ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.10.2019
DIN: clu-napoca
ÎNSCRIS: 05.02.18
JUN-2019

Minunat!

Suntem la a 2-a experienta in Turcia si chiar ne gandim sa revenim si pentru a 3-a oara. Prima data am fost in Belek la hotelul IC Santai Family Resort iar de aceasta data am ales Kamelya Fulya din Side in special pentru intrarea lina in apa.

Hotelul Kamelya Fulya face parte din complexul Kamelya Collection Exclusive Hotels care mai cuprinde si hotelurile Kamelya Selin si Kamelya K Club, cu care are teritoriu comun si indiferent in care dintre cele 3 hoteluri sunteti cazat se pot folosi facilitatile de la celelalte doua. Asadar aveti acces la oricare dintre piscine, baruri, restaurante exterioare, coffee & cookie house, locuri de joaca, mai putin la restaurantul principal unde fiecare este nevoit sa mearga la hotelul de care apartine.

Drumul de la aeroport dureaza undeva intre o ora si o ora jumatate. E posbil ca soferul sa opreasca pe drum la un bazar. In cazul nostru doar la intoarcere s-a intamplat. Cazarea s-a facut destul de repede. Am primit o camera frumoasa, dotata cu seif, minibar care se alimenta o data pe zi, halate, papuci, baie cu cada, produse pentru toaleta.

Plaja este cu nisip fin si cu intrare lina in apa. Se adanceste destul de departe de mal si este foarte limpede si foarte calda. Plusul cel mai mare al acestui resort este faptul ca plaja nu este aglomerata. Am fost in plimbare pe plaja spre alte resorturi dar la niciunul dintre ele nu am gasit o plaja atat de aerisita ca si la Kamelya. Semanau mai toate cu aglomeratia din Mamaia. La barul de pe plaja gaseai apa, bere si sucuri, burgeri si cartofi prajti.

Wifi functiona bine inclusiv pe plaja, nu am avut probleme.

In fiecare seara se oraganiza program artistic intr-un amfiteatru situat langa hotelul Fulya. Prima parte era dedicata exlusiv copiilor impreuna cu echipa de animatie iar apoi se continua cu spectacol si pentru adulti (dansuri, acrobatii, magicieni, concursuri etc.). Deasemnea in timpul zilei se organizeaza tot felul de activitati sportive si jocuri.

Un mare plus pentru curatenia si spatiul verde care este foarte frumos ingrijit. Resortul dispune de terenuri de tenis si trei terenuri de fotbal pe care in timpul zilei de joaca fotbal iar cateodata seara se organizeaza "garden" party cu muzica, dans, bauturi, dulciuri si fructe

Mancarea este buna si suficienta dar calitativ a fost sub nivelul pe care l-am avut la IC Santai. Ne-a placut mult faptul ca fiind iunie am avut in fiecare zi capsuni, cirese, pepene rosu si galben, caise etc.

Fiecare hotel are piscine cu tobogan pentru copii si piscine pentru adulti. Piscinele sunt curate. Aquapark este destul de micut. In fiecare saptamana in piscina din fata hotelului Fulya are loc o petrecere cu spuma.

As mai mentiona faptul ca in fiecare zi am fost trezit la ora 5 dimineata de slujba care avea loc la o moschee din vecinatate. Totul dura aproxiamtiv 3-4 minute iar apoi adormeam la loc. Aici depinde de fiecare cat de adanc doarme.

In concluzie, recomandam acest hotel in special pentru plaja mare si neaglomerata care nu stiu in cate locuri mai poate fi gasita.

Trimis de Robert82 in 31.10.19 23:53:38
Validat / Publicat: 01.11.19 06:10:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, IC Santai Family Resort

VIZUALIZĂRI: 3314 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Robert82); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.11.19 06:09:04]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 20&ridAnt=97530

• Alte impresii din această RUBRICĂKamelya Fulya Hotel [Evrenseki]: