ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2010
ÎNSCRIS: 23.06.10
JUN-2010
2 AD. + 1 COPII

Super!

Am fost in perioada 12-22 iunie, cu fetita de 7 ani, impreuna cu un grup mai mare de prieteni, toti cu copii, la sistem all-inclusive. Impresia generala: foarte fain, la pretul platit. Pe bucati:

1. cazarea: am avut camera la nivelul -1, ceva de genul etaj 2, cu vedere partiala la mare. Partiala insemnand ca vedeam toata marea... :)) Camera mare, frumos mobilata, 3 paturi, baia cu vana si cu oglinda maaaare, imi admiram bronzul la fiecare dus...

2. mancarea si bautura: papa variata, pana si mofturosii mei (sotu' plus copila) au mancat pe saturate. Eu, care-s carnivora prin definitie, am sarit peste legume si m-am infipt la sectorul carne. Am avut ce manca, desi unele feluri (micii, sarmalele si alte tocaturi) aveau un gust cam ciudat, nu m-am prins daca era tarhon sau cimbru, oricum nu mi-au placut. Erau insa o gramada de carnuri, am mancat si peste, si vita, si porc, si pui, si au fost bune. Dupa 3 zile, am inceput sa sar peste o masa (micul dejun sau pranzul) fiindca era deja prea mult pentru mine. Bautura-gratis. Asta e calitatea suprema, nu??? Sunt bautoare de bere, asa ca am savurat la maxim Birinska aia, sau cum o cheama, era mai slaba decat berea pe care o beau acasa, dar buna. In plus, am gustat toate cocteilurile posibile. Sotu' s-a abonat la whiskey-ul lor si a zis ca nu e foarte rau. Tinand cont ca le-a cam facut paguba, il cred pe cuvant... :) Ceilalti prieteni au baut mastica, rom, cam tot ce se putea, (NU apa, sa nu rugineasca) dar nimeni nu s-a imbatat niciodata, ceea ce e de bine...

3. distractia: animatorii meritau un premiu! Dimineata si dupa-amiaza aveau program la kinder-club cu copiii, seara show, toti plozii au fost mai mult decat incantati. Fiica-mea a plans cand am plecat fiindca vroia sa mai stea cu Maria si Dimo... Dimo chiar vorbea cateva cuvinte romanesti, ceea ce mi s-a parut foarte OK, tinand cont ca ceilalti nu vorbeau decat (!! ) germana si engleza. Foarte faini acesti tineri animatori, aveau si grija de copii, erau si simpatici, toti copiii nostri (vreo 10, in total) i-au iubit.

4. marea si plaja: plaja cam micuta, dar tot aveam loc. Unii dintre noi au preferat sezlongurile, altii nisipul, dar am avut loc cu totii. Marea cam pietroasa la inceput, dar nu adanca, eu am 1, 57 si puteam merge in picioare, cu apa pana la gat, cateva sute de metri pana ajungeam la fundul nisipos. Am prins si valuri, era o placere sa te joci in ele, chiar si copiii care nu stiau sa inoate erau incantati (cu parintii de mana, normal). Un salvamar foarte atent si foarte grijuliu sa nu ne aventuram prea departe, mai ales cu copiii.

5. piscina interioara: micuta, cu apa incalzita, am dus copiii mai ales seara, cand vroiau sa faca scufundari. Ce nu mi-a placut aici: nu stiam exact care e programul dupa care functiona: au fost seri in care am stat acolo si la 12 noaptea, dar si seri in care la ora 20 ne-au scos afara. Nici acum nu m-am lamurit care era treaba...

6. bazaruri: erau aproape, mergeam maxim 5 minute pana la ele, si aveam ce alege la capitolul suveniruri. Am luat o gramada de prostioare de dat cadou la cei de acasa si nu au fost scumpe, de la 1 leva in sus.

Impresii ar fi multe, dar eu am tendinte logoreice (asa zice gura lumii si a sotului) si mai bine ma potolesc. Per ansamblu: un concediu reusit, pe care s-ar putea sa-l repetam la anu', daca ne lasa criza din cardurile subtiate...

Trimis de cristina1972 in 23.06.10 13:01:27
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2600 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina1972); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

valimi [23.06.10 15:27:25] »

Bravo, felicitari pentru un review de debut foarte bun.

Puncte de la mine!

cristina1972 [23.06.10 15:32:17] »

Saru'mana!!!! Ma bucur daca parerea mea poate fi de folos cuiva!

sbacau [26.06.10 12:59:30] »

... mai mult decat crezi! Puncte si de la mine... si am setat potrivirea turistica la 100%, in special pentru sectoru' carnuri si bericioaica! Sa ne vedem la all inclusive, ca plang astia si inchid dupa ce plecam! : -))

Deci super bonus din partea mea! :-)

georgiadiana [02.09.10 14:16:37] »

Foarte util!

Sper sa am si eu o vacanta reusita la acest hotel .

Se poate vb intre camere la telefon?

jolie [07.09.10 21:27:59] »

Ati vorbit foarte detaliat deaspre hotel! ati primit si de la mine puncte! Aveti poze cu animatorii? Daca da, ati putea sa le postati pe forum? Va multumesc!

rmb2000 [24.01.11 12:39:26] »

ai relatat numai lucruri frumoase imi place

merg si eu anul acesta din 20 iunie 9 zile

te rog sa imi spui cum este vremea in acea perioada

cristina1972 [20.05.11 20:02:01] »

@Jolie: scuze ca va raspund asa tarziu. Am poze, dar am si o mare problema in a ma pricepe sa le urc pe site. Sotu' nu se da convins sa ma ajute... Oricum, cred ca, intre timp, v-ati convins cu ochii dvs ce draguti au fost animatorii.

@rmb2000: n-am relatat "numai" lucruri dragute, am scris ceea ce am considerat eu ca mi-a placut, la momentul respectiv. Am vrut sa mergem si anul asta la acelasi hotel, dar n-am mai prins locuri, desi era 15 ianuarie 2011!! Asa ca vom merge la Estreya Palace Hotel, in aceeasi statiune, din 11 iunie.

Anul trecut am avut noroc de o vreme splendida, nicio zi de ploaie, din 12 pana in 21 iunie. Anul asta sper sa fie la fel, desi acum mi se pare mult mai racoare decat anul trecut. Nu-mi ramane decat sa va urez (si sa ne urez si noua) vreme faina si soare dupa 10 iunie, pana in octombrie!! Sa va bucurati de un concediu insorit si linistit!

cristina1972, georgiadiana, jolie, rmb2000, sbacau, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂSirius Beach Hotel: