ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2019
DIN: mures
ÎNSCRIS: 10.04.08
AUG-2019

Este bun, si tot nu este bun! din 27 aug.

Este un hotel de 4 stele, camere spatioase, totul functional, curatenie zilnica, amplasare buna, vedere la mare fiecare camera, sezlonguri si umbrele pe plaja incluse in pret, plaja este foarte buna si pentru copii mici, personalul in general serviabil si rapid... si aici ne oprim.

Mancarea este insa de cel mult 3 stele light, managementul este foarte prost facut, si din carne de calitate slaba poti sa faci ceva dar daca pui la gratar la 11 si servesti la 14 e naspa, si asta foarte rar *carne la gratar numai o data pe saptamana daca conditiile meteo permit* asa scrie pe un biletel in camera! adica daca nu bate vantul sau nu ploua :"" doar nu este pe aer liber gratarul!!!

cantitativ ar fi, insa calitativ... aperitivele, mezelurile, si branzeturile de dimineata slabe si asa la calitate, raman pe mese si la cina, imbogatind astfel varietatea mancarurilor!!!

dupa care urmeaza de obicei rosii prajite, ardei prajiti, vinete feliate prajiti si ceapa prajita, fiecare separat, dupa care ceva tochitura din carne de porc gelatinos cu mai multa zeama decat carne,

mai apare si un fel de peste cu un simplu Fish, ce fel, de unde... secrete,

au mai fost si coaste de porc intr o zi, preferatele mele, insa nu prea am zambit mult, coaste groase cat policele, si ceva carne uscata pe ele, ce animal putea sa fie???

no dar totusi, cartofi pai insa era toata ziua, cand mai bun cand de ziua trecuta dar era, ca si pizza, acesta insa nicicum nu a fost reusit, ba era uscat de puteai sa bati tactul pe muzica, ba era umezit prea mult si stratul de blat devenea pastos la suprafata,

niciodata nu se simtea miros de mancare in restaurant sau in jurul hotelului, este clar, mancarea este adusa de altundeva, in 12 zile nu am vazut un sef de bucatar, macar nasul sa arate.

Fursecurile diminetii erau cat de cat, cel cu ciocolata cu o gaura imensa in el si parca cu ceva atins, restul sa zicem,

in afara hotelului in apropierea statiei de autobuz este o brutarie, acolo alta viata, deci se poate... numai inauntru saracie

»sectorul cu prajituri si dulceata... dimineata miere cu fagura, dda la un hotel de 4 stele,

dar carnatul care parea ceva autohton dupa care ceva tulburari gastrice, si restul acceptabil, dar cu iaurt varsat!!!

la pranz ornament din lebenita si eventual din pepene frumos lucrat!!! dar pe langa, e gluma???

sau straduit mult sa caute ceva ieftin si de durata ceva asemanator cu baclava dar gol, cu sirop de zahar, crutoane vesnice tot cu sirop de zahar si prajiturele verzi sau rosu aprins, cu gustul de nu ma manca ca vei fi etern conservat,

Intr o zi, o mamica, impins de baietel care la vazul pepenilor frumos gravate a vrut si o gustare, pentru ca nu era pentru servire si pepene, numai lebenita, a luat frumos ornamentul si a dus la masa, imediat apare un sef de salon cred, si explica ca pepenele nu este consumabil, bine dar unde este cel consumabil?? pai nu e!!

poate cineva se gandeste ca totusi cu o supa sau ciorba salvam situatia, ei ei, tocmai cu supa??? foarte rar am vazut pe cineva sa serveasca zeama aceea, odata totusi arata bine supa de legume, fara carne dar aratos, hai la gustare... hmm, a ramas pe masa!!!

Bauturile autohtone, ca la orice hotel! i cred, eu zic ca daca nu ai cerinte mari atunce apoti sa bei cat doresti, eu insa am baut bere Camenitza *am scris bine? , si am baut vin la butelie,

acuma daca mancarea e asa macar la bautura sa fie bun, desi in burgas am fost la un hotel de 4 stele unde era cola, fanta original

»totusi inghatata era apreciat de femei, cel de vanilie se gatea repede, nu se inlocuia numai ziua urmatoare.

Afara la gratar, personal zambitor mereu, insa cele doua cratite in afara de vinete parjite si cartofi pai, rar adapostea si altceva!

Un alt lucru deranjant, insa cu parcarile... pe aleea de langa cele doua hoteluri Bellevue si Slavianski nu este pe o parte semn de interzicerea parcarii, si se parcheaza, insa masinile romanesti sunt ridicate, in continuarea drumului deja apare semnul dar acolo parcheaza numai cele din bulgaria,

la receptie spun mi s a furat masina, iar tanara imediat cu un zambet mare, pai am parcat in zona interzisa, chem portarul arat situatia, da din umeri, asa este nu este semn,

iar am, doua posibilitati sa cheme un taxi sau ma duc cu autobuzul! dar unde? , da ti mi o adresa! cacao beach, fara numar fara strada, stie taximetrisul, un loc intunecos la vreo 5-6km ptr care taximetristl a cerut 30 leva, un nesimtit de doi bani asa ca ziua urmatoare am facut si o poza cu el, evitati acest om,

Mea culpa, nu stiu in bulgara, deci unde si la cine sa cauti dreptatea!

Statiunea una activa, aglomerata, cu viata de noapte, totul reglat la consumul banilor, mi s a parut mie ca este mai scump ca la noi??

totusi statia deautobuz este aproape si nr 1, te duce ptr 1.2 leva mai incolo cu 3 statii la un magazin cu preturi mai prietenoase unde cumpara si bulgarii.

Am scris cred tot ce ar fi de folos, si cam asta astept si de la altii, trebuie sa gasim timp pentru a informa altii, ca calitatea serviciilor, si respectul banilor nostrii sa fie la acelasi nivel.

Trimis de andrei in 11.09.19 11:53:17
Validat / Publicat: 11.09.19 13:58:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Burgas, Nisipuri de aur

VIZUALIZĂRI: 1674 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andrei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P16 aleea de intrare la hoteluri

• Alte impresii din această RUBRICĂBellevue Hotel: