ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2019
AUG-2019
4 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

încărcat de pe telefon!

Casa David - Costinesti

Ne-am decis sa mergem un weekend la mare intr-o perioada foarte aglomerată, fara a rezerva cazare. Am ales statiunea Costinesti pe care nu am mai vizitat-o din timpul facultății gandindu-ne ca nu poate fi atat de solicitata precum Mamaia sau Eforie Nord.

Totul bine pana la alegerea cazarii. 3 ore am cautat pe la diverși particulari însă fără succes. In varf de sezon nimeni nu închiriază pentru o singură noapte. Am zis fie ce-o fi, intrebam si la bătrânele care stăteau la porțile caselor, numai sa avem unde pune capul pe o perna. In zadar, batranele ne-au luat in ras spunând că pentru o noapte nu închiriază deoarece le este greu sa spele asternuturile si sa curețe camerele dupa o singură noapte... au preferat să rămână cu ele goale. Acceptau însă varianta sa plătim pentru doua nopti si sa stam una... Din disperare am fi acceptat si aceasta varianta.

In cele din urmă am gasit o pensiune ascunsa in spatele unor porti inalte pe care era afisat numarul de telefon. Am suna si a raspuns o tânără tare amabilă care ne-a primit cu brațele deschise în vila ei si culmea, nu ne-a luat "pielea de pe noi", tariful de cazare fiind chiar mai mic decât cele întâlnite în 3 ore de căutări.

O vila cu etaj, la parter fiind 3 camere (1-pt 5 persoane cu baie proprie, 2-dubla cu baie pe hol, 3-pt 4 persoane cu baie proprie) iar la etaj camere duble cu baie proprie.

Toate camerele sunt dotate cu mini-frigider, televizor si aer conditionat.

Curtea este destul de mare avand un loc de joaca pentru copii, gratar si frigidere cu băuturi, mese si scaune. De asemenea are si o bucătărie unde poti gati absolut orice, având tot ce este necesar.

Afara se mai gaseste un wc stil turcesc sa nu fie nevoie sa urci de fiecare data la etaj pentru a merge la toaletă.

Gazda este tot timpul disponibila si de o amabilitate rar întâlnită, stand cu noi de vorba pana noaptea tarziu.

Vila se află in Costinesti sat pe strada din spatele secției de politie, relativ aproape de plaja Arruba si de satul de vacanta. Piata se gaseste la 2 minute de mers pe jos.

Am revenit in luna Septembrie cu aceeași plăcere, ocupând camera pentru 4 persoane in care ne-am simtit foarte bine.

Recomand cu drag aceasta locatie atat pentru familiile cu copii, cat si celor fara copii.

Trimis de Sdj in 18.09.19 15:22:33
Validat / Publicat: 18.09.19 17:46:27

VIZUALIZĂRI: 1438 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sdj); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.09.19 17:45:27]

@Sdj: Mutat, la reorganizare, în rubrica "Cazare la particulari, COSTINEȘTI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[18.09.19 17:55:29]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

diana2015
[18.09.19 21:50:23]

@Sdj: supeeeer. Felicitări pentru review Frumos și concis

Să înțeleg că ai optat de bunăvoie și nesilită de nimeni dubla cu baie pe hol??? Mai are cineva așa in secolul XXI? Sau am înțeles greșit?

Poate data viitoare alegem și noi vila dar încă o întrebare, cât ai de mers până la plajă de la vilă?

Votat cu drag

SdjAUTOR REVIEW
[19.09.19 09:31:19]

@webmaster26:Multumesc!

SdjAUTOR REVIEW
[19.09.19 09:35:16]

@diana2015: Nu, nu! Initial am stat la etaj. In septembrie am stat la parter in camera pentru patru 4 persoane.

La plaja se ajunge in 5-7 minute. Este relativ aproape iar zona in care se afla vila este foarte linistita.

Poate mergem impreuna! ????

diana2015, Sdj
Alte impresii din această RUBRICĂCazare la particulari: