Holiday Inn London Brent Cross

înscris/ă în 28.12.10
MEMBRU: PREMIUM
MAY-2019

la PMM* = 76 GBP

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Londra - Holiday Inn London - Brent Cross

Avem prieteni în Londra care ne-au recomandat hotelul şi s-au ocupat de rezervări. Nu aveam multe cunoştințe depre hotel aşa că am mers pe mâna lor. Oricum timpul petrecut în camera de hotel trebuia să fie cât mai scurt aşa că la drum.

Drumul

Biletele de avion le-am luat cu ceva timp in urma. Am aterizat pe aeroportul Luton la o oră destul de bună cam 9.00 ora locală. La ora 10.30 eram la hotel. Fără întărzieri remarcabile. De la aeroport la hotel am venit cu un autocar de linie care făce legătura între Aeroportul Luton şi Londra. Intr-o oră eram la hotel.

Despre Hotel

Hotelul se află oarecum în zona de Nord a Londrei în cartierul Brent Cross Tilling Rd, London NW2 1LP, Regatul Unit.

Stația de metrou Brent Cross se află la 15 min de mers pe jos sau 2 stații cu autobuzul luat din zona hotelului. Când plecam spre oraş luam autobuzul. Cand ne întorceam pentru că era târziu mergeam pe jos plimbare uşoară.

Tilling Road (Stop S) stația de autobuz este la 2 minute de mers.

Hotelul este compus dintr-o clădire principală cu 8 – 9 etaje cred. La parter se află şi o zonă unde se lua micul dejun (7.00 – 10.00), evident unul tipic englezesc (fasole – cartofi prajiti – carnați) dar şi ceva mai soft mezeluri – brănzeturi – cereale – lapte. Fără comentarii se putea mănca orice. Tot la parter se mai află şi recepția precum şi un mic bar unde puteai să stai să bei ceva.

Check in instant fără probleme.

Camerele hotelului au vedere spre un parc din zonă sau spre o şosea. Sunt destul de spațioase, curate dotate cu tot ce este nevoie. A. C. functional, baie mare.

Un minus îl constitue lipsa balcoanelor, noi fiind şi fumători destul de neplăcut.

Hotelul dispune şi de o parcare destul de spațioasă dar evident pe noi nu ne-a interesat.

Camera

Am primit camera 609, evident etajul 6 undeva la mijlocul holului lângă lifturi având vedere spre parc. La intrare în cameră un hol micuț în care se află doar o oglindă mare pe dreapta şi uşa spre baie în stănga.

Camera destul de mare, cu mochetă mai veche, dar foarte curată pe toată suprafaţa camerei, cu un pat matrimonial lat şi foarte confortabil, asigurându-ne un somn excelent. Patul era încadrat de două noptiere deasupra cu 2 veioze dotate şi cu lămpi flexibile.

Am mai avut un fotoliu extensibil, un lampadar şi o măsuţă cu blat rotund de sticlă. Pe partea opusă patului am avut un suport pentru bagaje şi un birou cu un scaun foarte modern. Televizorul cu ecran plat avea o diagonală suficient de mare pentru dimensiunea camerei. Există minibar, mascat de o uşă a biroului, dar acesta este contra cost. Hotelul ne-a oferit gratuit două sticle de apă de 0,5 litri, utile pentru prepararea ceaiului sau cafelei folosind cana electrică din dotare, pliculeţe de ceai, cafea instant şi zahăr.

Nu am avut halate, dar nici nu mi-au trebuit, hotelul neavând piscină şi nici noi timp pentru aşa ceva. Curățenia în cameră cred că s-a făcut o dată în 3 zile dar nici nu aveau ce face mai mult.

Baia

Curată, spațioasă cu cabină de duş cu duş fix şi mobil cu o baterie foarte modernă, cu prosoape albe şi curate, cu uscător de păr şi cosmetice de bună calitate.

Restaurantul

Exista posibilitatea pentru servit cina. Am văzut meniul dar nu ne-a interesat noi veneam măncați din oraş.

WIFI bun mergea pănă afară în fața hotelului.

Impresii încărcate de hanibalbogdan in 11.09.2019 12:54:42

Validat / Publicat: 11.09.19 14:24:26

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (hanibalbogdan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11500 PMA (din 11 voturi) nota2

[11.09.19 14:23:46]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Holiday Inn London Brent Cross, LONDRA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 77&ridAnt=96647

[11.09.19 16:18:44]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;