ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.10.2019

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Priveliste minunata, dar servicii deplorabile!!

In dorinta de a merge intr-o vacanta cu parintii dupa multi ani de zile, am ales Pensiunea Decebal datorita pozelor de pe siteul Booking com. Privelistea parea minunata iar camerele de toata lauda. Ba chiar raspundeau la mesaje foarte repede si pareau foarte ajutatori.

Ajunsi acolo si cazati, parerea mi s-a achimbat complet. Incepand din baie, unde mirosul de canalizare predomina excesiv, dusul este minuscul (a trebuit sa stau afara din dus pentru a ma putea spala pe cap) cu usi glisante, dintre care una nici nu se inchide complet, iar sifonul de scurgere plutea prin apa din dus, apa care se nu se scurge din cauza canalizarii infundate probabil (trebuia sa astept o data la cateva minute, cu dusul oprit, ca sa nu iasa apa din cabina si sa inund baia). Nu mai zic de cat de vechi si pline de calcar sunt bateriile de la chiuveta si dus. Patul foarte ok, pacat ca topperul de pe pat avea pete de sange pe el, si la mine in camera, cat si la parintii mei.

Am rugat managera pensiunii sa ni se schimbe asternuturile, dansa vorbind la telefon si doar facand semn unor angajati sa se ocupe. O doamna mai in varsta si-a cerut mii de scuze pentru incident, mentionand ca este vina celor tineri angajati, care nu sunt atenti (in cazul acesta mi se pare normal sa li se ofere un training, nu sa se dea vina pe ei pentru orice greseala). Am uitat sa precizez ca mi s-a spus ca sunt noi toate lenjeriile - cum sa fie noi cu pete de pix si gaurite, nu stiu. Curatenia in camera oricum nu se face zilnic, asa cum ar trebui, ci doar se schimba prosoapele.

Pe balcon au o masuta si doua scaune, care parca sunt gasite pe marginea drumului după ce au fost folosite si aruncate din incinta unui santier de constructii. Privelistea din camera era minunata, nu am ce sa spun, doar ca ai restaurantul sub camera, unde oamenii stau de dimineață pana seara pe terasa de parca sunt la tine in balcon, ca sa nu mai mentionez si mirosul puternic de mancare si muzica care incepe de la 8 dimineața si se termina la 10 jumate seara. Poti vedea si piscina (care se vrea incalzita), plina de musculite, ba chiar si o broscuta care inota linistita, nu a deranjat-o nimeni.

Preturile la mancare sunt exagerate pentru ceea ce ofera. Ca sa dau un exemplu simplu, mamaliga cu branza costa aproape 30 lei. Ciorba de peste este de fapt sos diluat de peste, foarte iute, cu scuza ca "asa se face la noi" si neoferind vreo alta alternativă. Ospatarita, aceeasi timp de 5 zile, de dimineata pana seara, o fata foarte tanara, probabil si foarte obosita, nu a zambit macar o data, nu a zis vreun multumesc si cred ca ar avea nevoie de un alt coleg sa o ajute, nu este normal sa lucrezi atatea ore zi de zi.

Acele patru stele promise au fost maxim doua de fapt. Si desi am vazut review-uri multe inainte sa fac rezervarea, m-am gandit ca nu are cum sa ni se întâmple tocmai noua asa. Mi-a ramas in minte review-ul unui domn care spunea ca acele 4 stele sunt mai degraba 4 margarete. Adevarat! Pacat de privelistea superba, distrugeti experiența fiecarui om care va calca pragul cu serviciul pe care il oferiti si sunt sigura ca majoritatea nu se vor mai intoarce vreodata sa se cazeze la dumneavoastră. Pacat!

Trimis de cristinna12 in 04.10.19 15:29:39
Validat / Publicat: 04.10.19 17:02:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DUBOVA. A mai fost în/la: Eforie Nord, Mamaie, Saturn, Herculane, Olanesti, Voineasa, Brasov, Singeorgz-Bai

VIZUALIZĂRI: 811 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristinna12); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.10.19 17:02:39]

@cristinna12: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 82&ridAnt=97116

nlclaudiaPHONE
    [19.07.20 17:35:52]

Urmeaza sa petrecem 3 zile la aceasta pensiune, am rezervat din acelasi considerent, nu are cum sa ni se intample noua. Ma gandesc foarte serios sa anulez rezervarea.

cristinna12PHONEAUTOR REVIEW
    [19.07.20 17:45:27]

@nlclaudia:  Buna Claudia! Noi am mancat tot timpul la alte restaurante ale pensiunilor din apropiere, unde pareau serviciile mult mai bune si la preturi mai accesibile.

​Daca m as mai duce o data in acea zona, clar nu as mai opta pentru aceasta pensiune.

​Daca ai optiunea de a anula rezervarea fara a plati nimic, as sugera sa cauti alta varianta si cand ai gasit ceva pe placul vostru, sa dai cancel aici.

​Am lasat review-uri peste tot unde s a putut tocmai pt a nu face si altii greaseala asta.

​Nimeni de la pensiune nu s a sinchisit sa raspunda macar un simplu "Ne pare rau, vom lua in considerare". Nu le pasa de clienti prea mult din pacate...

nlclaudiaPHONE
    [21.07.20 16:54:04]

@cristinna12:  Multumesc. F greu gasim pt ca sunt deja rezervate. O sa cautam sa mergem in alta parte, daca gasim. Nu raspund mesajelor, adevarat, am trimis pt ceva clarificari, dar nu au raspuns. Pacat de priveliste.

cristinna12, nlclaudia
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Decebal: