ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.12.2019
DIN: Tîrgu Mureş
ÎNSCRIS: 15.06.12
NOV-2019

Villa Silvia, Brandberg, Mayrhofen, Tirol, Austria

Săptămâna trecută am fost la schi în Austria și ne-am cazat cât mai aproape de ghețarul Hintertux, pe care se practică schiul tot timpul anului.

Localizarea: Brandberg, nr.155, Mayrhofen, Tirol est, Austria.

Cazarea am rezervat-o printr-o agenție. Noi am fost un grup de 6 persoane și am primit un etaj întreg în care erau trei camere, două de trei persoane și una de două persoane. Camerele chiar dacă au fost de trei persoane și în ele am stat doar două persoane, tariful a fost pe întreg spațiul de cazare.

Holul de la intrare este lung, cu tăvi pentru încălțăminte,oglinda, cuier, gresie pe jos.

De aici se intră în living.

În această vilă am avut un living cu bucătărie dechisă.

Livingul

Este suficient de spațios, are o masă mare, banchete și scaune, televizor mare, combină muzicală.

Partea de bucătărie este utilată cu combină frigorifică, plită, hotă, mașină de spălat vase, chiuvetă, multe dulapuri pline de veselă, oale, tigăi. Am avut pastile pentru spălat vase, lavete, burete de spălat vase, saci de gunoi (gunoiul trebuia selectat în saci separați pentru gunoi menajer, hârie, sticle și plastic).

Alte aparate electrocasnice au mai fost – cuptor cu tăvi pregătite cu hârtie de copt, cafetieră, fierbător de apă, cuptor cu microunde. Nu era prăjitor de pâine.

Pe jos era gresie, mobilerul era din lemn, caloriferele amplasate peste tot au menținut o temperatură caldă în vilă.

Un coridor lung desparte camerele pe ambele părți.

Într-un capăt al coridorului se află un spațiu în care este amplasat caloriferul special pentru clăpari și pubelele pentru colectarea hârtiei și a plasticului.

Din acest coridor se intră în două băi, una mare și alta mică.

Baia

Baia mică are doar un vas de toaletă și chiuvetă. Nu are aerisire deloc.

Baia mare are chiuvetă, oglindă mare, dulap pe pardoseală și dulap suspendat, cuier, toaletă, cabină de duș, calorifer, aerisire asigurată de cele două geamuri.

Într-un dulap am găsit multe prosoape de baie, mari și mici.

Nu au fost consumabile deloc, doar o singură hârtie igienică în fiecare baie.

Pe jos sunt mai multe carpete.

Camera

Eu am stat într-o cameră triplă și am dormit pe un pat matrimonial cu două saltele separate, foarte confortabile. Perna a fost mare și pufoasă, excelntă. Așternutul era pufos și călduros. Am avut căldură mare în cameră.

Camera triplă are un pat single și unul matrimonial, două noptiere de o parte și de celaltă a patului matrimonial, un șifonier mare cu oglindă, o comodă.

Camera este spațioasă, cu parchet pe jos.

Este multă liniște, ne-am odihnit foarte bine.

Vila are parcare. Semnal Wi-fi bun, este peste tot.

Pe lângă taxa de cazare a trebuit să achităm taxa de curățenie 19 euro/persoană și taxa de stațiune 2,2 euro/zi/persoană.

Am plătit garanția de 150 euro la sosire iar la plecare ne-au fost restituiți banii pentru că nu am produs nicio pagubă.

Vila are o capacitate de cazare pentru opt persoane. Se închiriază întreg spațiul de cazare pentru o durată minim 4 nopți. Nu se acceptă fumatul în casă.

Am întrebat proprietara și mi-a spus că pot să mă cazez doar eu cu familia oricând cu excepția sezonului de iarnă, și să fac rezervarea direct la ea.

Pardoseala este cu încălzire.

Este totul foarte curat și ordonat. Mobilierul pare nou sau foarte puțin uzat.

Recomandarea

Distanța până la pârtie este de o jumătate de oră de condus, cam 23 km. Dacă sunteți dispuși să faceți acest efort, cazarea merită, atmosfera este plăcută, peisajul cu munții la orizont este foarte frumos. Proprietara locuiește acolo într-o anexă. Nu ne-a deranjat deloc, nu a intrat nimeni în vilă în apartamentul nostru. Curățenia ne-am făcut-o noi.

Trimis de Dana2008 in 02.12.19 14:45:15
Validat / Publicat: 02.12.19 16:27:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 744 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P12 Villa Silvia, Mayrhofen, Tirol, Austria, living/bucatarie

webmasterX [02.12.19 16:26:09] »

Mutat în rubrica "Villa Silvia, MAYRHOFEN" (nou-creată pe sait)

Dana2008 [02.12.19 18:24:03] »

@webmasterX: era în Brandberg, în localitatea, Mayrhofen, la distanță de o oră de Kufstein. Nu este acolo pe hartă.

webmaster26 [02.12.19 19:23:46] »

@Dana2008: am actualizat coordonatele, verifica te rog amfostacolo.ro/harta9.php ... hofen&hid=25950

Dana2008 [02.12.19 19:51:48] »

@webmaster26: Acum este perfect.

webmaster [02.12.19 19:53:10] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Dana2008 [02.12.19 21:35:13] »

@webmaster: Mulțumesc frumos!

Dana2008