Vila Topârceanu [Odăile, Otopeni]

Avatar elise
DIN Sibiu
înscris/ă în 12.05.08
NOV-2019

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O pensiune ideala pentru tranzit si nu numai...

Am petrecut 2 nopţi la această pensiune, având ceva treburi prin Bucureşti, pe care am dorit să le imbinăm cu ceva relaxare.

Am ales pensiunea aceasta, dorind să ajungem şi la Therme, să fim aproape, şi să nu auzim zgomotele avioanelor de la aeroport. Locaţia este ideală, într-o zonă liniştitită, de case, am ajuns foarte uşor.

Am avut o cameră triplă, călătorind cu copilul. Dimensiunile camerei sunt rezonabile, baia este spaţioasă, totul curat, lenjerii, prosoape, cosmetice de calitate, inclusiv papuci de unică folosinţă.

Am ales cazare cu mic dejun, se poate lua şi cina, dar nu am încercat. Micul dejun este bufet, destul de variat, mezeluri, brânzeturi, salate, unt, dulceaţă, miere, iaurt, lapte, cereale, cafea, ceai, iar omleta/ochiurile se fac la cerere. Am fost mulţumiţi, iar cafeaua a fost delicioasă!

Proprietara pensiunii este foarte amabilă, şi am observat o atenţie sporită la detalii, detalii care fac diferenţa. De exemplu, mi-a plăcut foarte mult gelul de duş şi săpunul din baie, foarte cremoase şi hidratante, aspect pe care nu l-am gasit în multe locaţii, unele destul de pretenţioase... De asemenea, a fost foarte atentă cu copilul, ghicindu-i gandurile parcă... :)

În concluzie, totul a fost perfect, şi vom reveni, şi cu alte ocazii!

Impresii încărcate de elise in 04.11.2019 10:27:14

Validat / Publicat: 04.11.19 10:58:24

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elise); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10100 PMA (din 11 voturi) nota2

[04.11.19 10:45:37]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 14&ridAnt=97574

[04.11.19 11:00:58]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

• Preludiul / Postludiul unei aventuri în lumea mare... (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 06.07.15 de crismis din GALAțI) - RECOMANDĂ