ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2019
OCT-2019

încărcat de pe telefon!

Excursii din Hurghada recomand

Buna,

Anul acesta am incercat pentru prima oara o tara araba: Egipt. Inainte de a pleca am citit foarte multe review -uri dar nimic nu m-a pregatit pentru socul cultural din prima zi in care m-am simtit efectiv agasat de ei si ofertele lor, dar mai ales de modul frapant, fara perdea in care cereau bacsis. Stiti ca prima zi in care ajungi in vacanta intr-un loc nou entuziasmul este la cote maxime dar aici nu prea a avut loc. Am stat 7 zile, spre final am acceptat si modul lor de a fi dar greu.

Am incercat multe lucruri pt prima data, scuba diving, safari cu atv, excursia in Cairo si plimbarea cu camila. Ca si agentie am apelat la Medo de la Bon Voyage Tours! Am optat pt el deoarece a parut sa raspunda mai rapid decat ceilalti si ne-a dat vacantele in zilele in care am vrut/ putut noi. Ii recomand cu incredere inclusiv din punct de vedere preturi (mult mai ok fata de ce gasiti in resorturi sau la touroperatorii nostri romani). O puteti gasi pe pagina de facebook cu acelasi nume (Bon Voyage tours Hurghada) dar cel mai bine ii scrieri direct pe whats app la numarul de telefon de pe pagina lor de facebook (raspunde foarte repede)

Egiptul are multe de oferit si intr-un sens si in celalalt, este o tara a contrastelor de cum pui piciorul si pana pleci dar asta nu ar trebui sa va sperie. Desi politie peste tot ne-am simtit mereu in siguranta, egiptenii isi dau silinta sa te simti bine mai ales pt un pret. Asadar va recomand cu incredere experienta, la final raman amintiri frumoase si veti vedea altfel abilitatea voastra de a negocia ????

Trimis de titi1 in 06.10.19 17:35:42
Validat / Publicat: 06.10.19 20:18:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 825 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (titi1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.10.19 20:17:32]

@titi1: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 29&ridAnt=97144

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Dana2008
[06.10.19 22:31:54]

@titi1: Bine și venit printre prietenii Afa!

Călătorii plăcute și spor la scris!

Felicitări pentru debut... mai trebuie câteva fotografii dacă nu este prea greu.

Numai bine!

csilla84
[08.10.19 17:09:01]

Calatorii optionale in Egipt la preturi corecte

Anul acesta in septembrie am calatorit in Egipt cu sotul meu si eram hotarati sa vedem Cairo si Luxor despre care insa am auzit de la prieteni ca erau excursii foarte scumpe (prietenii fiind in vizita in Egipt anul trecut). Noroc ca m-am informat in avans si am citit cateva review-uri, asa am aflate de Medo Fatem de la Bon Voyage Tours Hurghada. L-am contactat prim what's app si am obtinut lista de preturi in doar cateva minute. Am stiut ca excursia in Cairo costa in mod normal 90 euro, iar la el era 48, la fel Luxorul cu agentia noastra era 85 euro, cu Medo era 49. Asa cum au mai mentionat si altii, totul a decurs foarte usor si corect. In ziua in care am ajuns in Hurghada, ne-am intalnit cu Medo, am stabilit in care zi unde dorim sa calatorim, am achitat contavalaorea si ne-am asteptat excursiile. Ziua urmatoare dimineata la ora stabilita a venit autocarul dupa noi, si am plecat la Luxor. Totul a decurs exact conform intelegerii, cum era descris in program. Autocarul era confortabil, cu aer conditionat, apa rece la 1dolar, 2 flacoane de 0.5. Ghidul super ok. Drumul era lung, dar merita oboseala. In ziua urmatoare am primit mesaj de la Medo daca eram multumiti de excursie daca era totul in ordine. La fel s-a intamplat si in cazul celorlalte excursii. Pot doar sa recomand agentia Bon Voyage, fiind unul serios si de incredere si nu in ultimul rand, la un pret super competitiv fata de agentiile din Romania.

Madalina087
[14.10.19 08:36:47]

Ne-am luat excursii de la agentia Bon Voyage unde Medo este persoana de contact si am fost foarte multumiti de serviciile lor.

In primul rand comunicarea foarte usoara a fost un plus. In Romania am comunicat destul de mult cu Medo prin whatsup. Ne a raspuns la toate intrebarile, ne a dat sfaturi si am stabilit cand sa ne vedem in Hurgada. Acolo a venit si ne a luat de la hotel catre biroul lui unde am stabilit excursiile din saptamana urmatoare si am negociat pretul. Totul a decurs foarte profi iar pentru ca am fost un grup de 6 persoane, am primit o reducere buna.

Pretul excursiilor- agentiile locale vand excursiile cubun pret mult mai bun decat cele din romania. Iar cele din Romania sunt practic niste intermediari ale agentiilor locale, pentru ca vei merge in excursii cu localnicii. Noi am platit 285 eur de persoana pentru: excursie de 1 zi la valea Luxor/Karnak valea regilor, excursie de 1 zi la Cairo piramide cu avionul, excursie de 1 zi safari si vazut sat beduini si excursie de 1 zi la paradise island. Toate cu masa inclusă, apa. Agentia din Romania de cerea 190 eur doar pe excursia la Cairo.

Ne am simtit foarte bine si in siguranta peste tot unde am mers.

Medo ne scria in fiecare zi sa ne întrebe cum suntem si daca totul e ok.

Am avut o problema de sanatate si 2 pers nu au putut sa mearga la Cairo. Medo ne a inteles si ne a ajutat sa recuperam parte din bani 150 euro.

La ultima excursie, Medo ne a intampinat sa i spunem cum a fost totul si ne a dat cadouri-prajituri.

Per total recomand această agentie!

lianna
[23.10.19 00:35:42]

@Madalina087:

Buna dna Madalina.

As dori sa va intreb daca e safe sa mearga trei femei (40-50 ani) in Egipt si mai ales sa mearga si in aceste excursii cu agentia Bon Voyaje? Nici un soț cu noi. Ne lasa sa mergem... deci suntem 3 femei. Nu stim ce sa facem. doream cu agentia [***] dar azi am gasit niste review-uri ff rele despre ei.

Multumesc frumos!!

[23.10.19 06:08:09]