ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2010
2 AD. + 1 16ani COPII

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Mediocru

Hotel bun, conditii de cazare bune, aqua parcul f bun astea ar fi plusurile.

Serviciile mizerabile, masa gen cantina, aceleasi produse de slaba calitate, cozi, cina in doua serii, multaaaaaaaaaaa mizerie, bauturile fara exceptie puternic diluate si aceleasi traditionale cozi.

Parcarea insuficienta, animatie zero, plaja multa mizerie, hotelul are un pret scazut dar si in aceste conditii serviciile oferite sunt mult mai jos, In concluzie un gust amar si un concediu ratat daca mai puteti face ceva schimbati acest hotel, nu il cumparati daca nu ati facut-o inca si pt cei care vor merge totusi acolo inarmati-va cu rabdare si oricum stiti la ce sa va asteptati astfel incat dezamagirea sa nu fie prea mare.

Trimis de giginio in 20.06.10 19:06:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, antalia, bodrum, alanya, hotel 5 stele all inc

VIZUALIZĂRI: 1369 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (giginio); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

creivean
[20.06.10 19:21:40]

@giginio

Fiind primul tău review, pe sait sunt indulgent cu tine, însă nu pot să nu observ că:

Hotel bun, conditii de cazare bune... astea ar fi plusurile

şi totuşi acorzi la CAZARE [camere etc]: 60. 0% Eu nu AmFostAcolo, dar am înţeles că-i un hotel nou, din 2009, aşa că, camerele trebuie să fie noi, iar mobilierul impecabil.

aqua parcul f bun

şi din nou acorzi la DISTR. & RELAXARE: 60. 0%

Dacă l-ai depunctat din alte cauze, ar trebui să ne explici.

Oricum, nu se pot compara resorturile din Kusadasi, cu cele din Antalia, probabil de aici dezamăgirea ta, în condiţiile în care, văd că ai fost şi prin Antalia.

Oricum, bine ai venit în comunitate şi îmi pare sincer rău că ţi-ai rata vacanţa.

Te aştept şi cu review-uri din alte locuri pe unde ai mai fost.

doina
[20.06.10 19:34:46]

Nu te cred, un asemenea hotel intins pe o suprafata atit de mare, cu atatia turisti, ofera o varietate de mancaruri si activitati, incat poti evita acele cozi pe care oricum le gasesti la orice hotel; in privinta mizeriei tot turistii sunt vinovati iar animatorii nu pot multumi pe toata lumea. Poate daca erai putin darnic si puneai 1euro in TIP-BOX, cu siguranta beneficiai de bauturi mai tari (si in tara lasam spaga si poate nu se merita).

Noi anul trecut ne-am imprietenit cu ospatarii si ne-a fost f bine, cu toate ca se statea si acolo la coada (am fost la alt resort, SEALIGHT)

[21.06.10 01:26:19]

Din cate inteleg, e o poveste mai lunga cu acest sejur, care se pare c-a inceput cu stangul, lucru care si-a pus amprenta pe intreaga "traire" (perceptie) a vacantei...

Daca autorul considera util, poate gaseste un pic de timp sa aduca detalii suplimentare.

Ar fi important, in opinia mea, pentru o perceptie mai buna de catre cititori a modului cum au fost evaluate conditiile de acolo...

[21.06.10 09:19:55]

nota webmaster: text trimis prin intermediul functiei REPORT (giginio, foloseste functia ECOURI -- dreptunghiul alb de mai jos -- pentru a scrie pe viitor) :

hotelul este nou, ceea ce nu inseamna ca trebuie sa ai cearsafuri cu pete de sange (cred ca de la tantarii omorati) si prosoape rupte sau murdare, daca nu aveam gel de dus si sampon trebuia sa cumpar din ozdere.

In ceea ce priveste aqua parcul, da este f. bun dar au 4 (PATRU) colace duble si cinci simple la un resort in care sunt cazati minimum o mie de turisti

[22.06.10 08:56:25]

DOINA daca vrei si crezi cumva ca te ajuta pot vorbii si eu numai la superlativ despre cdc, dar te rog crede-ma nu este cazul.

La garden vila sunt apartamente cu doua camere total 5 paturi super ok, insa sunt lipsuri imense la curatenie:

1. cearsafuri cu pete de sange (banuiesc de la tantari). , inlocuite dupa 3 zile, dupa discutii, insistente, spaga, etc.

2. Prosoape rupte, murdare, etc si ca sa va amuzati si voi: in a 2a zi am rugat femeia de serviciu sa schimbe prosoapele dandu-i 5 lire pt amabilitate. Bine inteles ca nu s-a intamplat nimic, iar a doua zi era o alta femeie pe care a abordat-o nevastamea oferindu-i5 euro considerand ca atentia mea a fost insuficienta. Seara stupoare insa femeia luase prosoapele murdare si inca doua (tot albe}care ne apartineau si pe care le folosisem, insa nu adusese nimic in schimb, am ras cu lacrimi si am mers la magazinele din incinta de unde am cumparat 3 prosoape de plaje{numai deastea aveau}pe care le-am folosit cu brio.

Va rog credeti-ma ca nu sunt carcotas si nici nu caut resortul perfect insa acest hotel are multe si mari lipsuri.

Nu am amintit in rewievul meu de faptul ca in doua seri apa calda era ruginie, de intreruperile de curent, de cele 8 colace de la aqua la1500 de turisti, de paharele de unica folosinta care erau refolosite fara exceptie dupa o usoara clatire, este adevarat ca erau mai groase decat cele obisnuite dar yot din plastic, iar dupa 2-3 refolosiri erau de o claritate pur hepatica.

Ma sfatuia cineva sa dau spaga ca sa primesc bauturi mai concentrate, am facut-o insa in zadar era imposibil, am rezolvat-o consumand bauturi extra, inclusiv cafea.

REPET scriu aceste randuri cu prietenie in speranta ca vor folosi cuiva si va asigur ca nu compar resortul cu altele din antalia, bodrum, marmaris si chiar kusadasi.

Sa aveti vacante frumoase oriunde veti merge.

balasa violeta
[22.06.10 22:13:04]

giginio, am ras si eu si sotul cu lacrimi. Ne pare rau de acest fiasco. Cred ca asta se intampla cand dupa ce am stat numai in locatii super, mai nimerim si aiurea. De aceea numai vedem nimic frumos.

doina
[23.06.10 14:54:04]

Multumesc, giginio, m-ai trezit la REALITATE pe mine si cred ca pe multi altii care urmeaza sa plecam la CDC, sejurul este platit integral, nu-mi ramane decat sa ma bucur cat pot macar de aquapark si de briza Marii Egee. Poate pana la sf. lunii august se vor schimba lucrurile pe-acolo. SPERRRRRRRRRR!!!

[26.06.10 19:50:17]

Si daca tot aveti simtul umorului: intro seara la discoteca un cuplu aveau in picioare acele incaltari de baie contra aricilor de mare, pietre, etc. Da erau conationali ca sa nu prelungesc suspansul, iar la un momendat el ii spune ei: ma rod adidasii si numai di n cauza ta i-am luat invers (se refera la stangul in dreptul si invers). Va dati seama ca nu am mai avut nevoie de nici un animator,oamenii faceau toti banii,am zambit amar si m-am dus la un loc putin mai intunecat.Am vrut sa-l intreb daca nu i-au dat si instructiuni de folosire dar nu am avut spor oamenii erau extrem de entuziasti,toata lumea era a lor(chiar daca alcolul era puternic diluat,totusi ziua e lunga vara)si am considerat mai prudent sa ma abtin mai ales ca,cel putin ea era imprevizibila in miscari(in acea zi si soarele a fost f puternic) asa ca i-am lasat sa se exprime si sa-i bucure si pe altii cu prestatia lor.Vedeti ca am si amintiri frumoase de la cdc si mai am .Scuze celor in cauza dar daca citesc aceste randuri sigur li se elucideaza o enigma.Vacante frumoase si vremuri bune(ploua cam mult,nu?)

[26.06.10 20:12:40]

Doina sigur se vor schimba mult lucrurile in bine,am inteles ca deja se intampla si cu certitudine vei gasii si multe lucruri bune, lasa grijile de o parte si numara zilele pe care le mai ai pana la concediu.

Mergeti neaparat la spa, restaurantul teos, aqua, etc.

Sa aveti o vacanta superrrrrrrrrrrrrr, iar daca faceti abstractie de unele minusuri sigur asa o sa fie.

balasa violeta, creivean, doina, giginio
Alte impresii din această RUBRICĂAria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) :