico, lidiadanaila, maimerg, sheryll, vali_tulcea
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Wings Hotel:

• pagină generată în 0.74789619445801 sec