Vila Tadi [Valea Avrigului] (unitate neclasificată)

11.09.2019
Avatar vio67
DIN Videle
înscris/ă în 26.06.12
JUL-2019
REGIM MASĂ Fara masa
150 lei/noapte/camera

Neseriozitate si lipsa de respect la Vila Tadi!

Am tot citit despre Valea Avrigului si am auzit ca este o zona superba, linistita de unde poti face si trasee pe munte.

Cu o luna inainte am facut rezervare pentru 2 nopti, 2 camere la Vila Tadi. Am vorbit la telefon, nu ne-a solicitat avans si am stat linistiti mai ales ca doamna Daniela era foarte vorbareata la telefon si populara.

Cu noi a mai mers o familie cu rulota care a ajuns inaintea noastra, a parcat pe marginea drumului si doamna nestiind ca sunt prietenii nostrii a inceput sa se vaite ca asteapta pe cineva sa se cazeze dar mai bine nu ar veni ca ea a rezervat toata pensiunea unui grup din Bucuresti.

Am ajuns si mare ne-a fost surpriza cand ne-a spus ca nu putem dormi decat o noapte desi rezervasem doua pentru ca are un grup de la Bucuresti, dar nici o problema ca noaptea urmatoare ne duce undeva unde este mai bine decat la ea.

Cu bun simt am zis ok, daca este la fel, dar era frumos sa respecte rezervarea facuta cu o luna inainte.

A doua zi am plecat pe traseu spre Cabana Barcaciu si am eliberat camera la ora 10 cu gandul ca cele 2 persoane care au ramas la pensiune vor muta bagajul la cea de a doua locatie.

Ei bine doamna a tinut pe sotul meu si pe nasu pe doua scaune si tot spunea ca nu este doamna de la cealalta pensiune acasa sa poata muta bagajul si ei sa se relaxeze ca doar de asta eram in concediu.

Cand ne-am intors de pe traseu la ora 17 si noi si ei nemancati nu aveam unde sa punem sa mancam. Dupa insistente in cele din urma ne-a dus la cealalta locatie.

Surpriza!!! O bojdeuca la femeia care o ajuta cu menajul.

Am uitat sa spunem ca pretul pentru camera a fost de 120lei cand am rezervat iar cand ne-am cazat ne-a luat 150 lei/camera pentru ca schimbase tariful de cazare.

Am plecat plini de nervi si am cautat alta cazare.

Concluzie:Lipsa de respect din partea doamnei Daniela care nu a respectat rezervarea pentru ca i s-a oferit o suma mai mare de bani pentru a rezerva toata pensiunea spunand ca bucurestenii ii aduc ei bani (de parca noi stateam pe gratis),

ne-a inselat sa acceptam mutarea cu o cazare similara si de fapt era o portita de scapare din incurcatura, intr-o locatie mizera.

NE-A LASAT UN GUST AMAR, DE EVITAT!

Impresii încărcate de vio67 in 11.09.2019 12:11:50

Validat / Publicat: 11.09.19 14:17:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (vio67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 7 voturi) nota2

[11.09.19 14:16:31]

Odată cu primul review încărcat, @vio67: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Vila Tadi [Valea Avrigului], AVRIG" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 76&ridAnt=96645

[11.09.19 14:16:49]

Rog trimiteţi dovezi ale plăţii avansului — prin email, pe adresa webmaster[@]amfostacolo[. ]ro.

După verificarea acestor documente, unitatea va fi inclusă pe Lista Neagră AmFostAcolo - unităţi care nu respectă rezervările.

NB: Dacă dovezile solicitate nu sosesc, în schimb, într-un interval rezonabil de timp, review-ul îşi poate pierde premiza "scris cu bune intenţii" şi poate fi retras de pe sait.

- Adriana1983
[11.09.19 14:21:35]

@webmaster: ce dovezi ale plății avansului sa trimita, ca a scris clar ca nu li s-a solicitat avans?!

[11.09.19 14:29:23]

așa e - greșeala mea, mi-o asum. Am citit ”ne-a solicitat avans, am stat liniștiți” - sărind „NU”-ul de la început :)

retrag evident acea solicitare