ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2020
2 AD. + 2 COPII -- v: 10,1

încărcat de pe telefon!

Aqua Fantasy Aquapark - excelent

Buna ziua tuturor

Prima vacanta in Turcia a fost un succes. Știu ca majoritatea aleg alte stațiuni - Side, Alanya, Bodrum etc, dar noi am ales Kusadasi. Transport individual, cu oprire in Canakkale. O decizie bună, deoarece drumul e lung, obositor dar sunt si multe de vizitat in Cannakale, asa ca am profitat. Aici am fost cazati la Hotel Helen, de care am fost mulțumiti si am avut si mic dejun inclus in pret.

Revenind la Aqua Fantasy, am ajuns la hotel in jur de ora 13, am fost cazati imediat, camera la parter (si bebe de 11 luni cu noi), aproape de restaurant, in zona de silent pool, o camera super cu separeu din usi glisante. Pat dublu in prima încăpere, 2 paturi single in a doua încăpere. Placut impresionati ca ne-au pus si patut de bebe, desi nu am solicitat.

La recepție vorbesc toti engleza și sunt amabili.

Restaurantul era mereu plin, dar gaseai mereu loc liber. Mancare foarte multă, de calitate, gătită deja dar si gatita in fata ta, carne de toate felurile, salate multe, fructe, sucuri, prăjituri. Tot ce vrei. Curat și deși mulți turiști, nu era nebunie, mancai liniștit. In afara orelor de program restaurant, erau baruri unde serveai bauturi, snack, pizza, pepene, piersici etc.

Aquapark este langa hotel. Intrare gratis, băuturile se plăteau. Superb, mare cu muulte tobogane, muzica. Zona baby e superba. Am stat cu cel mic la umbra si in apa, care era foarte mica. Au diverse animalute in apa unde poti face fotografii, o corabie, o palarie din care curge apa non stop, ca la dus :)... superb.

Piscinele hotelului sunt multe, mari, pt adulți si pt copii. Noi am preferat sa stam la cea cu barul in apa, deoarece avea sezlonguri la umbra situate sub restaurant, asa ca evitam caldura si radiațiile. Dar si celeilalte piscine sunt super si au plase pt protecție solară.

Plaja desi foarte aproape, avea nisip mâlos, negru si nu imbia sa stai acolo. Plus ca era foarte cald.

Petrecere in schimb seara pe plaja, recomand. Animatori nu prea au. Au trecut vreo 3 pe plaja sa ne invite la petrecere. Si la Kids Club, 3 fete, care nu faceau fata piticilor. Golf Kids recomand, o plăcere pt copii, nu ii mai luam de acolo. Spectacolul de seara, nu asa interesant, 1 ora pt cei mici, apoi inca 1 oră pt adulti. Slabut aici, dar nu ne-a deranjat caci noi preferăm plimbarile pe malul marii seara. Țânțari nu erau, caci seara de seara se plimbau mașinile care împrăștiau soluții contra lor. Toaletele in tot resortul extrem de curate!

Am mers la Pamukkale pe cont propriu - superb si am vizitat un pic Izmir ul.

Recomandam hotelul. Chiar daca nu am mai fost in Turcia, ne-am plimbat destul in afara țării si putem spune ce e bine si ce e mai puțin bine.

Vacanțe plăcute tuturor!

Trimis de Alina 88 in 03.01.20 01:25:06
Validat / Publicat: 03.01.20 10:27:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2928 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alina 88); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Aquapark

[03.01.20 10:27:17]

@Alina 88: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[03.01.20 10:53:39]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

bigu_2006_rapid
    [01.04.20 13:54:04]

foarte frumos! stiu hotelul e minunat!

o mica... interventie am! ati scris carne de toate felurile! e adevarat, asa e, dar numai de porc nu este!

bigu_2006_rapid
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: