ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
SEP-2009

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 2 MIN

Superba plaja!

Am fost in sept. 2009, 10 zile, doar noi, adultii, fara copil, desi am regretat ca nu am luat si fetita.

Am avut cazare in vila impreuna cu alte 2 cupluri de prieteni, din care un cuplu nu a mai venit, asa ca am stat 4 persoane intr-o vila de 6. Vila avea bucatarie la parter, utilata cu tot ce trebuie, am gatit cand am vrut, am luat masa in oras cand ne-a fost lene. Vila a fost super OK, cu 2 bai (una la parter, cu WC de serviciu, una la etaj, cu dus), cu frigider, seif intr-una din camere, aer conditionat, plita electrica. Nu am avut lenjerie de pat, asa ca am adus-o de acasa, nici prosoape. Am platit 50 euro cand am ajuns garantia pentru vila, i-am recuperat cand am plecat fiindca nu am facut nici o stricaciune.

Nu am avut masa, ne-am gatit noi, dar nu au fost probleme, eram 2 femei si faceam cu schimbul... :) Cand nu aveam chef de gatit, ne scoteau sotii in oras. Am cumparat tot ce ne trebuia din super-marketurile din statiune si in nici un caz nu am murit de foame. Neavand copiii cu noi, a fost mai simplu.

Piscina complexului de vile era extraordinara, mare si curata, cu multe sezlonguri, o placere. Atunci cand ne intorceam de la plaja si ne era lene sa mai mergem la mare, ne rasfatam acolo. In fata vilei aveam o mica gradinuta si o masa de platic cu scaune, numai bun locul pentru baut cafeaua de dimineata sau berea de dupa pranz.

Complexul de vile era curat, cu masini de spalat cu fise in subsol, (nu le-am folosit, ca nu aveam chef de spalat rufe in concediu), parcare pentru un autoturism in fata vilei, aceasta avand doua intrari.

Cel mai frumos lucru din tot concediu mi s-a parut plaja, foarte mare si cu un nisip atat de fin incat parea faina. Marea linistita, fara valuri, cu adancime mica, mergeai o gramada si tot simteai nisipul sub talpi. Un adevarar rai pentru copii.

Exceptand faptul ca a trebuit sa ma mai si ingrijesc de mancare (mi-ar fi placut all inclusive, dar nu cred ca aveau si sigur nu mi-as fi permis), a fost un concediu de vis.

Trimis de cristina1972 in 23.06.10 16:24:45
    • A fost prima sa vizită/vacanță în ITALIA

VIZUALIZĂRI: 5473 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina1972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Diaura*
    [23.06.10 20:28:42]

Ma bucur ca te-ai simtit bine si ca a fost o vacanta reusita.

Inteleg bine? pretul afisat este pentru o familie? Asadar vila cat costa pentru 10 zile (9 nopti) ? 580 Eur?

cristina1972AUTOR REVIEW
    [23.06.10 21:31:22]

Nu, pretul a fost pentru 3 cupluri pe 10 zile, deci venea cam 95 de euro de familie. Stiu ca pare incredibil, asa am zis si noi cand am aflat, si ne-am temut de o tzeapa mare de tot, dar ne-am convins cand am ajuns ca totul era pe bune.

Asta era pretul pentru septembrie si am platit rezervarea din luna februarie, presupun ca am avut o reducere si pe chestia asta, dar nu stiu cat a fost reducerea. Biletele le-am luat prin agentia unui prieten din Timisoara, care lucreaza sub umbrela unei agentii germane destul de faimoase.

In sezonul de varf - iulie si august, administratorul complexului zicea ca pretul unei vile ajunge si la 1000 euro.

Diaura*
    [23.06.10 21:37:40]

Multumesc pentru raspuns. Deci vila poate fi inchiriata pentru o suma cuprinsa intre 300 - 1000 Euro, in functie de sezon si de momentul in care se face rezervarea (cu cat timp inainte). Am retinut.

rodicapepe
    [26.08.10 11:44:16]

Te rog spune:

-se poate face plaja toata luna septembrie, in ce perioada ai fost?

-ce mijloc de deplasare ati avut, cat a durat drumul?

Multumesc!

cristina1972AUTOR REVIEW
    [27.08.10 12:24:10]

Noi am fost in perioada 12-22 sept. Am prins si 2 zile in care a plouat (atunci am vizitat Venetia), in rest am stat tot la plaja. Apa era calda, afara cald, a fost fff frumos.

Drumul l-am facut din bucati, ne-am oprit in Austria, la Villach, la Terassen Camping, unde am stat o noapte. La intoarcere am venit direct, am plecat de acolo la 12 la pranz si am ajuns in Resita la 3 noaptea.Ne-am oprit doar de cateva ori prin benzinarii. Drumul a fost destul de obositor (nu am sofat eu, dar am vazut ca soferul era deja extrem de obosit prin Ungaria). Am fost cu masina cu inca 2 prieteni.A meritat, fara discutie. Imi pare rau ca anul asta nu ne mai permitem sa mergem din nou...

crissy_wazzup
    [14.05.13 14:51:19]

@cristina1972:

Buna ziua. Am decis ca anul acesta sa ne petrecem concediul in italia in regiunea Bibione. Va rog daca se poate sa ne ajutati cu propuneri pentru cazare la apartamente, cu opinii despre statiune, despre preturi la mincare. Noi mergem in regim individual si am dori sa stam la o vila/apartament cu aprox 400 eu / 7 nopti la sfarsit de august - inceputul lui septembrie (desi ne e frica ca ar putea fi vreme rea in septembrie) iar noi cu copilas mic de 2 ani trebuie sa mizam pe vreme buna dar nici iulie ca sa ne coacem.

Va multumesc anticipat pt raspuns

crissy_wazzup, cristina1972, Diaura*, rodicapepe