ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.06.2010
    JUN-2010
    2 AD. + 1 bebe si 1 copil 14 ani COPII

ARTICOL ARHIVAT

Concediu de vis

Am plecat din Miercurea Ciuc cu o strangere de inima auzisem atatea povesti despre masini furate, personal arogant, cazare mizerabila incat am spus cu D-zeu inainte.

Am mers pe la Vama Veche, a mers repede verificarea actelor am mers intins pana la Nisipuri pe la intersectia dintre Albena, Varna si Zlatna.

Am ajuns la hotel in jurul orei 14 repede a mers cazarea, dar f greu am gasit loc pentru parcarea masinei care a costat 49 de leva, am avut-o parcat la alt hotel undeva sub padure dupa vreo 5 zile am prins loc in parcarea de la hoteldar totul a fost OK.

Camerele foarte curate, exact cum erau prezentate pe net, personalul zambitor, piscina avea apa foarte transparenta, cristalina, am intanlnit un singur Barman de la pool bar si o ospatara care erau posaci si aveau viteza melcului turbat in actiune, ziceai ca sunt cu incetinitorul, in rest mancarea buna, multa si variata, animatorii foarte prietenosi si zambareti, la looby bar se servea cafea de catre niste baieti draguti care te anunta inainte daca e perioada in care se plateste.

Lenjeria a fost schimbata, camera curatata zilnic, cameristele zambitoare amabile, receptionerele la fel.

Ce ami observat ca 90%din personal vb engleza mai stalcita dar te intelegeai la noi nu ai sa intanlnesti asa ceva. Statiunea e foarte curata si ai ce vizita. Mergeti nu va lasati influentati de barfe. a fost un concediu super la bani putini

Trimis de lilianadobos* in 19.06.10 13:30:50
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena Nona

VIZUALIZĂRI: 2535 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilianadobos*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 piscina mare

[19.06.10 15:52:36]

mutat la rubrica hotelului Slavey, deja existenta pe site; sters dublura introdusa de autoare

mama de baieti
    [21.06.10 13:37:30]

Buna!

Anul acesta mergem si noi la H. Slavey, in iulie, iar review-ul tau nu face decat sa ma linisteasca si sa ma bucure, pentru ca pentru noi este prima iesire din tara in vacanta, si cu 2 copii mici.

Imi poti spune, te rog, cat costa un sezlong pe plaja?

Daca stii, bineinteles.

va urez concediu placut!

webmasterXY*
    [21.06.10 14:54:53]

@lilianadobos

Functia REPORT este folosita atunci cand doresti sa atragi atentia unui moderator despre o situatie care este de competenta sa. Sesizarea ta ajunge doar la moderatori.

Completarile ulterioare/raspunsurile la intrebari le poti face folosind rubrica Ecouri, adica cea de fata.

Am postat eu raspunsul tau intr-un ecou, dar pe viitor te rog sa fii mai atenta. Multumesc.

[22.06.10 00:41:15]

multumesc mult

asa invata omul

icusor
    [23.06.10 11:35:45]

cum te-ai descurcat cu carutul pentru bebe pana la plaja?(daca ai avut carut)

[23.06.10 14:12:47]

nu am avut carut dar se poate ajunge prin fata hotelului pe strada sau cu ajutor de la sot, sotie, prin spate pe la scari

ninaa
    [24.06.10 09:50:36]

Un nr de tel direct de la hotel va rog sa-mi confirme rezervarea!!!!

reellu
    [29.06.10 17:58:57]

buna, am inteles ca la looby bar se plateste intre anumite ore? intre care? care e treaba cu ,,cartela care trebe sa o areti la intrare la masa? multumesc

[30.06.10 13:59:59]

e o cartela de carton pe care e scrisa perioada si nr de camera si sefa de sala te ia in evidenta ca ai fost la masa pentru a se putea comunica la bucatarie daca mai trebuiesc multe portii, la looby bar te anunta barmanul daca e gratis cafeaua, asa am impresia ca intre 10 -21 e gratis cafeaua, pentru ca am baut cafea pe la 20.30 si am primit-o gratis, oricum gasesti cafea si la restaurat la masa si la pool bar peste tot

adigogu
    [30.06.10 15:07:55]

M-ar interesa daca poti sta pe plaja,fara seslongul lor, cu cearseaful tau.

Merci.

[30.06.10 15:09:14]

Da poti este o zona libera dupa sezlonguri

adigogu, icusor, lilianadobos*, mama de baieti, ninaa, reellu
    Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: