ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
ÎNSCRIS: 23.06.10
JUN-2010

Foarte nemulțumit

Parerea mea

Sejurul: 06-16.06.2010 prima impresie ok.

Apoi incep... privelistea super, apa la fel cu exceptia pietrelor in care iti rupi picioarele, camerele curate, in fiecare zii schimbate prosoape, dimineata si seara este un du-te vino pe holuri, cu bubuieturi la usi, daca vrei sa dormi pana la un 10 nu ai sanse, piscina deschisa doar pana la orele21 ceea ce nu mi se pare ok, plus ca miroase a clor de la 5 metrii, spectacol in fiecare seara si dans, plus discoteca daca mai poti, bautura (sucuri, apa sau alcoolice) pana la orele 23 apoi nici apa...

Mancarea dupa parerea mea foarte proasta, eu una mananc salata ok erau foarte multe, dar altceva in afara de vinete coapte, ardei copti, morcovi copti, pui cu legume trase la tigaie si o singura data friptura eu zic ca nu prea au barbatii nostrii ce manca a si plus supa care era un singur fel pe zii de obicei pikanta, pe scurt in 10 zile de 2 ori a fost supa buna, orez care nu mi-a placut, turcii fac un orez demential cu migdale care se gaseste de obicei de vanzare la colt de strada, dar aici nu, fructe foarte putine, a predominat pepenele verde, prajituri in schimb bune, nu ai voie sau cel putin nu te lasa sa iei nimik in camera, aici ma refer la mancare, daca unul nu coboara la masa pa, daca dorit sa luati luati-va o gentuta sau urcati pe scarile exterioare ale hotelului, sucuri gasiti doar la dozator, cum era pe timpuri, un pahar de suc de portocale costa 2 lire, plus ca daca vrei sa mananci altceva in regim de restaurant nu exista.

Internetul e ok, sfatul meu daca va duceti organizati-va iesiri, pt ca noi am fost un grup de 7 familii care nu am facut decat sa stam acolo si eu una m-am simtit k la inchisoare, plus k ne-am simtit foarte balonati de la mancare si mai toti romanii de acolo se plangeau de acest lucru, consider ca nu este un hotel de 4 stele, spun asta din propria experienta de umblat prin lume, cam asata e parerea mea.

Toate cele bune

Trimis de olliviette2000 in 23.06.10 21:12:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1919 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (olliviette2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[23.06.10 21:30:06]

As vrea sa mentionezi, daca esti amabila, la ce alte hoteluri din Turcia ai fost.

In opinia mea, este o informatie foarte utila cititorilor, pentru ca astfel iti pot aprecia mai bine / mai corect impresiile (termenii de comparatie pe care ii ai sunt foarte importanti in evaluarea unui hotel)

olliviette2000AUTOR REVIEW
[23.06.10 21:36:19]

Ma duc in Turcia cam de 10 ori pe an,cel putin ex: http://www.hotelakcinar.com/ingilizce/index.htm , http://www.asiatravel.com/turkey/istanbul/keban/index.html ,va place???

[23.06.10 23:27:13]

La ce alte hoteluri, in afara Istambului, ai fost?

nely
[23.06.10 23:39:46]

Cred ca insatisfactiile dvs ca nu ati calatorit si vizitat anumite locuri frumoase s-au transpus in acest review.

La gradul de satisfactie va declarati mai degraba nemultumita desi tot dvs spuneti :,,spectacol in fiecare seara si dans, plus discoteca daca mai poti " si apoi :,,sfatul meu daca va duceti organizati-va iesiri, pt ca noi am fost un grup de 7 familii care nu am facut decat sa stam acolo si eu una m-am simtit k la inchisoare"

De ce nu v-ati inscris la una din agentiile din hotel sa va plimbati ca vad ca dati sfaturi . Ca sa nu va mai simtiti ca la inchisoare.

Noi am fost cam in aceeasi perioada si zilnic dar absolut zilnic carnea nu a lipsit din alimentatie, sub diferite formeiept de pui cu legume, piept de pui gratar, carne de vita si oaie in diferite combinatii, pulpe inferioare de pui, mici turcesti, pastrama de miel gratar, peste in diferite combinatii si gratar etc.

Sigur, a lipsit ceafa de porc cat farfuria pt barbatii din grupul dvs si curios ,vad din pozele dvs, ca se hidratau intens chiar daca erau ,,flamanzi"

Apa era tot timpul la dozatorul din lobby-bar, iar in ce priveste bauturile se puteau comanda si dupa 23 dar contra cost

Mancarea nu se putea lua in camera pentru a preveni aparitia gandacilor si a se pastra curatenia, ceea ce este un lucru corect.

Referitor la apa din piscine cu ce ati fi vrut sa dezinfecteze apa in care inotau zilnic zeci de oameni ? Ar fi fost mai bine sa va intoarceti cu niste ciuperci ?

Ati remarcat ca in fiecare seara piscinele erau frecate si aspirate ?

Spuneti ca mergeti de 10 ori pe an in Turcia, cam 70 zile media, dar intrebata fiind ati dat 2 site-uri oficiale la 2 hoteluri ce nu au nimic spectaculos, in loc sa prezentati nume si eventual fotografii personale de la cine stie ce resorturi.

Cu stima

sbacau
[24.06.10 09:49:39]

naucitor rw...rar semne de punctuatie, de citind am avut impresia ca m-a prins inundatia, asa curgeau cuvintele...apoi lipsa unor informatii este clara, dovada fiind faptul ca nu v-a lasat cu mancare in camera...nicaieri la all inclusive nu va lasa cu mancare in camera.

...ceva de genul "asa nu"...

olliviette2000AUTOR REVIEW
[24.06.10 09:49:39]

Inseamna k dvs nu ati fost niciodata la un hotel de 4 stele, cu asta cred k am spus tot, multumesc frumos.

[24.06.10 21:50:21]

aaaa - ma dezamagesti, te avertizez ca asemenea posturi (precum cel sters) sunt interpretabile ca atac la persoana si se sanctioneaza pe acest site.

aaaaa
[25.06.10 18:11:55]

imi pare rau pentru remarca mai acida dar e revoltator cand unele persoane vor sa para altceva decat sunt in realitate.

Si din aceasta cauza arunca o lumina proasta asupra unor locatii interesante pentru anumte persoane care dispun de un buget mai mic si care nu merg la un asemenea hotel deoarece vad asemenea review-uri.

Scuze din nou.

antrax79
[26.06.10 17:07:58]

Buna ziua,

Se poate sa-mi spuneti daca acest hotel are internet? si daca da... ce fel? wireless sau cu fir.

Multumesc frumos si cand ma intorc pe 10iulie o sa impartasesc cu voi impresiile de acolo.

nely
[26.06.10 17:22:41]

Da are internet wirelles. Daca nu aveti semnal bun va recomand sa mergeti la etajul 1 langa lift unde sunt si routerele de exterior. La user scrieti: user, iar la parola: user

Cand sunt multi useri s-ar putea sa nu va puteti conecta sau sa va deconecteze.

Concediu placut si drum bun

aaaaa, antrax79, nely, olliviette2000, sbacau
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Efe Club [Ozdere]: