ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2008
ÎNSCRIS: 20.08.08
AUG-2008
[?] AD. + 1 COPII

Teapa la turci!

Cum sa iei TEAPA! Daca doriti sa aruncati bani pe geam o puteti face si in Romania.

Sa va povestesc un pic! Am cumparat un sejur de 7 nopti la Egeria prin firma de turism Murat (la recomandarea lor, dehh 4 stele!); sa incep cu camera: pe tot timpul sejurului nu sa facut curat in camera si nu ni sau schimbat prosoapele.

Plaja: curata, fara pietre, doar chistoace si pahare de plastic, (plaja privata); ma trezeam la ora 6 si 45 minute si fugeam sa ocup 2-3 sezlonguri, daca ajungeai la 8 nu mai aveai unde sa stai, la fel si la piscina.

Masa: incepand cu scarba cu care te servea si terminand cu pepenele verde pe cara ti-l dadea, te facea sa pleci mai devreme.

SFAT : NU VA DUCETI LA EGERIA BEACH.

Trimis de rentzo in 20.08.08 07:22:13

VIZUALIZĂRI: 2194 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rentzo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Egeria Beach
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[01.09.08 02:14:06]

Imi pare foarte rau ca nu te-ai simtit bine in acest hotel.

As avea o singura intrebare: unde in Egeria Beach Hotel ai facut fotografia atasata de tine pentru ca pentru noi este un loc complet strain, pe care nu l-am vazut in incinta hotelului.

ghidioneanu
[01.09.08 14:39:17]

Nu are cum sa fie poza de la Egeria, am batut toate cotloanele si le-am fotografiat.

Probabil ca ai platit prea mult pe bilet si asteptarile au fost prea mari. Trebuie sa te informezi inainte de a ajunge si sa stii sa traduci explicatiile oficiale de pe site-urile hotelurilor.

De exemplu, daca pe site scrie ca hotelul ofera o superba panorama, inseamna ca e situat la mama dracului, cocotat in varful dealului.

Daca scrie ca ai acces la plaja publica, inseamna ca trebuie sa platesti zinic intrarea.

Dca zice ca este situat in apropierea marii, inseamna ca ai doua sau trei statii de microbuz pana acolo.

Daca plaja e pitoreasca, inseamna ca e plina de pietre si bolovani...

Dupa ce inveti sa citesti, nu ai sa mai iei teapa!

Succese in vacantele viitoare!

[01.09.08 16:28:23]

Da, ai dreptate, Ghidioneanu. Si eu sunt sigura ca aceasta fotografie nu este de la Egeria din aceasta cauza am si intrebat. Cred ca el nu s-a simtit bine, cred pana si faptul ca nu i s-a facut curatenie si a fost tratat prost de personal, desi la noi in camera sclipea (dealtfel se vede si in poze) prosoapele ni se schimbau zilnic, inclusiv cel cu talpi pe el, pe care il puneam pe jos in fata dusului sa iesim pe el din dus iar personalul s-a purtat foarte frumos cu noi, pot sa cred tot ce scrie el pentru ca nu vad de ce ar scrie ceva neadevarat, este clar ca a avut un concediu ratat, dar nu cred ca acea poza este de la Egeria. Din aceasta cauza am pus intrebarea, poate a gresit si a pus o poza din alt concediu. Probabil cat de curand ne va raspunde.

[03.09.08 00:47:20]

Poze cu panorama hotelului am 50 dar nu merita sa pun. E un hotel de 2 bani , daca voua va place sa isi bata joc turci de voi e treaba voastra. Daca va plac laturile alea numite mancare , tot la fel, e treaba voastra . Ce fructe de mare ati avut la masa ?

[04.09.08 04:13:13]

Buna ziua, Rentzo. Nu as vrea sa fii suparat pe mine, eu nu te rugasem decat sa verifici fotografia pentru ca nu este din incinta hotelului, cred ca ai incurcat pozele cand le-ai incarcat. Ai mare dreptate, nu am avut fructe de mare la masa dar eu am platit 31 de euro all inclusive/ pers/ zi si si nu m-am gandit ca la acest pret as putea primi la masa fructe de mare, iar turcii, crede-ma, cu noi s-au comportat exemplar, au fost deosebit de draguti si indatoritori si aici nu vorbesc doar de personalul hotelului, cu care ajunsesem sa ne simtim ca si cum am fi prieteni, vorbesc de toti turcii cu care am luat contact in sejurul nostru in Turcia.

[04.09.08 04:56:56]

Poza e de langa Pamucale . Sunt suparat pentru ca la suma de 1500 euro am mancat niste laturi, cei care iti puneau mancare in farfurie se uitau cu dispret , in camera nu sa facut curat nu sa schimbat prosoapele.....si lista poate continua.

[04.09.08 09:19:12]

Ai dreptate, ai platit un pret exorbitant pentru un hotel de doar 4 stele in Kusadasi. La acesti bani mergeai linistit la 5 stele. In aceste conditii nu avea cum sa-ti placa hotelul, normal ca ai avut asteptari eronate si acolo nu-ti putea placea nimic din ce ai gasit si probabil fiind dezamagit si suparat nu ti-a placut nici personalul si drept consecinta nici personalul nu te-a placut pe tine si din cauza asta s-au purtat urat cu tine. Foarte urat din partea agentiei de la care ai luat sejurul ca nu ti-a prezentat situatia reala si te-a trimis acolo cu convingerea ca vei primi fructe de mare. Pentru anul viitor iti doresc un concediu reusit si in primul rand sa platesti pretul corect.

Ileana15
[12.09.08 14:46:11]

incearca anul viitor insula kos grecia. pt odihna si lrelaxare e un loc ideal. plaja super,cazare la fel,mincare idem,la baruru te servesti tu asa sunt amplasate sticlele cu bauturi pe niste suporti (interesant),piscina super ;e un loc linistit ,te odihnesti(nu prea exista viata de noapte sau nu am descoprit-o noi),romani putini (14 pers cind am fost noi).acolo nu o sa vezi sosuri pe fetele de masa(ca la turci la egeria)PARDON CA SUNT REA. DAR ASA A FOST.

[14.09.08 13:51:33]

Gata ! Vikydraga nu am avut pretentia sa ma simt un mic print , de altfel nici nu am facut scandal la receptie vis-a-vis de curatenia in camera . Am stat in Romania la motel cu 200.000 lei ( vechi ) , am stat si la hotel de 300 euro pe noapte , am vizitat toata Europa dar servicii mai jegoase ca la Egeria Beach nu am vazut . Este ultimul comentariu pe care il fac .

ghidioneanu
[19.09.08 08:17:42]

Deci , teapa nu a fost luata la hotel , ci la agentia de turism care l-a incarcat pe bietul rentzo de n-a mai avut aer. Din cei 1400 de euro , hotelul a avut parte de maxim 450 , restul e treaba agentieii de turism .Am avut si eu in acelasi sejur doi suceveni ce au luat teapa , au platit 1280 euro pe ce eu am dat 420 ....

[19.09.08 08:57:14]

hai sa nu ne grabim cu concluziile, cel putin nu inainte de a stabili daca renzo a avut un sejur comparabil cu al tau [camere, transport]. Mie, unuia, mi se pare extrem de probabil ca renzo a avut sejur + transport cu avion, pretul platit mi se pare mai real astfel.

Ar fi bine sa retineti ca pretul unui loc la un charter inspre Turcia bate undeva catre 300 de euro de persoana [incluzand si taxele de aeroport]; copilul peste 2 ani plateste costul integral al avionului, astfel ca daca au avut un copil cu ei, pretul mi se pare unul realist.

[20.09.08 00:01:20]

Am mers cu autocarul non stop pana in Kusadasi .

[24.04.09 20:02:15]

cum adica au disparut???

[24.04.09 20:02:55]

Vrei sa spui ca ai ales acest hotel dupa impresiile din acest site ???

[24.04.09 20:07:41]

revin (am fost pur si simplu socat cand am citit "au disparut"): impresiile tale, rentzo, sunt bine mersi, doar cateva randuri mai jos in lista de impresii de la Egeria Beach...

Probabil le-ai cautat rapid si nu ai vazut nici un titlul CU MAJUSCULE, cum era postat initial de tine? (le modific eu pe cele care sunt postate cu litere mari, arata ciudat)

Anyway, dat fiind faptul ca ai povestit deja experienta ta neplacuta la acest hotel, nu se justifica al doilea review / a doua notare (ar fi incorect ca notele tale sa se ia de doua ori), drept ptr care acest al doilea review va fi sters, in cateva zile.

[24.04.09 20:12:09]

Daca au mintit cand au povestit despre vacanta lor toate impresiile mincinoase s-au sters..........!!!!!!!!

[24.04.09 20:28:14]

nu exista asa ceva, ValiVieru. Nu s-a sters NICIODATA un review despre o destinatie alta decat Romania! Nu o sa ma convinga nimeni niciodata ca exista vreo motivatie ca sa minti despre un hotel sau o destinatie din afara Romaniei! (in cazul Romaniei au fost cazuri de impresii despre care am avut dovezi ca au fost postate de proprietarii pensiunilor/hotelurilor).

[24.04.09 22:19:40]

Am spus sub forma de gluma iar acum am vazut ca rentzo se plange de doua ori, ca a pus o poza care nu este a hotelului deci el incearca din rasputeri sa convinga pe toata lumea sa nu mearga acolo. Poate ca ar fi bine sa-i dam crezare . imi pare rau pentru el ca a platit si bani multi si a avut parte de o TEAPA cum spune el.

Dar l-as intreba cate persoane au fost si cate zile?

ghidioneanu, Ileana15, rentzo, vikydraga
Alte impresii din această RUBRICĂEgeria Hotel [Davutlar]: